M890G

Měřáky, automatizační technika, regulační technika

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

M890G

#1 Příspěvek od stasek »

Nedávno jsem si pořídil multimetr M890G. Dlouho mě však nesloužil. Proměřoval jsem vodivost jednotlivých částí detektoru kovů a zapoměl jsem detík vypnout. Následek pecka, tranzistor v detíku pryč a měřák taky. Teda rozsah měření odporů ukazuje po zapnutí spínače přístroje odpor 253 ohmů i bez připojení na cokoliv.Měřím-li odpor, ukáže to hodnotu cca 4-5x menší než měřený odpor má. Detík jsem už spravil, do tohoto nevím jak. Tak pokud někdo může pomoci, byl bych rád. Díky.

Uživatelský avatar
toom
Příspěvky: 327
Registrován: 17 zář 2004, 02:00

#2 Příspěvek od toom »

Jestli budes chtit, muzu Ti poslat schema toho multimetru. Otevri to, projdi a pokud neodesel A/D prevodnik (bude urcite ve forme cernyho "plivance" :( ), tak by to snad nemel byt problem dat dohromady. Jen se asi bude blbe merit, pokud mas jen tenhle stroj :D

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#3 Příspěvek od stasek »

Zdar Tomáši, to víš, že bych rád získal to schema. Multimetr jsem otevřel a nic na pohled špatně nevypadá. Tak kdybys mi mohl to schemátko poslat, byl bych velmi rád. Nevím sice, jestli to dám dohromady, ale rozhodně bych se pokusil. I když ty SMD součástky jsou titěrné. Kromě toho mám ještě další multimetry, takže měřit můžu Zatím díky a ahoj.
blanar1@seznam.cz

Odpovědět

Zpět na „Měření, regulace a automatizace“