Tesla TTV S2813 TS, chassis 11AK19P

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

Tesla TTV S2813 TS, chassis 11AK19P

#1 Příspěvek od Standa99 »

Zvuk a obraz nejde. OSD menu se objevuje. Jas a kontrast taky jde. Objevuje se i zrneni, akorat na kanale se signalem to ztmavne. Po zapnuti jsem meril veskere vystupy ze zdroje a byly dobre (krome -14V viz. nize), nato chvilku po zapnuti se vsechny napeti zvedly, ale OSD se furt normalne objevovalo, tak uz jsem to netrapil. Dale po kazdem zapnuti byly ty napeti stale vyssi. Mam sice schema pro sasi 11AK19P3 a tam je i nejakych -14V. Ty by meli byt za odporem R803, ktery je na tomto sasi nahrazen propojkou, ale je tam 0V (ty ale asi nebudou zasadni). Nemel by nekdo rovnou tip co mohlo odejit. Dival jsem se i tu http://www.eserviceinfo.com/repair_tips ... _rt=11ak19 , ale muj problem jsem tam nebjevil. Je to u rodicu a zitra zkusim vzit neco pripojitelne pres SCART a uvidim. Dal bych to i opravit, ale manipulovat z takovou bednou se mi vubec nechce.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Tesla-chassis 11AK19P5 problem

#2 Příspěvek od jezevec »

Standa99 píše: Mam sice schema pro sasi 11AK19P3 a tam je i nejakych -14V. Ty by meli byt za odporem R803, ktery je na tomto sasi nahrazen propojkou, ale je tam 0V (ty ale asi nebudou zasadni).
Že ti chybí jedno napájecí napětí se ti nezdá zásadní???

Návštěvník

#3 Příspěvek od Návštěvník »

Asi moje 🤐 dedukce, tim ze mam trochu jine schema. Napadlo me, ze to tam bude akorat pro nejaky operak souvisejici se zvukem a ze mozna pouzili jiny, ktery nepotrebuje symetricke napajeni (ted ale priznam, ze jsem neporovnal IO pro zvuk). Uvidim az se tam zase dostanu, zkusim tu propojku prerusit a uvidim.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#4 Příspěvek od Standa99 »

Anonym píše:Asi moje 🤐 dedukce, tim ze mam trochu jine schema. Napadlo me, ze to tam bude akorat pro nejaky operak souvisejici se zvukem a ze mozna pouzili jiny, ktery nepotrebuje symetricke napajeni (ted ale priznam, ze jsem neporovnal IO pro zvuk). Uvidim az se tam zase dostanu, zkusim tu propojku prerusit a uvidim.
To jsem byl ja. Konecne jsem doma, tak jeste doplnim typ TESLA TTVS 2813 TS r.v. 2002.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#5 Příspěvek od Standa99 »

Tak zkusim trochu navazat.
Pres Scart jede v pohode obraz i zvuk. Ty napeti byl plany poplach, protoze jsem dal hrot na chladic, ktery nebyl uzemnen (uz mam dost).
Ted teda, kdyz jsem na kanale, kde by mel byt signal, tak to ztmavne (misto zrneni, ktere vypada realne). Kdyz dam jas naplno tak tam jde matne videt jak zleva do prava beha obraz (moc v mlze a CB). Info o zvuku na obrazovce nahodi Stereo, takze ten pozna, akorat ho nepusti, protoze neni obraz, tak nejspis drzi ten zvuk v MUTE. Jinak za ty 4 roky byl jeste problem s tim, ze jsem musel 2x znova naladit programy. Rozsralo se to tak, ze na prvnich trech pozicich byl stejny program a vzdy pomohlo vsechny predvolby zrusit a naladit vsechny znova.

Návštěvník

11AK19P5

#6 Příspěvek od Návštěvník »

Podle toho co popisuješ se mi zdá, že ti odešel TDA 8844. Nicménì zkus pro jistotu krystal u tohoto obvodu (4,43Mhz nìkdy je tam i osazen 3,579Mhz jako druhý /podle softwaru, tato možnost je nastavitelná v option v servisním menu/ pokud bude osazen, zkus i tento + keramiky u nich). Zpraxe mi podobnou vadu dìlal i studeòák na jedom z tìch dvou stabilizátorech, myslím, že to byl ten 8-i voltový. Vždy se vyplatí zkusit i EEPROM. To je co mì tak napadá, už je to dlouho co jsem je dìlal. Zatim èau. JeremyM

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#7 Příspěvek od Standa99 »

Dekuju moc za tipy. Zkusim to vse pri nejblizsi prilezitosti proverit. Me vybaveni je velice chude, citac mam nedostaven (od Zajice) a osciloskop nemam. Muzu tam zkusit strcit prazdnou EEPROM?

Návštěvník

#8 Příspěvek od Návštěvník »

Na 90% ne, ale když to zkusíš tak nic nezkazíš. Tenhle Watson má totiž napájení procesoru a pamìti 3,3V, ale linka všude jinde bìhá na 5V. Není øidící procesor SDA 555 XFL nebo 545 X OTP? Píšu to proto, že se mi už všechny typy Watsonù slévají do jednoho obrovského turka :D ... Kdyby nìco tak napiš. JeremyM

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#9 Příspěvek od Standa99 »

No pokusil jsem se dostavet citac. Pri mereni na tom "video procesoru TDA8844" (pin 34, 35) jsem nameril nejake hausnumera (asi ten citac). Ale pokud jsem se pri drzeni hrotu sem-tam dotknul rukou nejakeho oplechovani, tak jsem to nejak podrazdil a ozyval se chvilkove zvuk (dokonce i stereo), obraz ne (jenom nejake abstrakce). Tak jsem zkusil vymenit oba krystaly a taky ty kondiky (C421, C422) a nic lepsiho se neobjevilo (R499 neni osazen). Nejak moc se se ten "video procesor" nehral, i kdyz uz muze byt polotuhy. Tak nevim jestli by to mohlo byt tim TDA8844? Kdyby stal 100,-, tak bych ho vymenil, ale videl jsem ho za 530,-. Jinak tam je ten ridici procesor nejaky Micronas-Vestel, presne jsem to neopsal (takovy vyrobce je i na desce "stereo decoder").

Návštěvník

#10 Příspěvek od Návštěvník »

Pokusím se ti poslat program té EEPROM, pokud máš programátor. Ty TDA 8844 moc neodcházely, pouze podle toho co popisuješ mi pøijde projev vady stejný jako kdybys mìl zazkratovanou cívku OMF, kterou ale tenhle IC nemá. Pokud máš TV generátor, tak zkus odpojit výstup z tuneru "IF" a pøipojit 38,9Mhz, pokud ne vytáhni si tento signál z nìjaké starší televize. Mùžeš také zkusit vymìnit SAW filter, K2955M tam funguje. Jinak fakt nevím co by to mohlo dìlat. S èítaèem bych tu televizi asi netrápil, spíš by to chtìlo ten TV gener, programátor EEPROM a osciloskop. Jestli nemáš schema, tak napiš a já ti ho pošlu.
Zatím
JeremyM.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#11 Příspěvek od Standa99 »

Budu rad za poslani eeprom+schema (uplne to presne nemam). Jinak zitra odjizdim na tyden, tak bych to az potom zkusil. Programator bych mohl zkusit spachat (videl jsem neco na paralelni port). TV generator a osciloskop nemam, ale o starsim osciloskopu uz jsem uvazoval.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#12 Příspěvek od Standa99 »

Tak zkusim opet pokracovat. Kvuli nacvaknutych prazdnin jsem to odvezl do servisu (Televizni Sluzba NOVA), nemel jsem na to vybaveni ani nervy. Dnes mi volali, ze je to neopravitelne kvuli "ridicimu procesoru", ktery pry nejde sehnat (bylo to u nich vic jak 4 tydny). Nevim, celkem je to dost pouzivane sasi, u me s procesorem Micronas-Vestel (cislo uz presne nevim). Podotykam, ze pres scart to jelo. Do kontejneru se mi to nechce vyhodit, prece jenom nemela ani 4 roky (to budou rodice radi). Oni to asi na nahradni dily nevykoupi a i kdyby, tak nenabidnou urcite zadny zazrak. Ani netusim, jestli by na to pristoupili. Takze se v tom budu vrtat zase ja. Nemate tuchu, kde ten Micronas-Vestel sehnat?

Uživatelský avatar
bumpkin
Příspěvky: 163
Registrován: 02 říj 2004, 02:00

#13 Příspěvek od bumpkin »

Napis,co je to presne za oznaceni.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#14 Příspěvek od Standa99 »

Ja se ji chystam teprve zitra privest, tak to u nasich rozhodim a presne to opisu.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#15 Příspěvek od Standa99 »

Tak je to presne VESTEL 19V1.0FT .


Nevim jestli by sel podle nekterych schemat nahradit SDA555XFL. Tady http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic209876-0.html to jeden taky zkousel, sice nahradit SDA Vestelem, ale obraz mu nenaskocil. Pak pise o nejakem progamovani toho SDA555XFL, protoze nove jsou z cistou pameti? Tohle me samozrejme odradi. Nevim jestli uz tim padem nepotrebuje vnejsi eeprom nebo to je pro jeho samotnou funkcnost? No a ted mi vrta v hlave, jestli se nemusi programovat i ten Vestel???

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“