Clatronic CTV 227

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
drakon
Příspěvky: 57
Registrován: 18 dub 2009, 02:00
Bydliště: Olomouc

Clatronic CTV 227

#1 Příspěvek od drakon »

Nemáte prosím někdo schema k tomuto TV ? Napájení 220 V a 12 V, úhlopř. 25 cm. Nepravidelně se prý rozpadal obraz do vodorovných pruhů a majitel si vypájel IO tak, že utrhl pár vývodů. Nápis je setřelý, ale podle zapojení by snad mohlo jít o TA7698AP ? Dík za každou radu, Drakon.

Uživatelský avatar
zslaby
Příspěvky: 245
Registrován: 28 čer 2008, 02:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Clatronic CTV 227

#2 Příspěvek od zslaby »

ano máš pravdu jde TA7698AP TV dekodér PAL + buzení H/V

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#3 Příspěvek od Maskot »

Rada v duchu Tvych oprav.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#4 Příspěvek od kokun »

To drakon - V telkách jsi tu nový - a na toho choromyslného moc nedej.
Tady: http://www.filekeeper.org/download/sche ... CTV227.rar
nebo tady: http://elektrotanya.com/clatronic_ctv-2 ... nload.html
máš to, co asi potřebuješ (zslaby tě jenom mate) :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
drakon
Příspěvky: 57
Registrován: 18 dub 2009, 02:00
Bydliště: Olomouc

to kokun

#5 Příspěvek od drakon »

schema jsem stáhl, ale je to naprosto jiné zapojení a osazení součástkami. Ted' jsem našel na ruských stránkách že je i model sTA7698AP, TA7680AP,AN5512. Mohou to stahovat jen zaregistrovaní,a to se mě zatím nedaří - ta ruštína! Zdravím Drakon.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#6 Příspěvek od kokun »

Tak na těch ruských (i jiných) stránkách jsem našel, že by to mohlo být stejné s tvp "Tensai TCT-100BG–2" šasi C43M, které má toto osazení:
Chassis ICs: TA7698AP, TA7680AP, AN5512, STR5412
- a pokud ti toto osazení (a následně sch., na které ti dávám odkaz) sedí, tak má potom i "náš Zdenda" pravdu (i když tady: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... 3&start=30 - má Killroy pravdu větší - že "jenom opisuje") :wink:

Tady: http://elektrotanya.com/tensai_c43m_cha ... nload.html - máš od toho schéma.

Na začátku ale uvádíš něco o napáj. napětí 12V - tady ale žádný měnič nevidím. Možná, že byl taky jen pro určitou verzi tvp a tady chybí :nevim:
Na to, jaký je to "TV exot", tak jsi na začátku dal až příliš málo základních info :cry:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
drakon
Příspěvky: 57
Registrován: 18 dub 2009, 02:00
Bydliště: Olomouc

#7 Příspěvek od drakon »

Děkuji KOKUN za pomoc,chtěl jsem opravu stihnout než půjdu na operaci, ale nepodařilo se.Teď už jsem doma. Máš pravdu, je to nějaký ex. typ, ale koupený tady v ČR. Ty schemata jsem si stáhl všechny,-RU,PL,MG,Tens. ale nic neodpovídá.Dají se ale použít a je z čeho vycházet.Ta BTV má opravdu napájení i 12V. Drakon

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#8 Příspěvek od kokun »

A ten měnič 12Vss/230Vst je přímo zabudovaný v té telce?
A je to samostatný modul, nebo je přímo součástí zákl. desky? Kdyby to bylo takto, tak by měnič musel být "přímo" na schématu.
Pokud by ale byl jako samostatný modul, tak i na něj by bylo samostatné schéma.

Napiš, pokud možno, kompl. osazení IC - pokusíme se dohledat (když ne přímo origoš), tak alespoň obdobné schéma.
Na opravu toho obvodu by ti mělo ale stačit jakékoliv sch., s tím IC TA7698AP, které už ale máš :wink:

P.S. - a nebude to nakonec šásko C41M, které je navíc běžnější, než to C43M a obsahuje ten obvod TA7698AP taky 8O
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
drakon
Příspěvky: 57
Registrován: 18 dub 2009, 02:00
Bydliště: Olomouc

#9 Příspěvek od drakon »

Pro Honzu-kokuň, osazení je:MN15245, AN5512,TBA820M a již zmíněný TA7698AP nebo KA2154.To schema sháním hlavně proto, že původní majitel prý řekl že ten I.O. byl již před tím měněn. To by znamenalo třetí výměnu. Proto bych nejraději zkontroloval všchna napětí a průběhy na oscilos., než dám nový. Nechce se mi věřit že by to byly takové zmetky.U šasi C43M jsou hdnoty napětí i osc.nečitelné. To ruské schema nejde stáhnout i když jsem se zaregistroval.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#10 Příspěvek od kokun »

drakon píše:Pro Honzu-kokuň, osazení je:MN15245, AN5512,TBA820M a již zmíněný TA7698AP nebo KA2154. ....
.... Nechce se mi věřit že by to byly takové zmetky. ....
Ale to jsi moc podrobně nevypsal (uC, vert., nf-KS a signál. uC, nebo ???)- např. co je ve zdroji, videu, .... :?:
kokun píše:.... Napiš, pokud možno, kompl. osazení IC - pokusíme se dohledat (když ne přímo origoš), tak alespoň obdobné schéma. ....

P.S. - a nebude to nakonec šásko C41M, které je navíc běžnější, než to C43M a obsahuje ten obvod TA7698AP taky 8O
Jak jsem už psal, ten IC TA7698AP je v obou šasi, jak C-43M (tady to máš i s hodnotama napětí na IC), tak i v tom C-41M.
Na to 1. jsem ti už dal odkaz a to 2. je na NETu kdekoliv - třeba zase tu: http://elektrotanya.com/daewoo_chassis_ ... nload.html .
C-41M šasi mám v tišť. provedení před sebou. Ve vert. sice není IC AN5512, ale AN5515 (ale tyto jsou si podobné - vzájemně nahraditelné). Pouze uC se odlišuje: v C-43M i v C-41M byl použit IC M50431 100SP :wink:
Mně už nic víc nenapadá - vypiš to přesnější (hl. kompletní) osazení IC - třeba i Killroy pomůže s odhalením "přesného šasi" - i když si myslím, že pro tvoji opravu máš těch info dostatek - :nevim:

P.S. Nevím o tom, že by byl ten IC TA7698AP nějak zvlášť poruchový - mj. pokud bys ho potřeboval, napiš (třeba SZ), mohu zaslat, mám asi 3ks - NOVÉ!
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
drakon
Příspěvky: 57
Registrován: 18 dub 2009, 02:00
Bydliště: Olomouc

#11 Příspěvek od drakon »

posílám SZ Drakon,

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“