homecast S3000CR a bouřka

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bubakr
Příspěvky: 7
Registrován: 26 kvě 2010, 02:00

homecast S3000CR a bouřka

#1 Příspěvek od bubakr »

Zdravím Vás, mám problém příjmačem po bouřce a nevím si rady. homecast S3000CR, LNB na dvě družice astra1 a astra3,karta Skylink.
po bouřce sat.hlásí není signál, pujčuju si od známýho příjmač a to samý, takže kupuju nový LNB tentokrát pouze solo na astru3. příjmač bohužel stále nic, bez signálu, připojím jiný příjmač s mou kartou a bez problémů plný signál.Vezmu tedy svůj příjmač ke známýmu který má také obě astry a astra1 funguje bez problému, astra3 totálně mrtvo,restart do továrního nastavení, astru1 naladí ok astru3 vůbec nic, není signál. setkal jste se stím prosím někdo? Dokážete poradit? Vím, není to příjmač za bůhvíjaký ranec ale prostě mě zajímá čím to může být.Díky.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#2 Příspěvek od fredis »

A není ještě něco v cestě mezi LNB a přijímačem?!

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#3 Příspěvek od procesor »

F konektory, koax. Už som skracoval koax a napájal nanovo F konektory pri LNB.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#4 Příspěvek od KUBO »

ked si dal tovarenske nastavenia tak si potom nastavil DISEqC 1 a 2???

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#5 Příspěvek od mi-ro »

V bouřkách často fouká nárazovitý vítr..
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
bubakr
Příspěvky: 7
Registrován: 26 kvě 2010, 02:00

#6 Příspěvek od bubakr »

Přeji dobré ráno a díky za reakce,
1: mezi LNB a příjmačem nic není, kabel přímo do příjmače
2: konektory jsou v pořádku, jiný příjmač na tom kabelu bez problému jede
3: po továrním nastavení jsem dal diseqC na nulu, koupil sem LNB pouze solo na astru 3, jakékoliv přepínání diseq na příjmači na všechny pozice-signál nula
4: nárazový vítr to nebyl - ale rána přímo do vedlejšího baráku

Jinak tedy jak sem psal, jiný příjmač na mém vedení jede bez problému, můj příjmač u kamaráda na jeho parabole a LNb na dvě družice naladí pouze jednu (astra1), astra 3 totálně mrtvo
Edit: trochu se opravím, signál ukazuje plný, ale druhý ukazatel "kvality" je na nule

Uživatelský avatar
popopepe
Příspěvky: 548
Registrován: 26 říj 2005, 02:00

#7 Příspěvek od popopepe »

Hmm... něco je špatně :-)
Pokud ti přijímač u kámoše naladí bez problémů ASTRA 1, tak je v pořádku (možná je vadný Diseqc, ale to teď stejně nehraje roli). Pokud kámoš u tebe na jeho přijímač naladí ASTRA3 bez problémů, tak kabel a LNB je bez problémů. Výsledek - vše je OK.
Pravděpodobně máš špatný setting v tvém přijímači pro ASTRA3. Tak pokud máš opravdu natočenou parabolu na ASTRA3, tak si na tvém přijímači vyber ASTRA1, a dej prohledat. Pokud to něco naladí, tak je to OK, a pouze si ručně doplň kmitočty transpondérů pro ASTRA3, které ti budou chybět pro Skylink, a mělo by to běhat.
To že je v přijímači napsáno že ladíš ASTRA1 vůbec nic neznamená, je to pouze seznam kmitočtů právě pro ASTRA1 , který tam výrobce nahrál v době, kdy ten přijímač vyráběl. Ale přijímači je fuk, kam mu natočíš parabolu a co budeš ladit. Pokud na těch přednastavených kmitočtech něco nalezne, tak je uloží.

Uživatelský avatar
bubakr
Příspěvky: 7
Registrován: 26 kvě 2010, 02:00

#8 Příspěvek od bubakr »

RE: popopepe
OK díky za radu, odpoledne vyzkouším a napíšu výsledek

Uživatelský avatar
bubakr
Příspěvky: 7
Registrován: 26 kvě 2010, 02:00

#9 Příspěvek od bubakr »

tak sem zpět a dávám info: ruční zadání parametrů negativní, zkoušel sem snad všechno možný a pořád nic. jediný co to naladí automaticky jsou nějaký kanály Ch1 BT+KT a další asi tři podobný, a naladilo to "óčko", ale když klepnu na info tak úplně snad jinde než kde by mělo být.
píše to 10862,H,22000 5/6 astra 1, (mělo by být 12168,V,3/4,27500 astra3) prostě to nechápu, asi poslední frekvence kterou dostane bude kladivem :D
stejný homecast na stejném kabelu signál 95%, kvalita80%, ten můj signál 95%, kvalita 0 při stejném nastavení.ale když ho vezmu ke kolegovi tak astra 1 jede bez problému, astra 3 nic :cry: jen mě štve že nevím čím to je 8-)

Uživatelský avatar
popopepe
Příspěvky: 548
Registrován: 26 říj 2005, 02:00

#10 Příspěvek od popopepe »

Zkus 12525/V 27500 3/4 - to by měla být ČT24, volně dostupná. Jen pro jistotu, že nejsi na jiném satelitu.

Uživatelský avatar
bubakr
Příspěvky: 7
Registrován: 26 kvě 2010, 02:00

#11 Příspěvek od bubakr »

popopepe píše:Zkus 12525/V 27500 3/4 - to by měla být ČT24, volně dostupná. Jen pro jistotu, že nejsi na jiném satelitu.
přesně tohle sem zadával a vůbec nic...signál 95 kvalita nula, nenaladí nic :(

Uživatelský avatar
popopepe
Příspěvky: 548
Registrován: 26 říj 2005, 02:00

#12 Příspěvek od popopepe »

A máš tu parabolu opravdu nasměrovanou na Astra3? Neměl jsi předtím náhodou twin LNB konvertor? Nekouká náhodou ta parabola teď opravdu na ASTRA1? A ASTRA3 jsi přijímal šilháním?
Jenom spekuluji... přijde mi to divné...
Edit: na tom 12525 totiž ASTRA1 nic nevysílá..., ale kousek vedle ano..možná proto máš signál 95% a kvalita 0

Uživatelský avatar
bubakr
Příspěvky: 7
Registrován: 26 kvě 2010, 02:00

#13 Příspěvek od bubakr »

Jjj měl sem twin...ale mám to teď opravdu dobře, mám pujčenej příjmač a Skylink multi jede v pohodě, signál 95 kvalita 80...fakt nevim kde je v tom zakopanej pes, řekl bych elektronika ale mozek mi nebere jak u kámoše na twinu může ta astra1 normálně jet a trojka nic...

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#14 Příspěvek od KUBO »

tak uz len zostava prehrat firmware

Uživatelský avatar
popopepe
Příspěvky: 548
Registrován: 26 říj 2005, 02:00

#15 Příspěvek od popopepe »

A nemáš nějak blbě nastavenej typ LNB? Ale to by ti to zase nefungovalo u toho kámoše...
Možná ještě - zkoušel jsi u toho kámoše příjem programů z obou polarizací H i V? Jestli třeba není nějak nakopanej ten přepínač v přijímači a můžeš přijímat jenom jednu polarizaci...
Zkus třeba:
TA 3 / Ring TV11,797/H 27500 3/4 nekódovaně... je v opačné polarizaci než co jsi zkoušel...

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “