Rotační mycí kartáč

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#16 Příspěvek od BOBOBO »

Nechte prosím chemii chemií , ale když jsme loni dávali asfaltový šindel , byl nám z důvodu bezmechovosti doporučen tenký falešný hřebenáč z mědi .

Uživatelský avatar
Jindra2
Příspěvky: 758
Registrován: 09 srp 2005, 02:00

#17 Příspěvek od Jindra2 »

pida_m píše:TO jave: ten mechožrout mne zajímá. Nechci používat běžné (i neběžné) chemikálie, neb se bojíme, že nám rozežerou střechu a dlažbu. Prosím hoď sem obchodní název a nebo složení.
Všechny mechožrouty jsou hodně předražená zelená skalice. Ta jde sehnat v každém slušném zahradnictví.
Jindra

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#18 Příspěvek od Crifodo »

Projev měděných parapetů na břidlicové střeše. Kudy teče voda přes měď, se mech nechytá. Situace po 15 letech od nové střechy.
Přílohy
Cu_mech.JPG
(64.33 KiB) Staženo 55 x

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#19 Příspěvek od jave »

pida_m píše:TO jave: ten mechožrout mne zajímá. Nechci používat běžné (i neběžné) chemikálie, neb se bojíme, že nám rozežerou střechu a dlažbu. Prosím hoď sem obchodní název a nebo složení.
Dnes ti vyfotim flasku a hodim to sem
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#20 Příspěvek od Andrea »

Mechožrout: Alkylbenzyldimethylamoniumchlorid <6%
Nový mechožrout: Alkylbenzyldimethylamoniumchlorid >30%

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#21 Příspěvek od Crifodo »

a já odkud pořád ty alergický děti a různý nový ošklivý nemoci :roll:
to snad radši ten mech a kapradí.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#22 Příspěvek od Andrea »

A vadí nějak ten mech a lišejník na střeše? Já mám severní stranu docela dost porostlou lišejníkem, ale zatím mě to nijak netrápí, tak jestli by mělo. :roll:

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#23 Příspěvek od BOBOBO »

Eternitu to opravdu vadí .

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#24 Příspěvek od Andrea »

A asfaltovýmu šindelu?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#25 Příspěvek od Sendyx »

V případě globální krize či přerušení obchodních styků s Ceylonem... bude z čeho vařit čaj :D

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#26 Příspěvek od BOBOBO »

I zde to mít vliv bude , ale degradace bude probíhat pomaleji .

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#27 Příspěvek od Crifodo »

Tohleřeší problém mechu na střeše přirozenou cestou, dalo by se říct že to problém knokautuje předem.
A nebo
Obrázek

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#28 Příspěvek od EKKAR »

Mech a hlavně lišejník CHEMICKY LEPTÁ střešní krytinu - sice část živin získává z atmosféry (lišejník je vlastně symbiont nezelené stélkaté houby a želené jednobuněčné řasy) a ze slunečního světla, stejně ale kvůli upevnění na povrchu uvolňuje určitou chemii, která v přírodě vede zvětrávání skal atd. My nechceme, aby se nám beton a eternit (beternit) rozpadal, tak mechy a lišejníky pokládáme za nevítané hosty. Z toho důvodu je záhodno jim bránit v usazování právě něčím dostatečně účinným a přitom k životnímu prostředí minimálně jedovatým - a to myslím ty měďnaté sloučeniny jsou...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“