AT90S2313 ---ATTiny2313

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hrnous
Příspěvky: 470
Registrován: 25 pro 2005, 01:00
Bydliště: Valašské Klobouky

AT90S2313 ---ATTiny2313

#1 Příspěvek od Hrnous »

čaute, řeším teď problém jedné konstrukce s atmelem 2313 a to jaksi ten, že už nikde není k sehnání, ale je snad možný port na tiny.. máte s tím někdo zkušenosti ? jak naládovat obsah at do tiny ? případně co ponastavovat ? prohrabával jsem se sheetem od atmelu, který se tomu věnuje nicméně procesory nejsou moje hobby.. případně snad tip kde onen atmel sehnat v dvou kusech.. program přikládám.. jde o cpu do diagnostiky pro auta do r 2000, Uniscan se tomu taky říká :)
Přílohy
90s2313_ang.hex
(3.56 KiB) Staženo 138 x

Uživatelský avatar
TomasX
Příspěvky: 630
Registrován: 12 srp 2005, 02:00

#2 Příspěvek od TomasX »

To si ten UNISCAN radši kup. 8-)
Je to DOSovský program a potřebuje dva COM porty, takový SČOT už dnes těžko seženeš. Sám jsem to vzdal, přestože jsem tomu věnoval dost času a přečetl dost "zaručených" informací jak to dobře funguje.
Talší věc je, že musíš sehnat zaručeně stejnou verzi UNISCANU jako máš "náplň" do ATMELA jinak to taky nejde.
Takže PL verze nejde s RU nebo CZ a podobně. :cry:
Machr jsme každý, ovšem vždy v oboru někoho druhého ...

Uživatelský avatar
Hrnous
Příspěvky: 470
Registrován: 25 pro 2005, 01:00
Bydliště: Valašské Klobouky

#3 Příspěvek od Hrnous »

v dobách kdy byl aktuální ten AT tak sem těch uniscanů udělal asi 5, v tom problém není, náplní a různých mutací mám měch :) místo pc používám todle http://pcengines.ch/alix1d.htm [img]http://pcengines.ch/pic/alix1b.jp ... solidní..

Uživatelský avatar
bohumilfulin
Příspěvky: 109
Registrován: 12 led 2010, 01:00

#4 Příspěvek od bohumilfulin »

Ja ji nahrazoval attiny12L ale ta uz taky je jenom v smd v GME a budu to nahrazovat necim dalsim. Kazdopadne jenom vymena mcu nestaci. muselo se tam v programu neco menit kvuli prekladu (jine oznaceni registru...). Dost duleizte je zda mcu vyuziva jako hodiny ext. krystal. U me ano a tak nasledovniku u atmela neni zrovna moc s pinovou kompatibilitou. Tusim Attiny45.

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“