USB na RS232 - Jaký koupit?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Habesan »

Tak namátkou nabízí firma Asix.cz převodník UCAB232 nebo programátor PRESTO. Cena sice není nijak extra nízká, ale zase mi to přijde o trochu jistější než si koupit nějakej čínskej bazmek bez podpory.
Jinak samotnej FT232RL stojí v GMe.cz 140 Kč, to by snad neměl být problém.

Viz.: Amáro KE 01/2009.
Pokud ten notebook nemá žádný COM, tak by ten první připojený UCAB232 měl dostat označení COM1. I když Windowsom je těžký věřit.

Uživatelský avatar
Jiri_REZEK
Příspěvky: 165
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Ostrava-Výškovice
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Jiri_REZEK »

Ano,Já si také sehnal právě ten modul vod Asixu. Navíc je v něm ve vnitřní paměti nahranej nějakej universální ovladač OEM,takže to musí makat ihned,Můj názor. Na stránkách Asix je ke stáhnutí nějaké programové prostředí pro doladění čípu a to se pak šoupne do té externí EEprom,která je součástí Modulu. Samosebou,jak už Jsem psal a také Ti to potvrdila Andrea, musíš dál pro připojení na COM použít třeba to GD75232,nebo nějakej podobnej ekvivalent typu MAX232. Tohle je vše OK,ale Já zde mám problém opačnej i když se to bude zdát někomu cáklé na hlavu,musím připojit na RS-232 to USBečko.Bude to pomalé-vím,ale mám takovej požadavek.
Předpokládám,že výsledky bastlení budou k vidění ?
EXA

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#18 Příspěvek od Artaban001 »

Vážení, pokud jde o mě, pokládám tímto problém za vyřešený. (viz můj předchozí přízpěvek). Pokračujte dál, možná toto téma bude lepší přejmenovat.. :-)

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Habesan »

Jiri_REZEK píše:Musím na RS-232 spáchat USB.
Chápu to správně, že máš stroj, který řídí komunikaci a má pouze RS-232 a k němu potřebuješ připojit nějaké podřízené zařízení které má pouze USB (Slave) ???
Co je to za zařízení?

V rychlosti se šťourat nebudu, ale je těžké představit si, kde něco takového budeš provozovat.

Uživatelský avatar
Jiri_REZEK
Příspěvky: 165
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Ostrava-Výškovice
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Jiri_REZEK »

Habesan píše:
Jiri_REZEK píše:Musím na RS-232 spáchat USB.
Chápu to správně, že máš stroj, který řídí komunikaci a má pouze RS-232 a k němu potřebuješ připojit nějaké podřízené zařízení které má pouze USB (Slave) ???
Co je to za zařízení?

V rychlosti se šťourat nebudu, ale je těžké představit si, kde něco takového budeš provozovat.


Jo,pro někoho je to snad v dnešní době nepředstavitelné.Ale když to chceš vědět-OK.Jsem příznivec Nostalgickejch počítačů-Amiga,které nedisponují od výroby zařízením USB.Mimoto dělám na ně i Servisní opravy a vymejšlím různej HW a další blbinky.Existuje pro tyto Mašinky hned několik možností.Jednak je to již zmíněnej RS-232,nebo přes paralel port,pak ještě existuje v některých Amigách Clock-port,nebo to jde ubastlit přímo přes ATA rozhraní a také na PCMCIA.Tolik jen v kostce pro Tvé info,pokud bys chtěl vědět o tom víc,NoProblema,rád vysvětlím. OK ?
EXA

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Habesan »

Takže pak bys na ní mohl provozovat nejnovější barevnou laserovku...
Amigu jsem nikdy nevlastnil. Narodil jsem se příliš pozdě a pak se naskytla příležitost koupit staré (zastaralé) PC XT, které se bohužel nedochovalo.

Měly Amigy ISA sběrnici? Možná, že první USB kontroléry v devadesátých letech se mohly dělat taky ještě pro ISA.
Kdysi jsem byl nucen pájet USB kontrolér na PCI sběrnici, PADESÁT cest na desce, kde by stačily dvě. Nevim jak to dokázali, ale to VQFP100 pouzdro se nedalo normálním způsobem zapájet, na rozdíl od všech stejných pouzder od jiných výrobců, které jsem pájel stejnými nástroji předtím i potom.

Z toho co jsi vypsal se mi jeví nejschůdnější pořídit si kartu PCMCIA -> USB, přestože to asi bude nesmírná vzácnost. Na vlastní oči jsem ji nikdy neviděl, asi se jich prodalo málo, a kdoví jestli se dochovali.
Když jsem se snažil dostat USB 2.0 do počítače, který měl jen PCI 2.1, bylo mi doporučeno pořídit si redukce PCI 2.1 -> PCMCIA a PCMCIA -> USB 2.0.

Jak to vyřešíš SW ??? Hodláš upravit ovladače pro Linux nebo DOS, nebo napsat vlastní?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#22 Příspěvek od rnbw »

Nie, Amiga nema ISA. Nie, neexistuje ISA USB radic. Ani PCMCIA USB radic neexistuje, len CardBus (32-bitovy) - ten sa da normalne kupit.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“