OTF C445 socket problém

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

OTF C445 socket problém

#1 Příspěvek od DELONG »

Dobrý,
poradí my niekto ako vytiahnem z petici (je to správne SOC14897?) obrazovky ten vodič ktorí ide na fokus? Mám tu totiž už tretiu telku a na všetkých bolo vadné VN trafo. Na tých prvých dvoch som musel rozobrať za tie úchyti peticu a potom uvolniť vodič z iskrišťa. Lenže tie úchyti su zostarnuté a radi sa zlomia .
No na tej tretej sa my to už nechce rozoberať.Na druhých typoch peticiach je taký čudl ktorí sa dá odistiť a potom sa dá ten vodič vytiahnuť ale tu asi urobili súdruzi chybu, lebo tam ten čudl neni aalebo sa mýlim? Foto neni z mojej TV našiel som ho tu na fóre ale jedná sa o tú istú peticu z TV OTF445 snáď sa autor toho fota neurazí. Dá sa prosím ten vodič z toho úchytu nejako šetrne vytiahnúť? Skúšal som tam nejak "narvať" vedľa vodiča špendlík ale nejak sa my to nedarí. Zatiaľ je to prvý typ TV na ktorom sa trápim z tým vytiahnuťím. Ináč z iných typov petíc či už z TV alebo monitora to šlo v pohode a nemal som problém. Zvlášť by som chcel počuť názor pána "kokúna" Honza ktorého si tu vážim lebo prináša sem profesionálne a niekedy aj vtipné príspevky vďaka čomu je toto fórum obohatené cennýmy radami ktoré my už neraz pomohli.
Vopred vám všetkým vďaka za odbornú radu.
Přílohy
Iskrište na petici obrazovky.jpg
(51.21 KiB) Staženo 116 x

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#2 Příspěvek od jogo »

Dovolím si prispieť ja :wink:
Niektoré mali čudlíky, ako píšeš,
niektoré sa zasunuli do lievikovitého zovretia takto tvarovaného pliešku, čiže je to imúnne voči pohybu späť,
a niektoré sa pájkovali.
- to prvé je ten šťastnejší prípad,
- to druhé sa dá (obtiažnejšie) niekedy vytočiť bočnými pohybmi tam a späť a súčasným ťahom von, inokedy to je treba Skutočne otvoriť, deformácia lievikovitého plechu je skoro zaručená, takže ho treba ponarovnávať a samozrejme upraviť vzdialenosť iskriska na pôvodnú,
- k tomu tretiemu snáď niet čo dodať, treba to rozobrať.
A polámané úchytky myslím na závadu nie sú.

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#3 Příspěvek od DELONG »

No dík za radu ja som to rozobral na tých dvoch telkách ale zlomili sa úchytky zalepil som ich tavnou pištolou len to už nevyzeralo esteticky.Krútil som to kadejak ale proste "von" to nejde. Princíp poznám tak sa nečudujem že to nejde von. Len nechápem prečo súdruzi tam nedali ten lepší patent na čudlík (ten šťastnejší prípad) alebo sa iba vtedy to učili vyrábaťť ? :roll: Servisáci buď mali na to patent alebo rovno to odstrihli a vymenili celú peticu ? :lol: Však vtedy asi tie petice neboli drahé :D Alebo mali v práci spoustu času a zabávali sa s tým :lol: .
No už to vydím že to musím asi zas rozpitvať ako u tých dvoch TV.
Ináč fakt dobré tie TV C445 tie problémy zo zdrojmy, elitmy , VC a RKS to všetko odchádzalo ako teplé rožky :lol:
To jogo presto dík za cenné rady. :agree:

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#4 Příspěvek od jogo »

Rado sa stalo :)
DELONG píše:.....Servisáci buď mali na to patent alebo rovno to odstrihli a vymenili celú peticu ? :lol: Však vtedy asi tie petice neboli drahé.....
Popis som napísal, servisáci sú tiež ľudia z mäsa a kostí,
pätice boli (aj ešte sú?) ako ND
prípadne existujú občas lacné výpredajové moduly, tak zostane ešte aj zásoba (vždy ako naschvál zbytočných) nejakých tých súčiastok :wink:

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#5 Příspěvek od kokun »

To DELONG - děkuji za "poklony" - jsem rád, že se ti mé příspěvky líbí (na rozdíl od těch, co mně tu nazývají "absolutnym magorem", apod. - třeba tady: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=33110 , ... ) :wink:

Pokusím se něco uvést k "tvému" problému s tou paticí obrazovky.
Tento problém není skutečně jen "tvým" problémem - je to problém všeobecný. Nevyhýbá se ani mně 8O
Píšeš:
DELONG píše:.... prečo súdruzi tam nedali ten lepší patent na čudlík (ten šťastnejší prípad) alebo sa iba vtedy to učili vyrábaťť ? :roll: ....
Tady sis možná odpověděl už sám.

Je skutečností, že telky C445 byly vůbec prvními telkami "monitorového" typu - a dnes mají za sebou už cca 18 let provozu.
Používaly se do nich tyto "nepodařené" patice (bez toho odjišťovacího "čudlu") :cry:
Přestože jsou tyto patice už v předchozích modelech (např. C441, ....), tak nejvíce to pociťujeme právě u těch C445-tek. Z toho důvodu, že v posledních letech (po mnohaletém provozu) v nich postupně odcházejí ta VN-splitka (no a s tím je spojen tento náš "problém" - při jeho výměně).
Taky s nimy občas "zápolím". Po zkušenostech se nejprve snažím dostat vodič ven tím "kroutivým" způsobem (tam a zpět) za současného mírného tahu ven. Nesmí se ale tahat moc (v domění, že to bude rychlejší), poněvadž pak se to teprve "zakousne" a teprve to nejde ven :cry:
Tam - to jde "po srsti" (při montáži) :lol: - naopak ven - "proti srsti" (při demontáži) :cry:
Taky se často stane, že při tomto způsobu vyndávání se ten vodič ukroutí (je to způsobeno narušením vodiče /naříznutím okolo/ při jeho odizolování - u výrobce). Pak už nezbývá nic jiného, než ta "rozborka" patice - nebo výměna za jinou. Potom už je to jen otázka toho, kolik je na vlastní opravu tvp času. Když ho mám - rozebírám. Když nemám (a je po ruce druhá) vyměním - není zas až tak drahá (i ta "rozborka" může vyjít dráže - "čas jsou peníze"!).
Bastlíř má čas - rozebírá. Profík (kterého čas "honí") neřeší - vyměňuje 8O

Z tohoto se zřejmě poučili i výrobci a "vymysleli" (zavedli) ten "čudlík", který opravu velmi usnadňuje a hlavně urychluje. Proto tento problém (u pozdějších modelů tvp) odpadá :)
Píšeš, že ses pokoušel o "odjištění" pomocí špendlíku ("natlačeného" vedle vodiče) a neuspěl jsi. Taky jsem neuspěl - ale navodil jsi mně myšlenku: "Navrtám" (nebo teplem "protavím") maličkou dírku vedle - přes kterou by to pak (za pomoci třeba toho špendlíku) mohlo jít odjistit. Při první příležitosti (až budu mít zase tu patici rozebranou) se podívám, kde bude to nejvhodnější místo pro tu dírku 8O
Aby to šlo co nejlépe odjistit, ale taky, aby náhodou (přes tu dírku) nedošlo k nechtěnému přeskoku VN (FOCUS) :wink:

Mohlo by to daný problém vyřešit a opravu rovněž urychlit - :nevim:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#6 Příspěvek od DELONG »

To KOKUN ďakujem vám za vašu vyčerpávajúcu odpoveď a čas strávený nad mojím príspevkom. Rád čítam vaše príspevky sú moc poučné a keby ich tu viac ľudí čítalo ako "rýchlo myslelo" možno by aj dačo vedelo.Ja si cenním rady skúsenejších a rád sa poučím a takých ľudí si vážim ktorí vedia aj poradiť ale aj skritizovať.Ovšem človek si rýchle spraví mienku o tom kto danej veci "ROZUMIE" a kto len "MELE VOLOVINY" pokiaľ tomu aspoň on sám troška rozumie. Holt my sme asi staršia generácia a berieme to ináč :D .
Teraz už viem že to nebol len moj problém ale aj všeobecne v opravovniach. Tento krát som to vyriešil tak že som peticu vyspájkoval nastrihal som si tenké pliešky podložil tie zacvakávacie úchyti a peticu som ľahko rozobral bez poškodenia. Zložil iskrište a zacvakol naspeť.Trvalo my to asi dve minúty práce.Zapájkoval a zasunul vodič (Focus) a TV kreslí jak Picaso.
Túto tému som založil aj preto lebo ma to zaujímalo že či sa ešte "trápi" s tým aj dakto iný :lol:
Ešte raz vrelá vďaka všetkým zúčastneným za objasnenie problému :thanks:

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od otakarv »

DELONG píše: Len nechápem prečo súdruzi tam nedali ten lepší patent na čudlík (ten šťastnejší prípad) alebo sa iba vtedy to učili vyrábaťť ? :roll:
Oni si asi mysleli,že to VN trafo nebude potřebné měnit. :wink: (mimochodem,mám doma tuto televizi z prvních sérií a VN trafo zatím originál-3x jsem zaklepal na dřevo abych to nezakřiknul).
Túto tému som založil aj preto lebo ma to zaujímalo že či sa ešte "trápi" s tým aj dakto iný
To víš že se trápí.Buď se to podaří vytáhnout tím kroucením nebo většinou "rozborka" a "zborka". :wink:

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#8 Příspěvek od kokun »

otakarv píše:.... Oni si asi mysleli,že to VN trafo nebude potřebné měnit. :wink: (mimochodem,mám doma tuto televizi z prvních sérií a VN trafo zatím originál-3x jsem zaklepal na dřevo abych to nezakřiknul). ....
Taky jsem už o tom tady psal - v C445-ce se používaly (při výrobě!) min. 3 druhy VN-traf (PHILIPS, NOKIA a ELDOR) a 5 typů obrazovek.
Z mé zkušenosti byla poruchovost asi následovná:
PHILIPS - nejporuchovější (i když léta držely, tak v poslední době měním ponejvíce tyto) :cry:
Pak je následovaly NOKIE a ELDORY (ale u těchto je poruchovost asi tak stejná - rozhodně menší, než u PHILIPSů) - výskyt vadných bude ale odpovídat také tomu, že ponejvíce se setkáváme v telkách s těmi PHILIPSy (ty, podle mně, v telkách "převažovaly") :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
army38
Příspěvky: 129
Registrován: 17 čer 2006, 02:00
Bydliště: Prievidza

OTF C445 socket problém

#9 Příspěvek od army38 »

Dlhšiu dobu som len pasívnym členom tohto fóra, no nedá mi nezareagovať. S tým, čo tu bolo povedané a popísané môžem len plne súhlasiť. Tie 445-ky boli skutočne dobré, no poznačené nekvalitou niektorých ,,svetových,, výrobcov komponetov, ktorí ako hovorí reklama zaručujú ,,kvalitu,,. Myslím, že týmto naším veľmi vydareným televízorom iba uškodili...Už len to, že tieto Tv mi chodili a chodia po prvý krát do servisu v 13 až 18-tom roku životnosti... Určite súčasná produkcia sa takýmto úspechom ani z ďaleka nevyrovná :)

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#10 Příspěvek od kokun »

army38 píše:Dlhšiu dobu som len pasívnym členom tohto fóra, no nedá mi nezareagovať. S tým, čo tu bolo povedané a popísané môžem len plne súhlasiť. Tie 445-ky boli skutočne dobré, no poznačené nekvalitou niektorých ,,svetových,, výrobcov komponetov, ktorí ako hovorí reklama zaručujú ,,kvalitu,,. Myslím, že týmto naším veľmi vydareným televízorom iba uškodili...Už len to, že tieto Tv mi chodili a chodia po prvý krát do servisu v 13 až 18-tom roku životnosti... Určite súčasná produkcia sa takýmto úspechom ani z ďaleka nevyrovná :)
Můžu jedině potvrdit.
Tady se o jednom velmi podařeném kousku zmiňuji:
kokun píše:Má záviťák - testuj (hledej), anebo rovnou kup a vyměň - pokud ji teda chceš ještě dál používat.
kokun píše: ... Ale asi tě zklamu, ale to VN-splitko (sive - PHILIPS AT2079-09T) máš na 99,9% vadné (včera jsem měl taky jedno - v C445, r.v. 1992 8O ) :cry:
K opravě této telky se zákazník zatím nevyjádřil, ale sundával jsem z ní tovární plombu - po téměř 20-ti letech !!! Po otevření pouze přiměřeně zaprášená a jediná-další vada: síť. vypínač "PREH" (nearetuje - zákoš ho "šprajcoval" párátkem).
Kdyby dnešní telky vypadaly po třech letech provozu, jako tato C445-ka (téměř dvacetiletá) 8O

I tady se najde dost jejich příznivců (někteří na ni dokonce "nedají dopustit).
Já sám provozuju zgenerálkovanou C445 (do které už zákoš nechtěl investovat - výměna VN-tr., ...) v ložnici - s tímto STB :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
talent
Příspěvky: 345
Registrován: 09 pro 2010, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od talent »

Na Orave nám radili - brutálne plynule potiahnuť za káblik optočený okolo ruky.
Väčšinou sa zadarí.Ak sa utrhne - rozobrať,alebo na zbilý kúsok pripájkujem nový na ktorý predom natiahnem bužírku a trochu to celé zastrčím dnu.Niekedy netrčí ani kúsok čistého vodiča.Hovgh.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#12 Příspěvek od kokun »

talent píše:Na Orave nám radili - brutálne plynule potiahnuť za káblik optočený okolo ruky.
Väčšinou sa zadarí.Ak sa utrhne - rozobrať,alebo na zbilý kúsok pripájkujem nový na ktorý predom natiahnem bužírku a trochu to celé zastrčím dnu.Niekedy netrčí ani kúsok čistého vodiča.Hovgh.
"Ak sa utrhne" - jedine rozobrať (a vytiahnuť!) - protože ten zbytek by taky mohl (v tom prostoru jiskřiště) dělat v budoucnu pěkný bordel :wink:
"Na zbilý kúsok pripájkujem nový ..." - čo to trepeš za kok*otiny - naco ho nadpojovat, když ho stačí (v délce 12-15mm) znovu odizolovat a zastrčit do patice. Nebo máš dojem, když bude o těch cca 15mm kratší, že to bude něčemu vadit :?:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
HiGhLaNdEr
Příspěvky: 912
Registrován: 08 bře 2005, 01:00
Bydliště: Českobudějovicko
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od HiGhLaNdEr »

Vy s tim naděláte, já to vždy vyrval silou a bylo to v pohodě.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#14 Příspěvek od kokun »

Co můžeš urvi, co nemůžeš zk*urvi 8O :cry: :lol:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
shleha
Příspěvky: 194
Registrován: 25 led 2011, 01:00
Bydliště: Humenné SR

#15 Příspěvek od shleha »

presne ako píše Kokún :wink:
HIGhLaNdEr má pravdu.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“