OVP CTV 286 EC

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

OVP CTV 286 EC

#1 Příspěvek od fredis »

Zdravím!! Nemá někdo schéma na tento stroj, šasi označené EC 256?
Po "odborném zásahu" nějakého dobráka KO.. No teď už jede, ale topí R174 v korekci podušky - ta je, ale jen asi 1,5 cm z každé strany. No a nejlepší nakonec- v korekci není IO ale tranzistor BD 242C. Ten je ok. Nevím, co tam mám naměřit. Díky předem!!!

Uživatelský avatar
miromatus
Příspěvky: 350
Registrován: 11 pro 2004, 01:00
Bydliště: SK Levice

#2 Příspěvek od miromatus »

hodil som to sem http://www.upnito.sk/subor/ae8fc83253f8 ... f5776.html nebude nieèo s tlmivkou pri tom horiacom odpore?

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#3 Příspěvek od fredis »

Tlumivku jsem měřil, má 15,4 uH. Teď s tím paré to snad bude veselejší!!! Díííky moc!!! Poslal jsem Ti SZ.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od otakarv »

O tomto odporu se tu dost toho napsalo,zkus si pročíst příspěvky,snad Ti pomohou.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#5 Příspěvek od fredis »

Vyřešeno!!! Díky hlavně miro matusovi i otakaru.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#6 Příspěvek od kokun »

"Nic není vyřešeno" (pro tebe možná) - ale, ani dotyční, ani ostatní se zde nedozvěděli příčinu a její řešení - toto není správné zakončení vlákna :cry: :cry: :cry:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#7 Příspěvek od fredis »

Tak to tady mám vybalit?!Sám posíláš SZ - viz pískající zdroj.... s odvoláním na závazky vůči OVP ( nebo OTF ).

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#8 Příspěvek od kokun »

fredis píše:Tak to tady mám vybalit?!Sám posíláš SZ - viz pískající zdroj.... s odvoláním na závazky vůči OVP ( nebo OTF ).
Ale to je o něčem jiném - zveřejnit servisní informaci, která byla určena pouze smluvním partnerům OVP 8O
Tys tu závadu odhalil sám (třeba za pomocí někoho dalšího) a to není "žádné výrobní tajemství" :roll:
Pokud to ale byl nějaký "špek", tak potom máš pravdu, proč to házet na veřejnost :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#9 Příspěvek od fredis »

Tak tedy:Prý byla poduška, mě to už nenajíždělo.Vadná VD 146, vyměněn i C 158. Kapacita OK, ale zahnědlý u jednoho vývodu.Výměna R 174, spálený na troud.Poté už najížděl, ale poduška jak sviňa!!A taky hřál R 174.Vým C 145.Potom už to bylo skoro dobrý, ale stále chybělo asi 1,5 cm z každé strany a topil R 174.Byla totiž ještě vadná VD 143.Potom vše OK.Nevím, kam jsem se měl podívat a vyměnit tu známou vadnou součástku, která způsobuje zahřívání R 174. V této TV totiž není o obvodu kor pod IO ale tranzistor a navíc tam nejsou už z výroby některé součástky i když jsou na schématu.... Tak asi tolik. A vyřešil sám.Jinak si myslím, že by Ti těžko někdo dokazoval že to co jsi někomu prozradil je ze servisní doku a ne že jsem Ti to prozradil třeba já...To je ale jen můj názor, aby ses neurazil!!

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#10 Příspěvek od kokun »

fredis píše:Tak tedy:Prý byla poduška, mě to už nenajíždělo.Vadná VD 146, vyměněn i C 158. Kapacita OK, ale zahnědlý u jednoho vývodu.Výměna R 174, spálený na troud.Poté už najížděl, ale poduška jak sviňa!!A taky hřál R 174.Vým C 145.Potom už to bylo skoro dobrý, ale stále chybělo asi 1,5 cm z každé strany a topil R 174.Byla totiž ještě vadná VD 143.Potom vše OK.Nevím, kam jsem se měl podívat a vyměnit tu známou vadnou součástku, která způsobuje zahřívání R 174. V této TV totiž není o obvodu kor pod IO ale tranzistor a navíc tam nejsou už z výroby některé součástky i když jsou na schématu.... Tak asi tolik. A vyřešil sám.Jinak si myslím, že by Ti těžko někdo dokazoval že to co jsi někomu prozradil je ze servisní doku a ne že jsem Ti to prozradil třeba já...To je ale jen můj názor, aby ses neurazil!!
Ale neboj - já zase k těm urážlivým nepatřím a oprávněnou kritiku taky klidně snesu 8O
Něco jiného je ale opsat (a dát to sem) ze servismanuálu, který si může koupit prakticky kdokoliv (ale tady je málo těch, kteří jsou ochotni si ho třeba i koupit, zato je plno těch, kteří jen "somrují" 8O ), anebo ze "Servisních informací" (určených pouze do servisní sítě výrobce), které v žádném krámě nekoupíš!!! - kapišto? :wink:
Taky je to o nějakých "závazcích" a osobní cti (když už jsem něco podepsal) - nemyslíš?

No a tou "známou součástkou", která způsobuje zahřívání R174, byla určitě myšlena tlumivka, kvůli které pak hoří ten rezistor, ....
Ty jsi ale napsal:
fredis píše:Tlumivku jsem měřil, 15,4 uH. Teď s tím paré to snad bude veselejší!!! Díííky moc!!! Poslal jsem Ti SZ.

- takže ta byla v pořádku? - nebo jsi se jenom "uklepl" v jednotkách indukčnosti :roll:
(poněvadž když je vadná /záviťák/, tak mívá indukčnost jen nějaké uH), zato dobrá musí mít 14-16mH :!: 8O
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#11 Příspěvek od fredis »

No jasně že jsem se upsal...Mělo tam být mH!!!!

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“