Panasonic TX-28LD2C -ztráta obrazu (VDP3108)

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Zbynek
Příspěvky: 202
Registrován: 14 pro 2004, 01:00
Bydliště: Letohrad

Panasonic TX-28LD2C -ztráta obrazu (VDP3108)

#1 Příspěvek od Zbynek »

Ahoj
Na BTV Panasonic TX-28LD2C se nepravidelně ztrácí obraz (včetně OSD-čísla předvoleb). Rytmus ztráty je nepravidelný v několikasekundovém rozmezí a ztráta signálu není skoková, ale spojitá (náběh také). Situace je shodná při jakémkoli zdroji signálu (tuner, scart1, scart2). Na katodách je ztráta signálu také patrná, takže chyba bude asi k koncovém obvodu. Použitý obvod je VDP3108A-PP-A1. Jako náhradu jsem sehnal použitý VDP3108B-C2. Nevím, jestli má smysl se pouštět do výměny. :( Nemáte prosím někdo zkušenost s tímto jevem?
Ahoj Zbyněk.

Uživatelský avatar
brtnik
Příspěvky: 329
Registrován: 05 říj 2004, 02:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od brtnik »

zdravím, pøesnì takto se spíše projevuje studeòák èi jiné pøerušení ve žhavení (plynulý nábìh a ztrácení se obrazu).

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od gumickar »

brtnik píše:zdravím, přesně takto se spíše projevuje studeňák či jiné přerušení ve žhavení (plynulý náběh a ztrácení se obrazu).
s tím bych souhlasil. U některých TV je to dokonce i velmi častá vada

Návštěvník

#4 Příspěvek od Návštěvník »

Ahoj.
Tak k mojí smùle je žhavení v poøádku. Trochu jsem pøisvítil obrazovku (SCREEN), abych vidìl i nejmenší "záblesk". Když se obraz objeví (zrnìní), je vidìt i OSD (pøedvolba atd.). Tak nevím. Když nic jiného, zkusím vymìnit ten VDP3108.
Ahoj Zb.

Uživatelský avatar
Miradim
Příspěvky: 207
Registrován: 29 říj 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Miradim »

Než se pustíš do výměny IO tak si stáhni datasheets na oba integráče.Mám takovej dojem ,že záměna není možná.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“