Současné chladničky - poruchovost

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

Současné chladničky - poruchovost

#1 Příspěvek od Sendyx »

Bohužel nás opustila chladnička a řeším, čím ji nahradit. Je tady nějaký servisák chlazení, který by doporučil, které značce se vyhnout, či co koupit ? Obor cca 150-200 litrů hrubý objem,chladnička, jednodveřová...
poté co jsem viděl některé nové pračky zevnitř, raději se před koupí každého podobného zboží poradím...

Uživatelský avatar
Hurvo
Příspěvky: 156
Registrován: 09 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Pod Javorinou

#2 Příspěvek od Hurvo »

Ťažko radiť pri výbere značky chladničky, je to na stave financí v peňaženke a osobného presvedčenia v predajni. Skôr ide o to čo obsahuje. Čo sa týka opravy, monentálne najlacnejším, najdostupnejším a súčastne ekologickým chladivom je R 134a. Chladivo R 404a a podobné nie sú tak lahko dostupné a lacné /teda aspoň zatial tu na Slovensku/. Najlepšie je podľa mojho názoru aby chladnička obsahovala klasický termostat. Digitálny termostat stojí 4200Sk bez DPH, tak by som volil staré známe heslo: Čím mnej elektroniky, tým menej porúch. Raz sa mi stalo, že zákazníkovi som chcel meniť elektronický termostat a ten ma poslal kade lahšie.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#3 Příspěvek od rezis »

Ještě jeden můj malý postřeh. Kdysi jsem si kopil ledničku s mražákem co má každá věc samostatný kompresor. Dokonce jsem to ted scháněl a dal za to o 15 stovek víc. Teď se na to rozpadl mražák a stejně to budu muset vyhodit protože nemám místo na další funkční.
Internet - metla lidstva

neznámý

lednièka znaèky BEKO

#4 Příspěvek od neznámý »

Koupil jsem lednièku s mrazákem s jedním kompresorem. Tento hybrid vydává neuvìøitelné pazvuky. Kvílení, jako kdyby startovala formule 1 atd. Servisní technik øekl, že to nejde reklamovat...

Uživatelský avatar
MB84
Příspěvky: 6
Registrován: 20 bře 2005, 01:00
Bydliště: Utrecht - Holandsko

#5 Příspěvek od MB84 »

Koupil jsem ledničku s mrazákem s jedním kompresorem. Tento hybrid vydává neuvěřitelné pazvuky. Kvílení, jako kdyby startovala formule 1 atd. Servisní technik řekl, že to nejde reklamovat...

Jen zaizoluj chladici okruh nejakou vhodnou izolaci napr Armaflex! Jeden nebo dva komresory na tom vcelku nesejde!

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#6 Příspěvek od Kocur »

No je to věc názoru,já bych třeba jednokompresorovou už nechtěl,jde o to,že se právě může přicpat ten bazmek co to reguluje pro chladák a mražák a nic s tím neuděláš,pro REZISe,aspon to můžeš dát někomu na chatu,v jednom může mít špajzku a v druhým chladit pivko :lol:
Ale s tou jednokompresorovou nic nenaděláš,mě se posral termostat mechanický,tak jsem udělal elektronický a nemáte ponětí co to je sladit to mezi sebou chladák s mražákem,stejně mám v mražáku kolem -28 až -30°C a v chladničce kolem 6°C a navíc v chladničce se mi zase usazuje led na zadní stěně,nestačí se rozpustit,je to harakiri,u dvojkompr.by to byla pohoda udělat svůj termostat každé zvlášt,mimochodem je to ARDO.Nikomu neradím,jen píšu životopis má ledničky.
Dnes musí člověk nakupovat tak,že přemýšlí dopředu co když se něco posere,jak se to bude dát opravit.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od workhard »

Zdravím,mám jednokompresorový Whirlpool dole tři šuplíky,nahoře chladnička,po 10ti letech nepřetržitého provozu žádný problém 8-)

Uživatelský avatar
vav
Příspěvky: 107
Registrován: 14 kvě 2006, 02:00
Bydliště: SK/MA/

#8 Příspěvek od vav »

Whirlpool ARZ563 R, 5 rokov, ticha, 1 kompresor, trieda A, max.spokojnost.Pracku by som ale od tejto firmy uz nebra.l

Uživatelský avatar
tibi
Příspěvky: 390
Registrován: 14 dub 2006, 02:00

#9 Příspěvek od tibi »

keby boli hrubsie steny medenych trubiek a boli dostatocne fixovane voci rezonacii tak by tie chladnicky pobezali dlhsie.ta med co sa pouziva je ako papier tak sa ani necudujem ze su uniky medii.

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#10 Příspěvek od zvaty »

Čau všichni, taky mám problém s lednicí, je to Vestfrost, už po druhé mi odešel termostat. Je zde mechanický a jelikož do třetice opět počítám se závadou termostatu, mám chuť jej nahradit elektrickým. Můžu poprosit někoho o rady......třeba kocura?

Uživatelský avatar
meno
Příspěvky: 930
Registrován: 04 říj 2004, 02:00
Bydliště: Czechoslovakia

#11 Příspěvek od meno »

zvaty píše:Čau všichni, taky mám problém s lednicí, je to Vestfrost, už po druhé mi odešel termostat. Je zde mechanický a jelikož do třetice opět počítám se závadou termostatu, mám chuť jej nahradit elektrickým. Můžu poprosit někoho o rady......třeba kocura?
Elektronický termostat sa dá zostaviť viycerímy spôsobmi. A/Č+PICka +displej je asi najkomfortnejší . Niečo z jednoduchších:

K chladničke bude asi trebať termostat s hysteréziou čiže bude mať určenú teplotu pri ktorej zapne a pri ktorej vypne kompresor. Na niečo také potrebuješ 2xOperačný zosilnovač napr (MAA741,MAA748...) obvod Set- Reset ,termistor ,2x viacotáčkový potenciometer. Nevýhodou je zložitá kalibrácia a nastavovanie.

Pripadne skúsit niekde zohnať nejaký číslicový regulátor teploty. Nové sú však drahé Snáť z bazárov a likvidovaných továrni

Na nete sa dájú nájsť aj zapojenia s PICKou alebo ATMELOM ak máš kde naprogramovať jednočip tak je to asi najvhodnejšie riešenie

:D :D :D

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od hafca »

Tohle mi taky zajímá. Mám Electrolux tři roky a kapilára od termostatu rezaví. Teče mi po ní do lednice reazavý čurek. Už jsem to i barvil a moc to nepomohlo. Elektroniký termostat by byl fajn. Jenže jak je udělaný to automatické odmrazování? Jednou za někdy to samo povolí, odteče po zadní stěně a zase chladí. Jak tohle udělat u toho elektronického? Přiznám se, že nevím ani jak to funguje u toho mechanického.
Je tu nějaký chlaďař, který by to objasnil?

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“