Odrušení mlhovače

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Premek_k
Příspěvky: 58
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Odrušení mlhovače

#1 Příspěvek od Premek_k »

Ahoj,

řeším teď odrušení výrobníku mlhy na diskotéku. Toto zařízení obsahuje jen topnou spirálu, termostat a čerpadlo kapaliny. Problém je v tom, že po uvolnění tlačítka, které ovládá čerpadýlko, se do sítě naindukuje špička a lupne to v repro.

Koupil jsem odrušovací bazmek s indukčností a kapacitou, ale myslím, že to na takovéto "frekvence" nepomůže. Každopádně to tam zkusím strčit, ale už dopředu vás žádám o nějakou radu, jak odrušit to čerpadýlko. Zapojení na jinou fázi než audio řetězec není možné...

Děkuji.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Sendyx »

Přímo !!! na vývody čerpadla dej tlumící RC člen 100R-47nF. Pozor, v drátu bývá ve smršťovačce dioda, je nutné přemostit cívku. A dej si do pořádku audio :wink:

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#3 Příspěvek od vrky »

Nic nikam nedávej a tu mlhu píchni na jinou fázi. Tohle jediné pomůže.

Uživatelský avatar
lintik
Příspěvky: 209
Registrován: 12 zář 2004, 02:00
Bydliště: PRAHA SEX (6)

#4 Příspěvek od lintik »

vrky píše:Nic nikam nedávej a tu mlhu píchni na jinou fázi. Tohle jediné pomůže.
hm -nauč se číst 8O

Uživatelský avatar
Arico
Příspěvky: 8
Registrován: 18 led 2010, 01:00

#5 Příspěvek od Arico »

Což spínač v nule s tyristorem, nebo triakem?

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#6 Příspěvek od BOBOBO »

Ariko to vyřešil . Zdroj pro ten motor na sec straně přes spínač v 0 . A sec přemostit kondem .

Uživatelský avatar
Premek_k
Příspěvky: 58
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Premek_k »

No samozřejmě, že ten odrušovací člen nepomohl, což jsem čekal.
Sendyx píše:Přímo !!! na vývody čerpadla dej tlumící RC člen 100R-47nF. Pozor, v drátu bývá ve smršťovačce dioda, je nutné přemostit cívku. A dej si do pořádku audio :wink:
Zkusil bych toto jednodušší řešení, než začnu bastlit něco složitějšího (spínač v nule). Jen prosím bližžší info, jaké součástky použít.

Kond svitek na 500V ?? Odpor na jakou watáž ? Předpokládám že RC do serie a celé paralelně k čerpadlu...

Jinak díky všem za reakce.

PS: Audio mám v pořádku - Player + Mix (American audio) v jednom case - z mixu symetricky výstup do aktivních repro (Cerwin-Vega). Dnes mě ještě napadlo zkusit, kudy ta špička proleze - odpojováním jednotlivých komponent...

Uživatelský avatar
Premek_k
Příspěvky: 58
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Premek_k »

To SENYX: Tak pane, tvá rada pomohla, je vidět, že to máš podchycené. Díky ti moc.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“