Tesla Color 424

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Rayman
Příspěvky: 42
Registrován: 17 črc 2005, 02:00
Bydliště: Plzeň-sever
Kontaktovat uživatele:

Tesla Color 424

#1 Příspěvek od Rayman »

Prosím všechny, kteří by byli ochotni mi poradit. Používám doma jako druhou TV Tesla Color 424 ( vnitřek stejný jako Color 110) a mám u ní poměrně dost roztažený obraz, tak že část obrazu je mimo obrazovku. Neví někdo kterými trimry by se dal obraz zmenšit jak vertikálně tak horizontálně aby byl na obrazovce celý? Kdyby bylo schéma, bylo by to ještě lepší. Díky všem, kteří budou ochotni pomoc.

Uživatelský avatar
George11
Příspěvky: 55
Registrován: 07 čer 2006, 02:00
Bydliště: Mohelnice

#2 Příspěvek od George11 »

To je návrat do historie :) .Jestli je roztažený obraz do všech stran, mohla by to být NEstabilizace VN.Nemění se rozměr v závislosti na jasu?Pak to je násobič.Jinak horizontálně měníš rozměr na modulu H.Doporučuji moc nesahat :D ) a vertikálně na modulu V.Ale spíš hledej společný jmenovatel.To může být třeba zmiňovaný násobič nebo zdroj nebo vlastně právě modul H.Nastavuje se tam napětí pro tyristory což reguluje defac. celkový rozměr obrazu.

Uživatelský avatar
SEL
Příspěvky: 99
Registrován: 28 bře 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od SEL »

Schema Color 110 ST tady mám. Pokus ho chceš, tak mi dej vědět. Musím ho najít a oskenovat.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#4 Příspěvek od Hill »

Lidi, co blbnete, schéma je i tady na těchto stránkách: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... t&lid=1563

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Mourek »

pokud je stabilní rozměr v závislosti na jasu zkus opatrně P1 na modulu H . Pokud reaguje mělo by to jít dostavit. Netoč s tímmoc, ať ti neodejde řádek tyristory se blbě sháněj. Napřed bych prohlíd celou desku rozkladů a proletpoval studeňáky.

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#6 Příspěvek od miroja »

Mourek píše:pokud je stabilní rozměr v závislosti na jasu zkus opatrně P1 na modulu H . Pokud reaguje mělo by to jít dostavit. Netoč s tímmoc, ať ti neodejde řádek tyristory se blbě sháněj. Napřed bych prohlíd celou desku rozkladů a proletpoval studeňáky.
Ked budes krutit s trimrami na doske H, natiahni si na skrutkovac buzirku. Tesne pri otvore pre trimer ne doske rozkladov vedie neizolovana prepojka a ked spojis stred trimra modulu H s touto prepojkou odide Ti tranzistor na mohule H (prve KC, uz neviem presne poziciu, tusim T1). Skus skratovat tyristor (A-K) ktory je na module "H" . Vyradis tym regulaciu RKS a TV pojde s minimalnym vykonom. Rozmer by mal by mensi nez normalne. Meral si napatie na napajanie vertikalu (napatie "F")? To je najjednoduchsi sposob ako si overit v akom rezime ti RKS pracuje.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#7 Příspěvek od Hill »

Jestli máš obraz větší jen vodorovně, tak hrubě se nastavuje rozměr kapacitami C403 a C404, jsou vyvedené na Z40 (mezi krajem desky rozkladů a Tr401). Buď je tam konektor, jehož přendáváním o pin nahoru nebo dolů se změní rozměr, nebo jsou tam jen pájecí plošky, které se cínovými můstky spojí.
Jestli máš obraz zvětšený v obou směrech, jdi po napájecích napětích.

Uživatelský avatar
Rayman
Příspěvky: 42
Registrován: 17 črc 2005, 02:00
Bydliště: Plzeň-sever
Kontaktovat uživatele:

C 424

#8 Příspěvek od Rayman »

Díky za rady, zítra to zkusím a uvidím co se stane. Studeňák to asi nebude, protože ten rozměr obrazu je pořád stejný, ale větší. Jestli moho požádat SELa aby mi poskytl schéma, byl bych moc rád. Schémata, která jsou zde jsou naskenována tak že jsou špatně čitelná. Jinak s TV nemám moc zkušeností, tak prosím mějte se mnou trpělivost. Ještě jednou dík

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Mourek »

miroja píše: Ked budes krutit s trimrami na doske H, natiahni si na skrutkovac buzirku. Tesne pri otvore pre trimer ne doske rozkladov vedie neizolovana prepojka a ked spojis stred trimra modulu H s touto prepojkou odide Ti tranzistor na mohule H (prve KC, uz neviem presne poziciu, tusim T1). Skus skratovat tyristor (A-K) ktory je na module "H" . Vyradis tym regulaciu RKS a TV pojde s minimalnym vykonom. Rozmer by mal by mensi nez normalne. Meral si napatie na napajanie vertikalu (napatie "F")? To je najjednoduchsi sposob ako si overit v akom rezime ti RKS pracuje.
Tak na tohle jsem míval plastový šroubovák tuším vypilovaný z pletací jehlice, nebo nevím čeho

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

Re: C 424

#10 Příspěvek od miroja »

Rayman píše:Díky za rady, zítra to zkusím a uvidím co se stane. Studeňák to asi nebude, protože ten rozměr obrazu je pořád stejný, ale větší. Jestli moho požádat SELa aby mi poskytl schéma, byl bych moc rád. Schémata, která jsou zde jsou naskenována tak že jsou špatně čitelná. Jinak s TV nemám moc zkušeností, tak prosím mějte se mnou trpělivost. Ještě jednou dík
Ak budes merat napatia podla schemy z Color 110 alebo Color 110ST, potom opatrne sa usudkom. v Color 110/110ST su pouzite uplne ine obrazovaky ako v Color 424 :!:
Kedze pises, ze mas rozmer vacsci na vsetky strany, tipoval by som, ze Ti nefunguje spravne prave modul "H" (meraj napatie "F"). Asi reguluje nejako divne,lebo keby nereaguloval vobec, reagovala prepatova ochrana a TV by cykloval...
Pozrel som aj tu schemu na webe,podla mna je citatelna, len asi musis pouzit iny prehliadac.

Uživatelský avatar
Rayman
Příspěvky: 42
Registrován: 17 črc 2005, 02:00
Bydliště: Plzeň-sever
Kontaktovat uživatele:

a je to

#11 Příspěvek od Rayman »

zdravím všechny, celý problém je 245 V v síti a z tohoto důvodu jsou i všechna napětí vyšší. Stačila jen nastavit. Vertikál jsem našel snadno, ale horizontál se nastavuje na modulu K. Dík za rady, teď už to maká jak má.

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

Re: a je to

#12 Příspěvek od miroja »

Rayman píše:zdravím všechny, celý problém je 245 V v síti a z tohoto důvodu jsou i všechna napětí vyšší. Stačila jen nastavit. Vertikál jsem našel snadno, ale horizontál se nastavuje na modulu K. Dík za rady, teď už to maká jak má.
No nie som si isty, ze si to uplne vyriesil. Stabilizacia koncoveho stupna riadkoveho rozkladu na "H" module zabezpecovala spravnu funkciu TV od 180-250 V. 245V by nemalo sposobit taku zmenu rozmerov obrazu aby to bolo vidno.

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

Re: a je to

#13 Příspěvek od miroja »

Rayman píše:zdravím všechny, celý problém je 245 V v síti a z tohoto důvodu jsou i všechna napětí vyšší. Stačila jen nastavit. Vertikál jsem našel snadno, ale horizontál se nastavuje na modulu K. Dík za rady, teď už to maká jak má.
No nie som si isty, ze si to uplne vyriesil. Stabilizacia koncoveho stupna riadkoveho rozkladu na "H" module zabezpecovala spravnu funkciu TV od 180-250 V. 245V by nemalo sposobit taku zmenu rozmerov obrazu aby to bolo vidno.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“