Sklokeramická deska Mora 4311

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Netolish
Příspěvky: 6
Registrován: 29 dub 2010, 02:00

Sklokeramická deska Mora 4311

#1 Příspěvek od Netolish »

Pěkný den všem.
Přestalo mi chodit ovládání sklokeramické desky Mora. Po připojení k napájení bliká na displeji stále dokola 0. 0 7 (nula s tečkou, nula bez tečky a sedmička). Nemáte prosím někdo tušení co mi tím chce procesor naznačit?
Na jakékoliv ovládání nereguje.

Díky za každý tip, Netolish
Netolish ve smazaném duplicitním vláknu píše:Kdyby měl někdo schema nebo dokonce servisní kódy k elektronice DIEHL typ 714 204 použitý v této desce bylo by to super.

Uživatelský avatar
Netolish
Příspěvky: 6
Registrován: 29 dub 2010, 02:00

#2 Příspěvek od Netolish »

Kdyby to čuňata aspoň neměli galvanický spojený se sítí. Když jsem připojil zem osciloskopu vypadl chránič :evil:

Uživatelský avatar
Jurik-EB
Příspěvky: 206
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: Rožnov pod Rad.

Re: Sklokermaická deska Mora 4311

#3 Příspěvek od Jurik-EB »

V druhém vláknu "Sháním schema sklokeramické desky MORA 4311" máš odkaz. Hoď to třeba sem, pak se uvidí, a příště až budeš používat osciloskop, tak si nejprvě ověř zda nemáš mezi zemí osciloskopu a zemí ověřovaného přístroje nějaké napětí, já to dělám automaticky.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#4 Příspěvek od Hill »

Druhé (duplicitní) vlákno smazáno.

Na pouhé zjištění, zda jde na plotýnky nějaká střídavina, můžeš použít obyčejný transformátor 230/20V, 2VA pro kontrolky. Jestli tam něco jde a s jakou frekvencí, to na osciloskopu uvidíš. A chránič nevypochoduje.

Uživatelský avatar
Netolish
Příspěvky: 6
Registrován: 29 dub 2010, 02:00

Re: Sklokermaická deska Mora 4311

#5 Příspěvek od Netolish »

Jurik-EB píše:V druhém vláknu "Sháním schema sklokeramické desky MORA 4311" máš odkaz. Hoď to třeba sem, pak se uvidí, a příště až budeš používat osciloskop, tak si nejprvě ověř zda nemáš mezi zemí osciloskopu a zemí ověřovaného přístroje nějaké napětí, já to dělám automaticky.
Už jsem z bastlení trošku vypadl. Každopádně jsem si pořídil oddělovací
trafíčko, takže další výzkum s osciloskopem bude snad v pohodě.

P.S to druhé vlákno bylo smazáno, můžu poprosit ještě jednou o ten odkaz.
Dik moc.
Naposledy upravil(a) Netolish dne 10 kvě 2010, 09:32, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Netolish
Příspěvky: 6
Registrován: 29 dub 2010, 02:00

#6 Příspěvek od Netolish »

Hill píše:Na pouhé zjištění, zda jde na plotýnky nějaká střídavina, můžeš použít obyčejný transformátor 230/20V, 2VA pro kontrolky. Jestli tam něco jde a s jakou frekvencí, to na osciloskopu uvidíš. A chránič nevypochoduje.
Ano nakonec jsem elektroniku "vyškubnul" a připojil cca 7V před 7805. Změna byla taková, že procesor opět cyklil mezi 0. 0 a 7 pak vše rozsvítil,
pípnul a zhasnul a to celé stále dokola. Osciloskopem jsem zjistil podivný výstupní signál z infraled od zámku a hlavního vypínače. Tak jsem je vypájel, změřil (jen diodový test na mulitimetru) ale vypadaly živě. Zapájel z5, zapojil desku zpátky a světe div se ovládání chodí. Přesto mám stále pocit, že senzor hlavního vypínání reaguje nějak moc pomalu. Ještě to zkusím projít znovu osciloskopem v "normálním režimu procesoru".

Všem díky za rady a tipy.

Uživatelský avatar
Jurik-EB
Příspěvky: 206
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: Rožnov pod Rad.

#7 Příspěvek od Jurik-EB »

V tom druhém vlákně jsem chtěl abys vyfotil elektroniku, že bych se pak podíval do mých schémat a hodil to sem. Pokud někoho zlobí indukční vařič tak mu také mohu pomoci.

Uživatelský avatar
Netolish
Příspěvky: 6
Registrován: 29 dub 2010, 02:00

#8 Příspěvek od Netolish »

Tak to chvíli šlapalo fajn a teď už to zase nejde. Na displeji cyklí nula s tečkou, nula bez tečky a číslo sedm.
Pokusil jsem se vyfotit elektroniku, kdyby měl někdo schemátko, bylo by to
mnohem snazší bádání.

Jedna strana desky:
http://img529.imageshack.us/img529/62/88229203.jpg

druhá strana desky:
http://img266.imageshack.us/img266/3047/18308603.jpg

Díky Jirka

Uživatelský avatar
Jurik-EB
Příspěvky: 206
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: Rožnov pod Rad.

#9 Příspěvek od Jurik-EB »

Bohužel, k tomuto zařízení schéma nemám. Budu se snažit ho buďto sám sestavit nebo někde sehnat. Napiš k tomu pár podrobností které nejdou vyčíst z obrázků.

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#10 Příspěvek od vasekpetr1 »

Pokročil jsi se zjištěním kódů? Mám problém, že deska po připojení na napájení vyblikává kód 0.08 na displeji pro levou spodní plotýnku (průměrem největší). Na žádný povel jednotka nereaguje, na kondu za usměrňovačem mám 315V, na elytu pro řízení mám 7,5V. Za 7805 je rovných 5V. Varná hnízda mají stejný odpor, tepelné pojistky u plotýnek jsou v pořádku. Poradí někdo?

Uživatelský avatar
BPQ
Příspěvky: 5
Registrován: 27 lis 2007, 01:00

#11 Příspěvek od BPQ »

Tak hlásím, že mám stejnou závadu varné desky MORA 4311.000. Ovládací elektronika: Diehl Controls DCP T105 (Diehl Cooktop controls Touch Control 5). Po zapnutí do sítě problikává: 0.-0-7 a pípne, pak na 10sec zvadne a znovu..... Zdrojová napětí jsou v pořádku, výměna elytů nepomohla. Nepodařilo se někomu zjistit co je to za chybu a co s tím?

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“