Stařičká Tesla 4002

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
xPepino007
Příspěvky: 24
Registrován: 25 čer 2006, 02:00

Stařičká Tesla 4002

#1 Příspěvek od xPepino007 »

Dobrý den,

vlastním tento kousek, ale je nefunkční. Obraz rozhozený a teď tam navíc
hoří potenciometr, tuším od kontrastu. Rád bych ji zprovoznil, ale nestačím na to. Našel by se tu někdo, kdo by ji zkusil opravit? Díky moc všem. P.S. Druhou na součástky mám.

Uživatelský avatar
Florian
Příspěvky: 47
Registrován: 26 čer 2005, 02:00
Bydliště: ŽATEC

#2 Příspěvek od Florian »

Napiš odkud jsi ,potom se možná někdo najde.

Uživatelský avatar
xPepino007
Příspěvky: 24
Registrován: 25 čer 2006, 02:00

#3 Příspěvek od xPepino007 »

Omlouvám se, je to Praha a okolí - dovezu

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#4 Příspěvek od miroja »

Keby to bolo blizsie, tak by som to skusil.
Neskusal si kontaktovat p. Martina Hajka, spravcu http://www.oldradio.cz ?

Uživatelský avatar
xPepino007
Příspěvky: 24
Registrován: 25 čer 2006, 02:00

#5 Příspěvek od xPepino007 »

Nezkoušel jsem to, ale děkuju za tip

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Crifodo »

každopádně zachovat a svěřit jen kvalifikovanému odborníkovi!!! Tenhle kousek a jemu podobné získává hodnotu s každým rokem.

geco

#7 Příspěvek od geco »

Tenhle kousek už oprašuji hezkých pár let,stále je v provozuschopném stavu.Mám ho jako relikviji. :)

Uživatelský avatar
xPepino007
Příspěvky: 24
Registrován: 25 čer 2006, 02:00

#8 Příspěvek od xPepino007 »

Díky za podporu :) . Tenhle kousek taky oprašuju, ale byl bych radši, kdybych ho znovu vrátil k životu, i když se u jeho sledování nesejdou všichni sousedi a známí, ta doba už je pryč...

Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Oldradio »

Když už jsem tady byl zmíněn, tak přidám pár poznatků. Servisní dokumentace na 4001/4002A je tady http://www.radiojournal.cz/schemata/4001a.pdf , schema v ní odpovídá nulté sérii, na téže stránce schemat je i schema běžného provedení.
Především budeš muset vyměnit všechny asfaltové kondenzátory. Málokterý z nich nebude mít svod. Dále prověřit filtrační kondíky 2x 32M, jestli hoří nějaký potenciometr, tak to bude buď ostření (zcela vlevo), nebo jas. Kontrast se u tohoto televizoru řídí přímo na anténním vstupu a nemá tam co hořet, je zapojen jako dělič za anténní zdířkou.
Je ti předpokládán jasné, že tento televizor je přímozesilující, naladěný pevně na 1. kanál, v Praze je to Cukrák a jede na něm Nova, nic jiného s tím nechytneš. Nebo si sežeň konvertor Tesla Strašnice 4950A na UHF pásmo, který převáděl do prvního kanálu.
Další dotahy milerád zodpovím.

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Mourek »

Neexistovala i verze pro Ostravu nebo kam, naladěná na druhý kanál??

Uživatelský avatar
xPepino007
Příspěvky: 24
Registrován: 25 čer 2006, 02:00

#11 Příspěvek od xPepino007 »

Oldradio píše:Když už jsem tady byl zmíněn, tak přidám pár poznatků. Servisní dokumentace na 4001/4002A je tady http://www.radiojournal.cz/schemata/4001a.pdf , schema v ní odpovídá nulté sérii, na téže stránce schemat je i schema běžného provedení.
Především budeš muset vyměnit všechny asfaltové kondenzátory. Málokterý z nich nebude mít svod. Dále prověřit filtrační kondíky 2x 32M, jestli hoří nějaký potenciometr, tak to bude buď ostření (zcela vlevo), nebo jas. Kontrast se u tohoto televizoru řídí přímo na anténním vstupu a nemá tam co hořet, je zapojen jako dělič za anténní zdířkou.
Je ti předpokládán jasné, že tento televizor je přímozesilující, naladěný pevně na 1. kanál, v Praze je to Cukrák a jede na něm Nova, nic jiného s tím nechytneš. Nebo si sežeň konvertor Tesla Strašnice 4950A na UHF pásmo, který převáděl do prvního kanálu.
Další dotahy milerád zodpovím.
Děkuju za dlouhou odpověď, jasně, že je to jas, spletl jsem se. Už je to docela dávno, co jsem s ní manipuloval. Teď mi leží na polici a rozhodl jsem se, že by si zasloužila "servis". Jinak konvertor bych doma někde našel, to by neměl být problém - tuším, že se dokonce i tehdy vyráběl speciálně pro tenhle typ televize a montoval přímo dovnitř televize, je to tak? V každém případě se rád dozvím jakoukoliv zajímavost, popř. bude-li mít někdo naskenovanou dobovou dokumentaci, budu moc rád. Chci o téhle TV vědět co nejvíc :)

Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Oldradio »

Mourek píše:Neexistovala i verze pro Ostravu nebo kam, naladěná na druhý kanál??
Pro Bratislavu. Ostrava má stejný kanál jako Praha.

vofo

TESLA 4002A

#13 Příspěvek od vofo »

Ahojky lidièkové,
stal jsem se také majitelem tohoto pøístroje,bohužel je pøedelán na vìtší rozmìr obrazovky. Protože však kolega vlasstní kupodivu zachovalou pùvodní malou obrazovku rozhodl jsem se pøedìlat svùj pøístroj na pùvodní provedení. Potøebuji však pùvodní krycí rámeèek na pøední stìnu na obrazovku s menším rozmìrem. Jestli máte dejte vìdìt.
Dík
vofo.

87.236.197.182

Re: TESLA 4002A

#14 Příspěvek od 87.236.197.182 »

[quote="vofo"]Ahojky lidièkové,
stal jsem se také majitelem tohoto pøístroje,bohužel je pøedelán na vìtší rozmìr obrazovky. Protože však kolega vlasstní kupodivu zachovalou pùvodní malou obrazovku rozhodl jsem se pøedìlat svùj pøístroj na pùvodní provedení. Potøebuji však pùvodní krycí rámeèek na pøední stìnu na obrazovku s menším rozmìrem. Jestli máte dejte vìdìt.
Dík
vofo.


Kontat:
vofo@seznam.cz

Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 424
Registrován: 19 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-MO

#15 Příspěvek od Frenky »

Do těchto televizorů se montovaly kanálové voliče z televizoru Mánes,byly
cívkové,pro šest programů,OMF se při tété úpravě přelaďovala.Dokonce
se prováděla úprava zvuku na normu BG - přepínací lišta a na ní
hrníčkové trimry... a tak šlo přijímat i Německo,vysilač z BRD
na 2 kanále.A když se dala před obrazovku skleněná lupa s vodou,
dala se tam dát i rybička,a ještě barevná folie,o které byl v té době
veliký zájem,tak to bylo pokoukáníčko !!!
Nejčastější závadou byl špatný kontakt pro žhavení AZ4,tady pomohl
korek z víčka od piva,nejlépe z Plzně...a byly tam dvě usměrňovačky !
:friday:

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“