DPS fotocestou

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#16 Příspěvek od pole »

tominekk : Prachu ktory sa ti zachytava pri striekani zabranis zevraj tak, ze si najdes krabicu velkostou primeranu k plosaku. Odstranis z nej vrh a na spodok aj steny das vlhku handru. Vlhka handra ma pohltit prach ale neviem este som to neskusal.

Uživatelský avatar
Mica
Příspěvky: 163
Registrován: 21 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Mica »

btw na prosvětlení předlohy neni imo potřeba žádná spešl žárovka. Nejlíp se mi dělalo s 125W halogenem z makra za 200,- a když byla hodně velká kryze, tak i obyčejná 60W žárovka stačila....

Uživatelský avatar
tominekk
Příspěvky: 295
Registrován: 16 črc 2004, 02:00
Bydliště: 49°11'30.229"N, 16°35'29.415"E
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od tominekk »

pole píše:tominekk : Prachu ktory sa ti zachytava pri striekani zabranis zevraj tak, ze si najdes krabicu velkostou primeranu k plosaku. Odstranis z nej vrh a na spodok aj steny das vlhku handru. Vlhka handra ma pohltit prach ale neviem este som to neskusal.
Já se neptal :D , ale odpovědels tím na dotaz od drabek06!
Ale to nic, každý se občas splete :lol:
Když už jsme u toho prachu tak já osobně to stříkám v koupelně. Je tam vlhko a tím pádem prachu málo. Musíš se ale spokojit s tím, že to trošku nevoní :wink: .
Chytrej člověk se učí chybama, ale jenom blbec těma svejma!

Uživatelský avatar
jarda_k
Příspěvky: 187
Registrován: 15 dub 2006, 02:00
Bydliště: Vysočina

#19 Příspěvek od jarda_k »

Používám hotové desky z GM, předlohy tisknu na obyčejným inkoustovým HP PSC 1610, 1210 v nejvyšší kvalitě na pauzák bez jakéhokoli prosvětlovacího spreje. 125W výbojka z veřejného osvětlení i s luminoforem. Výška osvitu asi 30 cm, doba 5,5 minuty. Vývojku míchám od oka z hydroxidu draselného, nebo jak se to jmenuje. Leptám v chloridu. Nevím jak moc se vyplatí ten positiv sprej. Možná je kvalitnější tišťák, každopádně když to dělám třeba v práci na nějaký prototypový desce, tak cena hotovýho tišťáku bohatě zaplatí čas, který bych strávil přípravou toho stříkanýho. Většinou, když se něco takovýho dělá, tak je potřeba, aby to bylo co nejspíš hotový. Alespoň u nás. Kvalita těch hotových je vcelku dostačující. Řekl bych, že nejvíc škrábanců se stejně udělá při jeho řezání.

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od drabek06 »

Jo, v koupelne !!! to sem taky cetl !!! ale na intru by pro to vychovatel nemel pochopeni :lol: ale ono jak kdy !!! vetsinou tam mam dost prachu kdyz ten DPS delam pro me !!! kdyz ho delam pro kamose tak je krasnej a bez prachu !!! :evil:

Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 703
Registrován: 20 dub 2006, 02:00

#21 Příspěvek od Filda »

Já tan plošňák stříkám doma v pokoji a problém s prachem jsem nikdy neměl!!! Schnout ho nenechávám 24h ale hodím ho do krabky od zdroje a zahřívám horkovzdušnou pistolí (používám ji skoro u všeho)

Odpovědět

Zpět na „Poradna“