Proudové potřeby PC

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

Proudové potřeby PC

#1 Příspěvek od BOBOBO »

Zdravím přispívající .I mně se nahromadilo doma několik PC zdrojů a chtěl bych je testnout před případným znovuzapojením . Měřil-li někdo či má popis-manuál , kde by bylo vyznačeno kolik cca může běžně téci jednotlivými piny 20+24 pinovým konektorem , třeba i pro 1i2jádro . Pomohlo by určitě více lidem . Děkuji , jde jenom řádově o první číslo , pokud to není "0" :D Zdůrazňuji cca .

Uživatelský avatar
vicious
Příspěvky: 635
Registrován: 10 srp 2007, 02:00
Bydliště: 3 km od Humenného

#2 Příspěvek od vicious »

Neviem prečo sa mi zdá že na vetvi +5V tečie do procesora okolo 14A... :?:

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#3 Příspěvek od BOBOBO »

Děkuji vicius , víš jsem byl myšlenkově tak neskromný , že jsem si představoval , že znalý čárne konektor na papír a přípíše k JEDNOTLIVÝM pinům hodnotu proudu a to i pro 3,5+2,5V i k mínusovým větvím , abych mohl zkušebně zatížit všechny piny napájecího konektoru pro základní desky .

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#4 Příspěvek od Maskot »

To asi nebude tak jednoduche,je dost rozdil mezi tim kdyz pripojis desku s Atomem nebo P4.Spis bych asi pokud to je nutne zatezoval podle max. parametru samotneho zdroje.

Uživatelský avatar
vicious
Příspěvky: 635
Registrován: 10 srp 2007, 02:00
Bydliště: 3 km od Humenného

#5 Příspěvek od vicious »

Ok, tak potom by sa to dalo riešiť aj tak, že k jednotlivým vetvám je na zdroji uvedený maximálny prúd. A z tejto hodnoty vziať napríkald polovicu...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#6 Příspěvek od BOBOBO »

Jenomže já chci vyzkoušet zároveň i všechny vývody . Mám takovou ideu , už mám konektory ze starých komponent a tak bych chtěl urobiť taký komplex . No a nemůžeš stejně tahat proud 30A jedním pinem . A chci prolustrovat i celý napájecí konektor . Dnes to nic není dát ledku se zatěžovacím odporem pro každý pin . Teoretizování mi moc nepomůže . Nejlépe vzít nejzatíženější variantu pro 1 pin . Nebo víš alespoň povolený trvalý proud jedním pinem ?

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#7 Příspěvek od Andrea »

Molexy na HDD mají max. 10A na pin, Molexy na ATX zdroji max. 13A na pin.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

Každá firma si řeší rozvod napájení odlišně - a všechny vycházejí z toho, že ve zdroji jsou stejně všecky dráty jedné barvy spojené a vycházejí z 1 bodu. Takže se nedá obecně říct, kterým kontaktem konektoru kolik mA nebo A teče - dá se odvodit nanejvýš součet. Ta první "rána" kdy se nabíjejí všecky kapacity bude určitě hrozná, pak přijde druhá, kdy se rozbíhají disky a větráky a BIOS testuje mechaniky - nevím jak je to dlouho zpátky, myslím že to nebude víc jak 5 let, ale v Amáru (původní, dnes Alan Kraus & company) vyšel návod na tester ATX zdrojů - v principu jen škatule, na ní kombinovaný konektor, tlačítko pro spuštění zdroje, pár výkonových odporů pro každé napětí odděleně, asi 4 přepínače a výstupní svorky pro připojení multimetru. Zkus to pohledat...

Tak jsem se podíval na jirky.web.cz a tohle mi to vyhodilo: Tester zdrojů ATX pro osobní počítače, AR 2007/3, str.19, v článku je i návrh DPS...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Crifodo »

Tak nepovedený konektor jako byl (a je dodnes) Molex aby člověk pohledal. Kdyby to jen trochu šlo, jsem všema deseti pro náhradu něčím kvalitnějším.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#10 Příspěvek od BOBOBO »

Ja wohl Herr Obrst , to je tabulka za kterou jsem tesknil ..... Díky PS pochopitelně děkuji i Andrejce .
Naposledy upravil(a) BOBOBO dne 24 kvě 2010, 12:22, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#11 Příspěvek od EKKAR »

Crifodo, mně to připadá jako ty "kulatodutinkové" konektory, co se dávaly do favoritů do modelového roku 1991 - v těch pozdějších už jsou jinačí, řadové. Ale souhlas, naprostá kokotovina.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Jindra2
Příspěvky: 758
Registrován: 09 srp 2005, 02:00

#12 Příspěvek od Jindra2 »

AR PE 6/2008
Přílohy
P7030601.JPG
(52.48 KiB) Staženo 58 x

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od AmarokCZ »

Andrea píše:Molexy na HDD mají max. 10A na pin, Molexy na ATX zdroji max. 13A na pin.
Při těch 10A ale už skoro tečou kabely nehledě na to, že samotný konektor je naprosto k ničemu, protože tam časem vzniknou přechodové odpory, v mém starém PC byly ty molexy tak vychozený, že ten přechodovej odpor šel k nekonečnu :)

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#14 Příspěvek od dj_Paul »

No mě více stolicujou ty SATA napájecí konektory.Toto kdo vymyslel,toho bych kopal do :kop:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#15 Příspěvek od rnbw »

Crifodo píše:Tak nepovedený konektor jako byl (a je dodnes) Molex aby èlovìk pohledal. Kdyby to jen trochu šlo, jsem všema deseti pro náhradu nìèím kvalitnìjším.
Zalezi aj na tom, ci je to original, podarena kopia alebo nepodareny smejd. Tie lepsie funguju bez problemov, ked sa to nerozpaja kazdy den.

Tie SATA konektory su fakt hrozne smejdy. Velmi lahko sa to zlomi. A navyse pri pripajani/odpajani toho napajacieho konektora sa da vyrobit skrat...

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“