Výkon reprobedny

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MirekBk
Příspěvky: 7
Registrován: 26 úno 2005, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Výkon reprobedny

#1 Příspěvek od MirekBk »

Mám jeden takovej dotaz ... mám 3 pásmovou reprobedu ... a v ní sou repreáky o výkonu 20,20,10 W. jakej je celkovej výkon reprobedny? :wink:

Uživatelský avatar
mety
Příspěvky: 634
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Planeta Zem

#2 Příspěvek od mety »

50w :lol:

viliam
Příspěvky: 92
Registrován: 16 led 2005, 01:00

Výkon reprobedny

#3 Příspěvek od viliam »

20W

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

tak tak:

#4 Příspěvek od Hill »

20W a to ještě záleží na tom, kdo na ty reproduktory ten výkon napsal, ale je to možné, že to skutečně trvale 20W vydrží.

Uživatelský avatar
rolland
Příspěvky: 53
Registrován: 04 bře 2005, 01:00
Bydliště: Šumperk

#5 Příspěvek od rolland »

To záleží na dělících kmitočtech výhybky.20W bude mít určitě,ale dalo by se počítat i až s 35-40W.Pokud by spodní dělící kmitočet byl 500Hz,tak by takováto bedna měla výkon 40W(basy20W,s+v20W),pokud by byl výš bude se zatížení basu zvyšovat a celkový využitelný výkon bude klesat (středy a výšku budou mít rezervu,ale bas bude "nadoraz").Někde jsem viděl graf rozložení výkonu v závislosti na frekvenci,tuším že to byl časopis KTE97,ale číslo si nepamatuju mám ho někde doma,můžu se po něm zítra podívat a eventuelně zaslat na mail.Ale jak řekl Hill záleží hlavně na tom co to je za výkony,pokud to jsou starý tesly s basem třeba ARN738 apod.nebál bych se zesilovače s výkonem 50Wsinus,já osobně jsem reprobednu ARN738+ARO6608+ARV089 dusil asi 10h zesilovačem,který měl výkon 80Wsinus a jediné co nepřežilo byl ten výškáč,který měl 10W a byl varáběn už jako TVM (rok asi 2002).

Uživatelský avatar
MirekBk
Příspěvky: 7
Registrován: 26 úno 2005, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od MirekBk »

no je to na těch repreákách napsaný nornmálně od výrobce (Tesla) ... :-/ a sou starý celkem dost. teda ta reprobedna na to tak vypadá, ale nějak se su ju trochu zrenovoval .... takže říkáte že bych si na to moh pořídit cca 30 - 40 W zesilovač ? :lol:

Uživatelský avatar
rolland
Příspěvky: 53
Registrován: 04 bře 2005, 01:00
Bydliště: Šumperk

#7 Příspěvek od rolland »

Obecně platí pravidlo,že radši méně než více,ale i těch 40W bych se nebál,mimochodem pokud chceš kupovat zesák doporučoval bych ti obejít nějaké bazary nebo se podívat na netu,dá se taklhle sehnat velice kvalitní zboží za velice nízkou cenu,zesilovače navíc stačí pustit na 10minut a vidím jsetli funguje nebo ne.

Uživatelský avatar
MirekBk
Příspěvky: 7
Registrován: 26 úno 2005, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od MirekBk »

rolland píše:Obecně platí pravidlo,že radši méně než více,ale i těch 40W bych se nebál,mimochodem pokud chceš kupovat zesák doporučoval bych ti obejít nějaké bazary nebo se podívat na netu,dá se taklhle sehnat velice kvalitní zboží za velice nízkou cenu,zesilovače navíc stačí pustit na 10minut a vidím jsetli funguje nebo ne.


Dobre zkusim to zkouknout ..... btw: bazary zž mám u nás dávno projitý .. a nic :-/

Uživatelský avatar
rolland
Příspěvky: 53
Registrován: 04 bře 2005, 01:00
Bydliště: Šumperk

#9 Příspěvek od rolland »


Uživatelský avatar
MirekBk
Příspěvky: 7
Registrován: 26 úno 2005, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od MirekBk »

rolland píše:zkus www.hifiland.net nebo http://stereomag.cz
ty voe, tak majetnej zase nejsu ..

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“