Hledám DVB-T STB s výstupy YUV (YPrPb)

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

Hledám DVB-T STB s výstupy YUV (YPrPb)

#1 Příspěvek od Hill »

Marně hledám na netu DVB-T set-top-box se složkovým výstupem YUV. Měl jsem za to, že, mají-li ho DVD přehrávače, najde se i v set-top-boxu. Víte někdo o nějakém?
A hodilo by se to: má-li být settopbox vestavěný v televizi, která má kostru spojenou se sítí (jen anténní vstup bezpečně oddělený) a obvod MCA660 potřebuje právě tyto (jen úrovňově upravené) signály, bylo by to nejjednodušší řešení, na přepínání by stačily vzájemně blokované emitorové sledovače řízené ze scartu pinem 8.
Nechce se mi dělat nějaký přepínač vstupů před MBA530, i když pro něj by šly vymaticovat všechny čtyři potřebné signály na odporové síti, ale tam už nelze regulovat kontrast, jas ani sytost. Na druhou stranu - je pravda, že v C424 nebo C110STII, i když na dálkovém ovládání mají příslušná tlačítka, používal jsem nanejvýše změnu kontrastu (uvnitř televize přehozenou navzájem s regulací jasu, na tu jsem roky nesáhl). Ale to už je jiná pohádka.

Zatím mám vnější Sencor 1062 s modulátorem (mimochodem je líp odrušený, než 1010, takže chodí i s pokojovou anténou se zesilovačem, zatímco "bezmodulátorové" vesměs ruší vyzařováním síťovou šňůrou natolik, že potřebují vnější anténu nebo aspoň pokojovku co nejdál), vzhledem k nevypínanému AFC v televizi je ale problém s přepnutím na jeho kanál: je tu všude kolem dost husto na tu šířku zachycení AFC, tak bych tu analogovou část uvnitř chtěl nechat jen jako muzejní kousek.

Uživatelský avatar
Josif
Příspěvky: 29
Registrován: 23 bře 2008, 01:00
Bydliště: Galanta-SR

#2 Příspěvek od Josif »

Optibox HDCX-T má výstup Y,Pb,Pr

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#3 Příspěvek od cabernet »

Napr.:http://zilina.digitel.sk/default.asp?p=218117&lng=sk a zalezi mozno aj v akej kvalitativnej triede.

Uživatelský avatar
vilotv
Příspěvky: 33
Registrován: 29 črc 2008, 02:00
Bydliště: Trebišov

#4 Příspěvek od vilotv »

Topfield TF5400PVR má aj RGB,YUV a S-video výstup

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#5 Příspěvek od Hill »

Díky všem, ale mějte na paměti, že kostra televize je (a kostra settopboxu tedy bude) galvanicky spojená se sítí přes usměrňovací můstek v televizi. Jen anténní vstup bude připojený přes stávající hnízdo s kondenzátory, takže stejnosměrné napájení čehokoliv po kabelu nepřichází v úvahu.

O těchto set-top-boxech vím. Ale Optibox umí i mpeg4, to by mi bylo líto, že zbytek televize nepřiblížím k rozlišení HD. Topfield umí zbytečně moc a jeho cena mnohokrát přesahuje hodnotu televize (ta má cenu jen té nové obrazovky, kterou mi v tehdy končícím Retonu nechali za cenu repase a která toho od té doby moc nenaběhala). Satelitní příjem bych musel nechat nevyužitý (vstup od LNB nelze efektivně galvanicky oddělit od kostry), sloty nechat nepřístupné dotyku. Snad jen ten HDD by mohl být dobrý fór, ale za tu cenu by toho bylo využitého málo.
Mezi Sencory sice jsou set-top-boxy s YUV, ty ale mají opět vybavení navíc, které nepotřebuji a nechci. Tím míním HDD, DVD, USB port, dva tunery. Prostě by mi pro tento účel stačilo něco jako SDB1009T, ten umí vše, co od něj chci a nemá moc zbytečného navíc. To bychom měli druhý požadavek. Jen nemá potřebné výstupy, kterými bych obešel většinu signálové cesty. To je totiž ten třetí požadavek.
Jde o recesi (televize už má scart popsaný tady na Bastlírně a z tehdejší nedostupnosti jasového zpožďovacího vedení vznikla předělávka na CTI s obvodem TDA4565), historickou hodnotu ta televize tedy už nemá.

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#6 Příspěvek od Maskot »

Kdyz uz jsi babicce narouboval scart,4565 a novou obrazovku coz ji jeste doprat napajeni pres nejaky spinany zdroj a odstrihnout ji od site?

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#7 Příspěvek od Hill »

Spínaný zdroj v tyristorové televizi? To už bych tam mohl rovnou použít celá střeva z C423 a jen dodělat RGB vstup.

Abych to upřesnil: obvod CTI je v té televizi od roku 1989, scart od roku 1994 (rok jsem ho testoval, než jsem tomu dal štábní kulturu a poslal do amára). Bastlírna přišla později, takže, než jsem se tu rozkoukal a vyvěsil to sem, bylo o deset let víc. A v té době dostala televize novou obrazovku a babička posléze tu televizi.

Jenomže jí jeden scart nestačil, tak si na podzim pořídila pěkně chodivou analogovou superslimku Samsunga (se zárukou!) se dvěma scarty a RCA AV. Dnes jí vezu set-top-box, až dosud digitál nepotřebovala, všechny čtyři analogové programy má pořád ještě v STA (a jestli je na Krásném vypnou až příští rok, tak jen bude mít o pár programů navíc). Už bude mít v těch ovládačích poněkud hokej, ale co naděláme, placku televizi nechce.
Tu C110 mi vrátila, mám ji v dílně a zapnu ji tak jednou dvakrát týdně, když to je aspoň na hodinu.
Ale od včerejška se tu v Jičíně nedá na analogovou kabelovku koukat, ještě tak jednička chvílemi vydrží až tři minuty bez koktání a kostiček, ostatní programy do 10 sekund. Zajímavé je, že na hliníkové kolejničky v garnýži tu jedou dva multiplexy DVB-T v kvalitě nad 80%... asi už nebudu kabelovku potřebovat.
Tak jsem dostal ten šílený nápad nehonit signál ve formátu CVBS, natož přes další modulaci a demodulaci, ale dostat ho rovnou na matici YUV-RGB. Tahle televize je jinak na tyto pokusy uvnitř velice přátelská, někdy mi i potřese rukou, když ji zapomenu přepojit na oddělovací trafo a nedám si bacha... jistě pochopíte, že to je další z důvodů, proč bych do set-top-boxu přes tisícovku nešel.


No nic, ta televize tak rychle nestárne, počkáme, až jestli se přece jen něco neobjeví.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “