Praktik PR2195MX, chassis Beko 12.1 - AV vstupy

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
koutasek
Příspěvky: 13
Registrován: 10 kvě 2010, 02:00

Praktik PR2195MX, chassis Beko 12.1 - AV vstupy

#1 Příspěvek od koutasek »

Moc bych Vas prosil o radu. Dostal jsem praktik PR2195MX ma vstup SVHS a SCART. Pres oba zminene vstupy se po zapojeni STB objevi cerna obrazovka, bezici pruh, obcas se mi i zdalo ze blikl obraz, ale mozna jen fatamorgana.
Pres anteni vstup se klasicky analog najde. Kolega co mi ji daval rikal, ze snad dostal i ranu od antenniho vstupu, me se to vsak nepodarilo. Sasi neznam :(

Název vlákna byl upraven. Killroy

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

Re: Praktik PR2195MX, chassis Beko 12.1 - AV vstupy

#2 Příspěvek od otakarv »

koutasek píše: ....Kolega co mi ji daval rikal, ze snad dostal i ranu od antenniho vstupu, me se to vsak nepodarilo.
Buď se mu nějakým způsobem dostala fáze na kostru nebo proráží VN(měl jsem takový případ kdysi u "Rubína"). Když do scart-ky zapojíš video,DVD také nejde obraz?

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#3 Příspěvek od Burajko »

Dobre by bolo volaco aj merat.Takto to ma len oznamovaci charakter. :cry:
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
koutasek
Příspěvky: 13
Registrován: 10 kvě 2010, 02:00

#4 Příspěvek od koutasek »

bohuzel ma domaci technika neobsahuje DVD ci Video. Zapojen ntb pres oba vstupy a nic. cerna obrazovka. Zkusim tedy promerit kam az se dostane signal. kopnuti pres antenu se zatim neprojevilo :)

Uživatelský avatar
radimj
Příspěvky: 7
Registrován: 05 led 2010, 01:00

#5 Příspěvek od radimj »

Nepatral jsem sice cim je toto chassis osazeno, ale dej si pozor pri pripojování STB ci DVD (ke starsim televizorum to plati obecne) na nastaveni vystupu 4:3 nebo 16:9. Musis tam mit 4:3, protoze identifikace rozmeru obrazu se deje snizenim napeti na scartu pin 8. Nektere starsi obvody pri nastaveni 16:9 jsou potom dostatecne zmateny:-) Muze se to chovat dost divne, napriklad jde zvuk a obraz nejde, nebo prepinac zustane v nejakem rozpolozeni ze propousti signal jak ze scartu tak z tuneru apod. Dovedu si celkem predstavit i to co popisujes jako pricinu nedostatnecneho prepnutí signalovych cest

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Ale pri zapojeni cez S-VHS sa musi TV prepnut do AV modu rucne, takze tento problem odpada (a pri SCARTe sa tiez da tento problem vylucit rucnym prepnutim).

Uživatelský avatar
koutasek
Příspěvky: 13
Registrován: 10 kvě 2010, 02:00

#7 Příspěvek od koutasek »

no nejde ani zvuk. priznam se, ze jsem laik a nevim co merit, ale rad se poucim. Do opravny to smysl davat nema. Je tam procesor SDA5535, ktery nevypada pripalene :) oproti Orave 3743, kterou jsem s pomoci fora zvladl opravit je tady ta deska 2x mensi, soucastek 2x vice :/ Kondiky vypadaji nevyboulene, par adeptu zmereno a OK. diky za kazdou radu :)

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#8 Příspěvek od kokun »

koutasek píše:no nejde ani zvuk. priznam se, ze jsem laik a nevim co merit, ale rad se poucim. Do opravny to smysl davat nema. Je tam procesor SDA5535, ktery nevypada pripalene :) oproti Orave 3743, kterou jsem s pomoci fora zvladl opravit je tady ta deska 2x mensi, soucastek 2x vice :/ Kondiky vypadaji nevyboulene, par adeptu zmereno a OK. diky za kazdou radu :)
Už jsi dospěl ke zjištění, že asi z tebe za týden servisák nebude?
(Totiž - jednoho takového kutaska mám i doma - syn 8O ) - a jednoho podobného, velmi známého (z Hradce), máme i tady :lol:
Ono totiž není žádný kumšt opravit telku, když tě někdo "dovede za ručičku" až k závadě (trošku ti to tvoje sebevědomí shodím) :roll:
A už jsi z toho pročítání fóra tady, tak "zblbnutý", že tvoji Otavu, klidně "překřtíš" na Oravu (pro ostatní - tady: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ht=#332008 ) 8O :cry:
A výměna kondíků - to je tady taky velká móda - "co se nosí" :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
koutasek
Příspěvky: 13
Registrován: 10 kvě 2010, 02:00

#9 Příspěvek od koutasek »

orava nebo otava, dyt je to jedno ;) myslim si ze mam zdrave sebevedomi, ktere neni treba shazovat. To ze jsem reagoval vedle na Tvou radu, kterou si nekomu dal a nedostavalo se Ti reakce, bylo si myslim z me strany ferove vuci Tobe, kterou radu dal (tak jsem Ti zvedl ego).
Ja narozdil od pana z hradce televizu opravuju sobe a kdyz se nepodari hlavu si s tim lamat rozhodne nebudu. Na diskuzi jsem to nahodil z toho duvodu, ze kdyby to byla prkotina, kterou zvladnu zmerit, vymenit, proc ji vyhodit, kdyz ji muzu dat treba babicce. Rozhodne nefusu do remesla Vam, profikum, kteri zde davate rady zdarma.
Takze se pokorne omlouvam, pokud se Te muj hloupy dotaz dotkl. Jestli Tvuj syn ma prezdivku kutasek tak s nim nejezdi do polska ;)

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od otakarv »

koutasek píše:orava nebo otava, dyt je to jedno ;)
Pro diváka áno,ale pro nás opraváře to jedno není (to jen na okraj).

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#11 Příspěvek od kokun »

koutasek píše:orava nebo otava, dyt je to jedno ;) .... Ja narozdil od pana z hradce televizu opravuju sobe a kdyz se nepodari hlavu si s tim lamat rozhodne nebudu. .... Takze se pokorne omlouvam, pokud se Te muj hloupy dotaz dotkl. Jestli Tvuj syn ma prezdivku kutasek tak s nim nejezdi do polska ;)
Tak, kdybys tu byl déle a už mně trošku znal, na tohle (...dyt je to jedno :wink: ) bys mohl jedině čekat odpověď: "Jedno je - když strčíš dva prsty do (_!_), tak je jedno, který oblízneš" 8O :lol: Od jiných bys to "dostal" kulturněji: "Hodinky jako holínky - obojí se natahujou" 8O :lol:
Já si totiž na přesné vyjadřování (co se techniky týká) "dost potrpím" :cry:
Nesmíš být moc vztahovačný a urážlivý - tady na EB (zvláště "v telkách") bys moc neobstál :roll:
A - nesmíš si to tak brát - osobně nic proti tobě nemám.

Nad tvým problémem jsem ještě neměl čas pouvažovat a posoudit, kde je závada - možná i k tomu dojde a čas si najdu - :nevim:

A k tomu poslednímu - vysvětli mně, proč by nesměl do Polska? Taky všechno nemusím znát a vědět :cry:
Jinak synátor (pokud vím) tady bude (snad s jediným příspěvkem :cry: ) pod nickem kutilek (doma mu říkám "kutásek") - :nevim: - proto to "přirovnání".
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#12 Příspěvek od masar »

Pokud nejde ze scartu a SVHS ani obraz ani zvuk, je třeba zjistit, jest-li je ten STB v pořádku. Pokud ano, je třeba změřit, jest-li funguje přepínací napětí na výstupu IC151(STV2116A) pin11, který při přepnutí na externí signály musí být >+8V, pro interní signály <+0.7V. Pokud je napětí >+8V, musí signál video procházet z pinu 12 na pin 11 IC181(STV8223B) a audio z pinu 16 na pin 14.
Tak to zkontroluj. :wink:

Uživatelský avatar
koutasek
Příspěvky: 13
Registrován: 10 kvě 2010, 02:00

#13 Příspěvek od koutasek »

kokune, jasne, omlouvam se, priste se budu vyjadrovat explicitne. Mel jsem to zkontrolovat, oboji je znacka TV, avsak modely v hlave neudrzuji takze mi nedoslo ze sem se usekl. Co se tyce brani nebrani osobne. Ono, pokud clovek nema zajem pomoci, nepomuze. Jestli jsem reagoval neprimerene, promin. Myslim si, ze jsem se zeptal vcelku rozumne na novacka, snad.

K tomu kutaskovi bych mel jen jedine :-) delsi dobu se me jiz rika koutas(ek), od doby co sem zacal litat po zahranici a potkaval lidi z polska, vzdy jsem narazil na dotaz typu: "jak si rikal ze se Ti rika?" ono to totiz "kutas" v polsku znamena vulgarne panske prirozeni u nas znamenajici cu**k, proto se polakum radeji predstavuji martin ;)

masar, STB je urcite v poradku, provozuji jej doma u jine televize bez problemu (ted u te opravene Otave :) ). Zmerim vse jak si napsal hned, jak to bude mozne. diky za radu.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“