Pomoc proti neziaducim volaniam (přesunuto)

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Obyce1
Příspěvky: 11
Registrován: 07 led 2010, 01:00

Pomoc proti neziaducim volaniam (přesunuto)

#1 Příspěvek od Obyce1 »

Zdravim Vas vsetkych. :lol:

Mam jeden velky problem, :cry: uz asi 3 mesiace mna,rodicov mojej priatelky a vlastne cele osadenstvo den co den obtazuju volania z aj 5 krat/den od ,,firiem",ktore mi tvrdia ze som vyhral a pod.blbosti a snazia sa ododmna ziskat bankove udaje a pod.

Vzdy sa na tel.displaji ako cislo volajuceho objavia 000(3xnula), alebo ---(cislo nezname). :!: Je to normalne Telefonny Terorizmus :!: :!: :!:

:?: Chcel by som tieto volania nejako blokovat pripadne vypnut.
Operator pevnej linky mi povedla ze sa to neda... :?:Mozno nejaky skener Dispeja ???

Poradi niekto ...ako na to ?
Myslim ze by to chceli URCITE aj viaceri v mojom okoli.

Uz vopred dakujem za kazdy napad
Mario

Uživatelský avatar
Standa33
Příspěvky: 283
Registrován: 07 lis 2009, 01:00

#2 Příspěvek od Standa33 »

Pískle(4kHz) s pořádnou hlasitostí přiložené na mikrofon telefonu. :lol: Určitě je to časem omrzí volat.
Nebo jim pustit nahrávku s textem: "Jste ******" nebo "Jděte do ******"

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#3 Příspěvek od bu2520 »

řekl bych , že ti hajzlíci, si předávají informace . Protože ještě tak před dvěma roky mi volali průběžně třikrát denně když jsem jim slíbil, že si je najdu a nafackuju jim tak od té doby je to věc naprosto vyjímečná tak jednou za tři neděle a tak jim zase něco slíbím a je klid.

Uživatelský avatar
renda15
Příspěvky: 624
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Liberec

#4 Příspěvek od renda15 »

Já na to mám takovou fintu. Někdo zavolá, něco nabízí, já se naoko zaraduju a řeknu mu, že to je perfektní, že něco takového určitě potřebuji. Poté dotyčný začne nabízet, já mu oznámím ať promine a malou chviličku počká, že mám druhý telefon. Poté telefon odložím a nechám ho 5-10 minut. Výsledek - málokdy se ozve znovu.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Ked je to automat, tak to velmi nepomoze...

Uživatelský avatar
mat100
Příspěvky: 480
Registrován: 04 lis 2009, 01:00
Bydliště: Plzen-jih

#6 Příspěvek od mat100 »

Na to je jen jediný recept : Nová SIM :(

Mě taky volají den co den z O2 a nabízí kdo ví co. Musíš to vzít a hned zavěsit. Vono je to přestane bavit.

PS : Ten nápad s tím pískletem se mi zamlouvá. Asi to vyzkouším. :lol:

Uživatelský avatar
MirrA1
Příspěvky: 531
Registrován: 30 srp 2006, 02:00

#7 Příspěvek od MirrA1 »

Záleží co máš za telefon.
Pokud nějaký "chytrý" , tak není problém stahnout si programy který s příchozím voláním (s konkrétním číslem) provedou cokoliv. Třeba odmítnou, přesměrují do schránky, nebo příjmou a přehrají nastavený vzkaz...

Na pevné lince jsem jednou řešil neustálé prozvánění - a operátor to může předat policii pokud si na to budu stěžovat jako na obtěžující volání. Tak možná něco podobného platí i u mobilních operátorů...

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#8 Příspěvek od jave »

Volali, zvedl jsem a rekl, ze mam jednani at zavolaji jindy. Vecer znovu a opet jsem mel jednani. Pak 3x za 2 dny a ja opet jednal a pak uz nic a skoro 2 mesice klid. Kdyz jsem jim to pred tim nebral nebo tipal, tak to zkouseli znovu a znovu
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
Obyce1
Příspěvky: 11
Registrován: 07 led 2010, 01:00

Dakujem Vam .

#9 Příspěvek od Obyce1 »

Naozaj Vam dakujem za vase Rady,urcite ich vyskusam!
Maly podnet odomna: ..ano jedna sa o predavanie iformacii z jednej firmy do druhej.(nikdy netreba pisat adresu an internete ,najlepsie ziadny kontakt).
Ti ludia si najdu na Vas telefon aj ked nie ste v zozname.
Upozornujem hlavne na nemecke ,,FIRMY"(?),ktore su po Internete ako Mafia,kazda firma pod inym menom ale predavaju si medzi sebou Vase udaje !!!!
Pozor na ,,firmu " Mangolino.de!! Blby nazov ,ale nebezpecna firma!!!
V mojom pripade su to nemecke podvodnicke ,,firmy" ktore nepoznaju Datenschutz ochranu personalnych udajov.

Dakujem Vsetkym..
..a hlavne Lidi bdite !!!
Mario (Nemecko)

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#10 Příspěvek od Honza_dy »

Pokud máš telefon se symbianem, doporučuji prográmek Handy Blacklist. Známý měl podobné problémy a tento soft mu je vyřešil.

Uživatelský avatar
Outlook
Příspěvky: 2
Registrován: 24 kvě 2010, 02:00

#11 Příspěvek od Outlook »

Ahoj, doplním to, co už posali kolegové přede mnou...

1. U telefonů s operačním systémem Symbian (Nokie N nebo E, některé Samsungy apod.) doinstalovat prográmek Handy Blacklist. Tuším že jde o placenou aplikaci, která je ale asi na 14 dní zdarma
2. U telefonů s Windows Phone (Mobile) prográmek Call Firewall. Býval a snad ještě je freeware.
3. Pro zařízení s androidem nebo iPhone přiznám se neporadím konkrétně, ale určitě něco bude. Mrknul bych u obou v marketu/app store.
4. Spousta "hloupých telefonů" umí blokovat hovory nebo i sms z určitých čísel. V dnešní době především Samsungy (a to mnohdy od těch nejlowendovějších) a taky se dá narazit na některé starší Nokie (1600 a podobné...). Sony Ericsony umí snad všechny po nastavení přijímat hovory jen ze seznamu. Ale nevýhoda je, že se Vám pak nedovolá nikdo na koho nemáte uložený číslo...

Eventuelně si můžete zablokovat u operátora přáchozí hovory. Bohužel to ale jde jen ze všech čísel bez nějakého filtrování... ale zase by byl klid :)

Tolik asi ve zkratce, snad pomůže.

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“