Kalouskův dluh

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ST78
Příspěvky: 113
Registrován: 16 lis 2009, 01:00

#16 Příspěvek od ST78 »

Nevím, jestli je to pravda, ale někde z webu ke mně doputovalo toto.
Zdá se mi to celkem reálné...
Přílohy
zadluzeni.pdf
Zadlužení - rozpočet
(198.86 KiB) Staženo 138 x

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#17 Příspěvek od Yarda1 »

Ten graf si vysvětluji, že zachycuje přírůstek dluhu, ne jeho velikost. Abychom si mohli udělat správný náhled, bylo by třeba, abychom mohli posoudit, jestli jsme ty peníze prožrali nebo jestli se účelně investovaly, aby se díky investicím ten dluh mohl splácet. A to já si netroufám odhadnout.

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#18 Příspěvek od BIPOLAR »

Už to tady bylo, největší dluh se navýšil v rocích, kdy HDP rostl o 5 -7 % a ministr financí byl B.Sobotka (ČSSD).
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#19 Příspěvek od Crifodo »

Myslím že vůbec není nutné se pouštět do nějakých odborných podrobností. Každý dospělý člověk/ne totální sklerotik přece vidí vývoj v delším horizontu jak hospodářství, tak politiky i třeba perspektivy spojené s další generací atakdál. Chování politiků a v poslední době především kopance v rozhodování EU dávají tušit, kam to povede, tak proč hlídat nějaká procenta.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#20 Příspěvek od Vogon »

Dohadování z které strany za to kdo může je venkoncem ku ho vnu, protože problém naší legislativy, exekutivy a bohužel většiny výkonné moci je ten, že jsou to dílem bývalí a současní komunisti, dílem karierní politici, kteří nikdy nepracovali a ani nebudou a dílem obyčejní vohnouti a 🤐.
S tímhle materiálem se toho moc dělat nedá.

Ten dopis mi taky přišel. Jemně jsem ho zmuchlal, promnul opatrně mezi prsty aby se neprotrhl a po vykonání ranní potřeby jsem s ním učinil, co bylo třeba. Ještě teplý a použitý jsem ho opatrně zabalil do vlhčené obálky a odeslal přímo kalouskovi na adresu poslanecké sněmovny.
Jsem si vědom, že je to malicherné, dětinské, hloupé a nevhodné.

Uživatelský avatar
michalkolesa
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 61
Registrován: 01 říj 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od michalkolesa »

Co ten státní dluh znamená pro "obyčejného" člověka?

Ekonomiku jsme sice měli (v učnáku i na střední), ale toto jsme nebrali.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#22 Příspěvek od Crifodo »

Vogon píše: Jsem si vědom, že je to malicherné, dětinské, hloupé a nevhodné.
Je to především neúčinné. Přes deset podržtašků a asistentek se ten dopis k adresátovi vůbec nedostane, ani se o něm nedozví protože asistentka dobře ví, že její mzda je závislá na spokojenosti šéfa a ke spokojenosti patří odfiltrovat obtěžující blbosti. A i kdyby se dostal, Kalousek patří mezi nejvíc splachovací cyniky, nevadilo mu ani když ho Topolánek použil jako náhradního ******, když mával fingerem ve sněmovně! Ten by to nakonec ještě dobře prodal jako historku v dobré společnosti. Celá story se složenkou má jeden cíl, vzbudit pozornost lhostejno jestli nasere národ nebo ne. On se toho nebojí, protože je to profík. Už dávno v 80. letech, kdy řada z nás byla ještě mladými naivy, tenhle člověk už byl perfektně orientovaný, kam se svýma konexema směřovat.
Daleko účinnější bylo, když ten nasranej volič flákl přes hubu Sobotku, ten si to bude pamatovat dlouho, co je to odezva lidu :twisted:
Jinak je to úplně fuk, každého z těch zmetků opět půjdou zvolit statisíce lidí a pak se opět budou divit.
Naposledy upravil(a) Crifodo dne 13 kvě 2010, 11:29, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#23 Příspěvek od Vogon »

Konkrétně pro vás pane Koleso, jako invalidního důchodce to znamená v brzké době snížení výše výplaty důchodu a nebo rovnou zastavení výplaty dávek.
Snížení a zastavení může mít různou formu ale smysl zůstává stejný.

Pokud by vás zajímalo co to znamená obecně, musíte nejdříve vysvětlit svoje pojetí definice "obyčejný člověk".

Uživatelský avatar
michalkolesa
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 61
Registrován: 01 říj 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od michalkolesa »

Obyčejný člověk je víc kategorií

Zaměstnanec - dělník, zaměstnanec - manažer
Živnostník - malý s působností v malém městě, živnostník - střední ve velké městě
Důchodce - invalidní, důchodce - starobní

Já si nemyslím, že se budou důchody rušit, co by dělali třeba starobní důchodci co už nemůžou pracovat, já sice částečně pracovat můžu, ale nikdo mě nechce zaměstnat (to se už řešilo jinde)

Pro "šťourali". Invalidní důchod mi navrh Úřad práce !

Já se nechci moc rozepisovat, ale jsme diskuze o elektronice a né o ekonomice.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od ZdenekHQ »

Kalousek je ožralej blbec.

Ty peníze nerozházeli běžní daňoví poplatníci, ale banda nenažraných politiků s chameleonem Kalouskem v týmu. Jeho srdceryvné projevy s dvěma promilemi alkoholu v krvi mě už docela zvedají ze židle a asi mu napíšu šťavnatý mail.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#26 Příspěvek od Zmije »

S tím zase nemůžu tak úplně souhlasit, na začátku současné kryze byl krach hypoték v USA, tedy obyčejní lidé, kteří si půjčili víc než byli schopní splácet, dovedli ke krachu banky a tím se celý ten kolotoč rozjel. Proto každý kdo nestíhá splácet půjčky se může pyšnít tytulem spoluvíník kryze. Problém čr je ten, že zdejší sociální systém je dražší než si muže dovolit, bez ohledu na to zda je dobře nebo špatně, že je tak štědrý, vždy musí vycházet z finančních možností a pokud ne, tak to dříve nebo později skončí krachem. Další broblém jesou různá pochybení polytiků, tedy všechny prohrané arbitráže, špatná výběrová řízení a špatná privatizace.

kajus
Příspěvky: 91
Registrován: 27 úno 2009, 01:00

#27 Příspěvek od kajus »

http://www.youtube.com/watch?v=4sf9-_XgBJc , to video k té písni sedí

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#28 Příspěvek od bu2520 »

To je zvláštní, jak si všichni pravicoví politici a jejich příznivci, vzali na mušku nadměrné čerpání socálních dávek. Ale nikdo se nediví, předraženým státním zakázkám, nikdo se neptá kam zmizely stovky miliard z výběru důchodového zabezpečení. Ale valná většina z nás vyrostla za přispění dětských přídavků valná většina z nás rodičů je pobíráme. A pokud jsme zodpovědní tak nedovolíme víc dětí, než kolik uživíme. Ale populace ubývá. Nějak mě u politiků chybí obyčejný selský rozum a kupecké počty, ono to ve finále o ničem jiném není. U nás pravice není žádná pravice , ale obyčejní extremisté.

Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

#29 Příspěvek od Milan121 »

bu2520- 1*

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#30 Příspěvek od kejki »

Jo, 10 IT pracovníků a toner mění externí firma - 2000,- za výjezd, plus toner k tomu, taky vynáší počítače na půdu - http://www.novinky.cz/domaci/200125-zli ... -pudu.html jen ta cena za hardware by zasloužila další rozbor.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“