vertikál s TDA 8356

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

vertikál s TDA 8356

#1 Příspěvek od mi-ro »

Už dvakrát se mi vrátila po pár měsících OVP CTV 218 s vadným vertikálem TDA 8356+ napájecí odpory. Nebyly nějaké úpravy vertikálu (někde ano ale nevím teď u čeho) nebo nevíte proč to kape?

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jezevec »

Vypadá to na přetížený IO, sedí ti napájecí U, zkus vyměnit elyty a usm. diodu. Jednou jsem měl stejný problém u ELEKTY a vyřešil jsem to přidáním dalšího chladiče.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#3 Příspěvek od mi-ro »

No teď už budu muset laborovat, v úterý si vezmu v práci dokumentaci a uvidíme, elyty už jsem měnil když to bylo podruhý a chladič vypadá poměrně dost dimenzovanej ale vím že vyšla k nějakýmu typu nějaká úprava právě vertikálu ale nemůžu to najít. Ono to kaplo vlastně už 3x, poprvé když to přivezli a 2x se to vrátilo ale chodilo to vždy tak 3měsíce až půl roku :?:

Uživatelský avatar
kybl
Příspěvky: 730
Registrován: 20 lis 2004, 01:00
Bydliště: Freudenthal

OVP

#4 Příspěvek od kybl »

Pokud si dobře pamatuju,tak ta ůprava vertikálu se dělala jen kvůli blikání bílé.Ale jestli chceš,tak to najdu.Ale osobně si myslím,že to bude Ucc.Takže souhlasím s jezevcem.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#5 Příspěvek od mi-ro »

Tak dobře, zkontroluju zdroj jestli někam neujíždí s napětím-možná eletky ve zdroji, to mu určitě neuškodí a pak vám dám vědět.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#6 Příspěvek od mi-ro »

Takže opět výměna IO, ochr odporů 0,22Ohm, pro jistotu elyty, napětí 43V dle dokumentace 45V a zase to chodí JAK DLOUHO VYDŽÍ NYNÍ??? :evil:

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#7 Příspěvek od mi-ro »

Tak a jsem v koncích, třetí IO vydržel týden, napětí 42V (v pořádku) elyty všechny nové, a teď raďte ...........

Uživatelský avatar
vlado64
Příspěvky: 15
Registrován: 14 bře 2005, 01:00

#8 Příspěvek od vlado64 »

V kazdom pripade treba dat do cesty vychylovaciek tkz TLMIC pozostavajuci z dvoch odporou diod a cievok da sa zohnat aj origos aj vyrobit priamo na vychylovackach :P

Uživatelský avatar
6610i
Příspěvky: 11
Registrován: 01 dub 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od 6610i »

Chtělo by to osciloskop,ale pokud nemáš,tak se podívej na diodu mezi vývodem 6,3 a vývodem 9,3 a vývodem 6,7 tam bývá zkrat na diodách.Ty diody z VN trafa musí být na vývod 3 BA158 a na vývod 6 BA159,cokoliv jsem dal jiného odešel IO.POZOR,je tam ZD 51V a ta by to měla podržet i při špičce,může být vadná a při kolizi nepodrží.Špice taky hlídají kondensátory 100nF za ochranným odporem v napájecích větvích,taky bývají vadné.No a poslední možnost,závit na vychylovacích cívkách,popř.přeskočí výboj z hrdla do cívek vychýlení,taky jsem už měl.Nic jiného tam už není,co by to mohlo způsobovat.Chce to opravdu osciloskop.

Uživatelský avatar
pit
Příspěvky: 176
Registrován: 21 bře 2005, 01:00

#10 Příspěvek od pit »

jo ty diody jsou hrozný mrchy nejhorší je že se proráží zřejmě až pod napětí moje rada tudiž je abys je vyměnil už se my stalo že jsem tu diodu vyletoval a po měření byla dobrá a prorážela se pod napětí může to být klidně ten důvod proč ti odchází IO :pray:

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#11 Příspěvek od mi-ro »

Tak hoši, vyměnil jsem IO, všechny diody (4) 1N4148, zeneru 51V, všechny blokasy M1, elyty jsou nový o minula, integráč pěkně namazl aby chladil, srážecí R 27Ohm je raději 33Ohm, tak když se tady nějakej čas neobjevím, vzal jsem pistoli a šel se do rybníka oběsit.

Uživatelský avatar
pit
Příspěvky: 176
Registrován: 21 bře 2005, 01:00

#12 Příspěvek od pit »

:roll: jestli jsi to udelal tak jak jsi to napsal tak si myslim že to bude v cajku a když né tak máš aspon čisté svědomí že jsi proto udělal maximum
:opravar:

gagarin

TDA-8356

#13 Příspěvek od gagarin »

Zdravím.
Tiez riesim problem s 8356 a uz som ich odpalil 4, vzdy po nejakom case. Niekedy 2 dni , niekedy 5 tyzdnov. Vzdy odyde pri spustani TV. Vymenil som uz 1N4148 premeral kondiky okolo neho a nic tam nie je,ale obvod zase odisiel. No ked som premeriaval zenerku 51V ,tak som prisiel na to , ze sa nejak trochu zmenila. Uz som aj R167 27OHM , zvysil na nejakych 60OHM a nepomohlo.Este uvazujem nad vykonnejsiou zenerkou. Na 8356 vzdy vyskratuje 6 a 7 vyvod.Uvazujem nad kompletnou vymenou vsetkych suciastok v okoli TDA8356,aj ked podla merania su dobre :(

Uživatelský avatar
jurij
Příspěvky: 1
Registrován: 20 dub 2005, 02:00

gagarin som ja

#14 Příspěvek od jurij »

Sorry ,ze som sa prihlasil ako anonym,ale este som sa nevedel v tomto tu pohybovat :lol:

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#15 Příspěvek od mi-ro »

Tak pánové, po čtvrté výměně IO a všech sočástí okolo to vydrželo 6 týdnů (nyní už snad VC??) ale to snad pro příště. Problém jsem vyřešil vrácením peněz za opravu a neopravený TV :(

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“