Nahodily casovy spinac vibracniho motorku - plasic kuny.

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Petr-II
Příspěvky: 392
Registrován: 10 pro 2008, 01:00

Nahodily casovy spinac vibracniho motorku - plasic kuny.

#1 Příspěvek od Petr-II »

Zjistil jsem, ze se nam na chate na pudicce usidlila kuna. Chtel bych ji vyplasit. Moje predstava je - zavesena plechovka a uvnitr na lankovem vodici vibracni motorek z mobilu. Po sepnuti, diky lanku, bude motorek narazet do plechovky. Myslite, ze to vyjde? ;o)

Poradite prosim nejake zapojeni nahodileho casoveho spinace vibracniho motorku z mobilu? Uprednostnuji bateriove reseni ale muze byt i na 230V (pri odchodu 230V z bezpecnostnich duvodu vypiname, ale pocas plaseni klidne nechame zapnuty jen okruh pro napajeni zarizeni).

Prosim o schema - jsem jen pajec. Dekuji!

Uživatelský avatar
Dikobraz
Příspěvky: 910
Registrován: 17 říj 2004, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Dikobraz »

Ahoj, do té plechovky dej mobil a z domova čas od času prozvoň.

Uživatelský avatar
Petr-II
Příspěvky: 392
Registrován: 10 pro 2008, 01:00

#3 Příspěvek od Petr-II »

Vtipne ale stavat v noci abych prozvonil mobil ...?

Panove tolik navstev a nikoho nenapada nejake zapojeni nahodneho casovace - spinace?

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#4 Příspěvek od Andrea »

Pánové nemají fantazii. Já bych tam dala nějaký málo aktivní radioaktivní izotop, k němu Geiger a od něj spouštění vibrací. :wink:
Víš, náhodné jevy se špatně simulují, kdyby stačilo pseudonáhodné spouštění, tak by šel možná použít nějaký LFSR nebo to naprogramovat do mikra.

Zirafka
Příspěvky: 819
Registrován: 20 srp 2006, 02:00

#5 Příspěvek od Zirafka »

Také se to dá odvodit od erupcí na slunci třetí galaxie...

A nebo juknout tady: http://www.belza.cz/files1/randgen.htm :-)

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#6 Příspěvek od Andrea »

Variola píše:A nebo juknout tady: http://www.belza.cz/files1/randgen.htm :-)
No to je ten LFSR :wink:

Zirafka
Příspěvky: 819
Registrován: 20 srp 2006, 02:00

#7 Příspěvek od Zirafka »

Andrea píše:No to je ten LFSR :wink:
Já jsem nevěděla co to je LFSR a také se pod tím dá představit všechno možné (Lenin Fikaně Somruje Rubly...), navíc mne to do dneška nezajímalo.

No na té stránce je to hezky namalované, ovšem na Wikipedii je to i animované :-)

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#8 Příspěvek od Crifodo »

Pořiď si na chatu kočku a nepřekrmuj ji.

Uživatelský avatar
Petr-II
Příspěvky: 392
Registrován: 10 pro 2008, 01:00

#9 Příspěvek od Petr-II »

Ale jak to zapojit? Jsem fakt jen pajec. Dik.

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#10 Příspěvek od PeteBurns »

Prečo plašiť také milé zvieratko :? Kopec ľudí má doma fretky, tie sú mi menej sympatické ako kuny, tie sú zlatučké...také zvláštne veveričky...ja by som jej radšej dal jesť, aby nerobila škodu tam, kde netreba :D A pokiaľ by ju nešlo domestikovať, tak pochybujem, že sa naľaká nejakej plechovky...po chvíli zistí, že jej nič nehrozí, a vykašle sa na ňu, to mi môžeš veriť...jediné rozumné riešenie je od Crifoda, aj ked o takom počuť nechceš :wink:

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#11 Příspěvek od Vogon »

Chceš návod? Tady ho máš:
Pořiď levný přehrávač MP3.
Uchop do levé ruky hrst kamínků.
Pravou rukou na PC spusť záznam zvuku.
Postupně sypej kamínky na tvrdou kovovou podložku.
Vhodným zvukovým editorem roztáhni časovou osu zaznamenaného zvuku.
Na výstup MP3 připoj levné aktivní repro od PC.
Místo reproduktoru zapoj vibrační motorek.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#12 Příspěvek od Crifodo »

Viděl jsem půdu horské chaty, na které si pár kuních rodin v několika generacích udělalo domov. Na všem vrstvy kuního guana, nikam jinam než do hovna se nedalo šlápnout. Správec na půdu odložil nepoužívané matrace, televizory, záclony, židle, všechno na vyhození. Bylo tam teplo a kuny si tam od popelnic tahaly odpadky a v pohodě relaxovaly, bordel o patro níž jim vůbec nevadil. Albrechtice v Jizerkách.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#13 Příspěvek od BOBOBO »

Bohužel musím potvrdit . Mně se na půdě v různém časovém období střídají kuny s kočkami . Od kun je víc odpadu , ale alespoň tolik nesmrdí .

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#14 Příspěvek od Vogon »

Mám vcelku dobré zkušenosti s ultrazvukem.
Na půdě chalupy mám starý počítač se záznamem ultrazvuku s různou modulací, intenzitou a kmitočtem.
Je to taková směs pazvuků jako třeba z hospody ale posunutá do pásma 9-22kHz. Budím s tím několik piezoměničů a dva výškové reproduktory.
K tomu je ovládací soubor jedenácti solenoidů, který v různých intervalech buší do trámů a zdí.
Chalupa je na vsi trošku stranou a sousedi jsou přesvědčeni, že tam straší. Za ty roky co ten barák máme se kolem toho rozvinula poměrně bohatá lidová slovesnost. :-D
Pohříchu jsou i ty krysy různé nechutné přesvědčení že tam straší a baráku se vyhýbají i krtci.

Uživatelský avatar
PC-maniak
Příspěvky: 945
Registrován: 11 čer 2006, 02:00
Bydliště: Plzen-Jih

#15 Příspěvek od PC-maniak »

Zdravim kamarad se kun zbavil silnym parfemem =) pry naky rusky a uz se tam neukazala tak za test nic nedas.. kup nakej ten vietnamskej sunt.. ale musi to byt pry silna vune pronikajci

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“