Taky vám pořád rostou ruce?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#136 Příspěvek od keemo »

Ale no...a este mi napis ze ich pestuju razoviti obcania mesta tak budem mat dost....Mi nepovedz ze tebe tie banany co dozrievaju po ceste v kamione chutia?Netvrdim,najde sa aj vynimka ale takych spocitam na dvoch prstoch...

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#137 Příspěvek od Andrea »

Vzhledem k tomu, že všechny banány jsou z dovozu, tak ano, chutnají mi banány z dovozu. A nejlepší jsou ty uleželý, co začínají černat :chlupus:
Ale občas se vyskytnou i takový, co se jíst moc nedají.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#138 Příspěvek od Killroy »

To Andrea: tady na Slovanech měla "velkopodnikatelka" ovocem a zeleninou pí.Valná zrajírnu banánů. A když se otočil vítr, bylo to cítit až na Sladkovskýho. A kdybys to viděla uvnitř, tak tě asi přejde chuť na banány navždy..

Killroy

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#139 Příspěvek od Crifodo »

Killroy píše:A kdybys to viděla uvnitř, tak tě asi přejde chuť na banány navždy..
to asi platí o většině potravin a nejen potravin.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#140 Příspěvek od Andrea »

Možná proto se nemá koukat do kuchyně, hlavní je, že jídlo chutná. Kdybych viděla, jak se vraždí zvířátka co pak s chutí baštím, třeba bych je taky nejedla.
Banán musí být žlutý, když je nazelenalý (třeba jen špička), tak není dobrý a když černá ještě zelený, tak bude hnusný. Nejlepší je žlutý lehce černající. :) Banány jsou všechny z jednoho stromu, tak stačí dát pozor na správnou barvu. :wink:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#141 Příspěvek od rnbw »

Mne zase chutia banany bez ciernych flakov - zlte az mierne do zelena. A nie su vsetky rovnake. Minule som nejake kupil a boli hnusne bez ohladu na to, aku farbu momentalne mali.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#142 Příspěvek od Andrea »

To bude jako s vínem, někdo má radši polosladké, někdo suchou rašpli :)

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#143 Příspěvek od Crifodo »

myslím, že tvrdé zelené banány by mohly úspěšně imitovat dřevotřískové piliny namočené v odstředěném mléce a pak mírně lisované.
Kakao už se taky najednou nedá koupit, jen light verze bez tuku a nebo rovnou syntetizovaná náhražka.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#144 Příspěvek od Killroy »

Džem meruňkový - marně hledám nějaký, který by nebyl z části nastavovaný nějakým jablečným pyré nebo tak něco (malým písmem uvedeno na obalu). Většinou původ Polsko, nedá se to žrát a ty od Hamé už taky stojí pěkně za prd. Schwartau zatím nic nenahradí.

Killroy

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#145 Příspěvek od hafca »

Meruňkový si děláme sami. Alespoň mám jistotu, co do toho dávám. A dávám tam samý dobroty, mimo meruněk ještě kiwi a rum. :D
Andrea má pravdu, je lepší nevědět. Dělal jsem několik let v masokombinátu a ze začátku jsem myslel, že se stanu vegetariánem. Pak jsem mluvil s bratrancem, který začal dělat v mlékárně, to mi přešla chuť na mléko a mléčné výrobky. Aby toho nebylo dost, ségra šla na brigádu do pekáren.... :cry:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#146 Příspěvek od rnbw »

To je este dobre - ale ako tam vidim chemicke konzervacne latky (typicky benzoany), umele farbiva, prichute a sladidla, tak nekupujem. Momentalne mam Coop Jednota (vyrobca Hame).

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#147 Příspěvek od ZdenekHQ »

Už týden leží venku na přístřešku tvarohový závin z nejmenovaného supermarketu. Čekal jsem, že to ptáci sežerou. Ani se toho nedotkli, kromě zvědavé sojky...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#148 Příspěvek od drabek06 »

Počkej až půjde kolem nějakej bezdomovec :wink:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#149 Příspěvek od Crifodo »

Meruňkový džem je příjemná vonná práce na čtvrt odpoledne, surovina: samosběr ze sadů, podmínka je aspoň 20 kg přepravka. Za chvíli hotovo a pak už se jen rok konzumuje, ale vyrábět rajčatový džus se mi jaksi nechce a nevyplatí a banány si taky nevypěstuju. :roll:
Makrobiotici mají jako mantru sojové tofu, docela rád bych viděl (stačilo by bez čichových pocitů) jak se to vyrábí :evil:
Až nebudou jablka a z eurojablek to pyré nepůjde, čím se bude nastavovat pomerančový džus, meruňkový džem a rajský protlak? Možná chinskou cuketou.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#150 Příspěvek od kejki »

Jablek je dost, na to dáva EU dotace.
Jinak meruněk bylo loni tolik, že jsem nestíhal a část zmrazil. K vaření marmelády jsem se dostal znovu v lednu. Ještě tam 4kg jsou. Letos údajně pomrzly, tak se zásobička šikne. A konzervant tam mám, přiznávám, protože dělat tu přeslazenou odpařenou hmotu jako babička nehodlám.
Ad rajčatová šťáva, zas tak pracné to není. Stačí prohnat odšťavovačem do zavařovaček a sterilovat. Mně to chutná jenom jako rajská omáčka, ale asi je to i k pití. Barvu to neudrží, protože to není UHT, ale klasická sterilace.
Prostě mi momentálně kyne těsto na karásky, přes noc vykyne chleba a na rozdíl od doby před 20 lety je to i levnější, než hotové. Tomu říkám kapitalismus. :?
Včera jsem měl brambory na crisp pánvi a můžou mi s louhovanými smradlavými polotovary políbit šos.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“