PIC jednoduchý programátor

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
eXilim
Příspěvky: 44
Registrován: 19 kvě 2010, 02:00

PIC jednoduchý programátor

#1 Příspěvek od eXilim »

Zdravím, scháním nějaké "jednodušší" schémátko pro programátor piců přes sériové / paraelní rozhraní. Dále bych se chtěl zeptat co si mám pořídit za pici stačí aby měl +- 8 programovatelných vstupů / výstupů...

Samozřejmě sem se už ptal strejdy googla ale ten mi našel vždy různé paskvili... Díky

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

Já jsem začínal s tímhle programátorem, ale pak jsem si sehnal za pár stovek originál PICkit2. Práce s ním je daleko jednodušší a rychlejší.
Přehled procesorů PIC máš tady. Je to i s cenama, tak si vyber co ti vyhovuje.

Uživatelský avatar
eXilim
Příspěvky: 44
Registrován: 19 kvě 2010, 02:00

n/a

#3 Příspěvek od eXilim »

K čemu je v tom schématu ten grets. můstek? Nebo co to je ty 4diody na začátku? Když to budu napájet stejnosměrným napětím tak to můžu vynechat ne?

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od forbidden »

Samozřejmě, že to můžeš vynechat, při DC napájení, ale takový věci bys měl už znát, když se pouštíš do mcu.

Uživatelský avatar
eXilim
Příspěvky: 44
Registrován: 19 kvě 2010, 02:00

#5 Příspěvek od eXilim »

forbidden píše:Samozřejmě, že to můžeš vynechat, při DC napájení, ale takový věci bys měl už znát, když se pouštíš do mcu.
Jen sem se ujistil ;)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Ked chces tak velmi setrit, tak tam nechaj aspon jednu diodu. Pri prepolovani sa ti bude hodit. Ja by som to tam nechal cele.

Uživatelský avatar
eXilim
Příspěvky: 44
Registrován: 19 kvě 2010, 02:00

#7 Příspěvek od eXilim »

forbidden píše:Samozřejmě, že to můžeš vynechat, při DC napájení, ale takový věci bys měl už znát, když se pouštíš do mcu.
Ještě otázečka, když si to schéma otevřu v eaglu, nějak mi nechce otevřít ani schéma ani plošnák, otevřu to a mám prázdný projekt nic tam není... Nevíte, čím to může být?

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#8 Příspěvek od Andrea »

eXilim píše:Jen sem se ujistil ;)
To se pak hlavně ujisti o polaritě napájecího zdroje, než ho k tomu programátoru připojíš. S graetzem je fuk, kam dáš plus nebo jestli tam pustíš střídavinu. :wink:

Edit: V Eaglu 4.13 to jde otevřít bez problémů.

Uživatelský avatar
eXilim
Příspěvky: 44
Registrován: 19 kvě 2010, 02:00

#9 Příspěvek od eXilim »

Andrea píše:
eXilim píše:Jen sem se ujistil ;)
To se pak hlavně ujisti o polaritě napájecího zdroje, než ho k tomu programátoru připojíš. S graetzem je fuk, kam dáš plus nebo jestli tam pustíš střídavinu. :wink:

Edit: V Eaglu 4.13 to jde otevřít bez problémů.
Jo už to jede musel sem mít profi verzi :) BTW, stačí když si vyvedu ještě VCC na nějaký konektor a tam bych nacpal stejnosměrný napětí?

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#10 Příspěvek od Davidus »

stava amatérských programovacích zařízení se obecně nedoporučuje, pokud potom něco nefunguje, je těžké zjistit jestli za to muže programátor, nebo obvod kde je MCU použitý.
Já osobně jsem si taky programátor nekoupil, ale používam brenner sprut.. viz google, perfektní věcička do USB :wink:

Uživatelský avatar
eXilim
Příspěvky: 44
Registrován: 19 kvě 2010, 02:00

#11 Příspěvek od eXilim »

Davidus píše:stava amatérských programovacích zařízení se obecně nedoporučuje, pokud potom něco nefunguje, je těžké zjistit jestli za to muže programátor, nebo obvod kde je MCU použitý.
Já osobně jsem si taky programátor nekoupil, ale používam brenner sprut.. viz google, perfektní věcička do USB :wink:
Už mám funkční od kamaráda ;) díky

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“