TV Samsung WS-32Z419P, chassis S63S - vn trafo

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fido116
Příspěvky: 102
Registrován: 04 úno 2009, 01:00
Bydliště: Frenštát p.R.

TV Samsung WS-32Z419P, chassis S63S - vn trafo

#1 Příspěvek od fido116 »

Zdravím,
měl bych dotaz k tv Samsung model WS-32Z419P. Z vn trafa se po zapnutí ozve dost silný chrčivý zvuk a po několika sekundách se tv sama vypne.Mám hodně velké podezření že je toto trafo vadné a někde to tam uvnitř probíjí.Je na něm označení FUH32V001B.
V případě že je trafo špatné,tak jestli se dá někde koupit nové.Televize není až tak stará a pokud by šla opravit,tak by to bylo super. Děkuji

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#2 Příspěvek od Robosand »

Určite sa dá zohnať. Našiel som iba na Slovensku, ale ani tam momentálne nie je na sklade.
http://www.avelmak.sk/index.php?pg=srch ... FUH32V001B
Po zavolaní Ti niekde objednajú...
Robo...

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#3 Příspěvek od cabernet »

Skontroluj este predtym vychylovacie cievky H.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#4 Příspěvek od Killroy »

fido116 píše:Televize není až tak stará a pokud by šla opravit, tak by to bylo super.
Jistěže půjde opravit a tyhle VNtrafa jsou běžně k dispozici. Ve slušné opravně určitě ví kde je mají skladem a bude to za několik dní opraveno. Stačí ti tahle odpověď nebo budeš fušovat sám?

Killroy

Uživatelský avatar
fido116
Příspěvky: 102
Registrován: 04 úno 2009, 01:00
Bydliště: Frenštát p.R.

#5 Příspěvek od fido116 »

Killroy:
Psal jsem do jedné firmy dotaz na toto trafo a odbověď byla,že tento typ trafa už není k dispozici,tak nevím,ale myslím že k dispozici je,jen je třeba trochu pohledat.Někde v polsku jsem to před chvilkou našel za 169zl.
Pár vn traf už se mi podařilo vyměnit a všechny tv zatím jedou,tady u tohoto trafa je o jeden nastavovací prvek víc,tak uvíme,asi to nechám raději servisu.Jenže smůla je ,že servis co jsme tu měli,tak je pár týdnů zrušený a nejbližší komu bych to svěřil je asi 40km.
cabernet:
H cívky jsou snad v pořádku,po odpojení v tom tříská úplně stejně

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#6 Příspěvek od cabernet »

fido116 píše: H cívky jsou snad v pořádku,po odpojení v tom tříská úplně stejně
Tak to je v poriadku.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#7 Příspěvek od Killroy »

fido116: nevím do jaké firmy jsi psal a klidně to sem napiš. Akorát vím, že tyhle originální trafa má Aswo skladem v dostatečném množství a pro žádný servis není problém ho za několik dní mít k dispozici. Telcomp nebo Lex už TV neopravují?

Killroy

Uživatelský avatar
fido116
Příspěvky: 102
Registrován: 04 úno 2009, 01:00
Bydliště: Frenštát p.R.

#8 Příspěvek od fido116 »

Killroy:
psal jsem do firmy Tipa a EZK a Tipa odpověděla že nejsou dostupné a EZK že je nemají,ale že mají spoustu jiných věcí,tak si tam můžu koupit něco jiného.Ale v tuto chvíli potřebuju to trafo,takže taková nabídka mně moc nezaujala.Telcomp myslím ještě opravuje a jednou tam měl známý jednu tv a za výměnu dvou elytů se cena blížila dvěma tisícům,tak nemám odvahu tam dát měnit vn trafo.Zkusím ještě Aswo snad to tam budou mít,jinak to nechám poslat z polska,tam jich mají dost.Známý tam jezdí dvakrát do týdne,tak by to tam mohl snad sehnat.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#9 Příspěvek od Killroy »

No z toho je vidět jaký máš rozhled, to jsi to mohl zkusit poptat rovnou v mlíkárně.. Nemyslím si, že EZK nebo Tipa jsou zrovna ti praví dodavatelé TV dílů.. :roll: Telcomp nekomentuju, protože tomu nevěřím. Lidi toho většinou nakecají a sami ví prd o náročnosti dané opravy. To je jako jedna bába povídala a čert ví, co s tím ve skutečnosti bylo. Dělej jak umíš..

Killroy

Uživatelský avatar
fido116
Příspěvky: 102
Registrován: 04 úno 2009, 01:00
Bydliště: Frenštát p.R.

#10 Příspěvek od fido116 »

Killroy:
Taky jsem psal do interservisu Liberec a zatím nic nepřišlo,tak uvidíme.U nich jsem objednával snímač do věže a přišel nějaký použitý a samozřejmě nešel,poslali obratem s omluvou nový a je to v pořádku.
To souhlasím že lidi napovídají všechno možné,vlastní zkušenost nemám,tak nemůžu za sebe Telcomp hodnotit,ale je to tak,někdy nad něčím sedím třeba půl dne a nakonec je to taková maličkost že nad tím pak jen mávnu rukou a za opravu si řeknu stovku a to bylo jen obyčejné rádio selena.U dnešních tv to bývá o něčem jiném

Uživatelský avatar
fido116
Příspěvky: 102
Registrován: 04 úno 2009, 01:00
Bydliště: Frenštát p.R.

#11 Příspěvek od fido116 »

Zdravím po delší době,tak trafo došlo nakonec z toho Liberce,jen česká pošta se s tím moc nemazlí a bylo tam ulomené kousek plastu,tak na funkci by to vliv mít nemělo.Ještě k tomu nastavení,nejsem moc přes televize,tak snad je to nastavené správně.Udělal jsem si rysky na starém trafu a podle nich nastavil to nové.Nevím jestli je to ten správný postup,ale televize naběhla hned po zapnutí a obraz jen chtělo trochu zaostřit.Tak snad to bude v pořádku.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od otakarv »

Podle nastavených trimrů(natočení) na původním VN trafu nemůžeš nastavovat nové VN trafo,každé má určité odchylky svých hodnot. :roll:
Takže ostrost jsi nastavil,já osobně nastavuji pomocí TXT tam to je nejlíp rozeznat.Ug2 trimr nastavím do poloviny odporové dráhy před zapnutím,po zapnutí otáčím až se objeví zpětné běhy a točím zpět na hranici,kdy zmiznou pak ještě kousek uberu.Vyzkouším přepnout na AV a ve tmě nebo šeru kontroluji,zda nejsou viditelné zpětné běhy.

Uživatelský avatar
fido116
Příspěvky: 102
Registrován: 04 úno 2009, 01:00
Bydliště: Frenštát p.R.

#13 Příspěvek od fido116 »

otakarv:Děkuju za popis nastavení,tak nějak jsem to udělal a zatím to funguje.Jen mi pořád není jasný ten třetí trimr na tom trafu.Zrno bez signálu je nějaké jiné než u běžné skeleněné obrazovky i když tato skleněná je tedy vakuová.Vypadá to jako by to byl LCD panel,nedokážu to asi pořádně popsat ale i v obraze v detailech se to chová jako LCD.Z dálky to poznat není,ale z blízka už je tam ten rozdíl vidět.Je pravda že se na to zblízka dívat nikdo nebude,tak to asi tak má být.Už to má s novým trafem najetých asi deset hodin,tak snad to bude v pořádku.

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#14 Příspěvek od cabernet »

Mozno preto, ze je to 100Hz.

Uživatelský avatar
fido116
Příspěvky: 102
Registrován: 04 úno 2009, 01:00
Bydliště: Frenštát p.R.

#15 Příspěvek od fido116 »

cabernet: Je to 100Hz tak to bude tím.Moc díky všem za trpělivost se mnou a za pomoc.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“