Orcad 9

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Wolfik
Příspěvky: 1076
Registrován: 28 črc 2009, 02:00

Orcad 9

#1 Příspěvek od Wolfik »

Ve škole se učíme dělat návrh v Orcadu, i když bych rád to radši dělal v DipTracu, ale toe jedno.
Nevíte někdo o nějakým tutoliaru či by mi mohl poslat pdf, co většinou píšou učitelé na vejškách a studenti se z toho učí?

Konkrétně potřebuju zjistit, jak se ve verzi 9.23:
1) Jak se v Layoutu kreslí pouzdro a jak na normované rozměry atd. Jak dostat layout do milimetrů a ne do milsů
2) Jak se hromadně v layoutu změní určitým cestám jejich tlouštka
3) Jak v Layoutu na propojky

Uživatelský avatar
mira2830
Příspěvky: 238
Registrován: 05 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od mira2830 »

O starších verzích OrCADu existuje určitě česká knížka, kterou jsem nedávno viděl v Luxoru ve výprodeji snad za 50Kč. Myslím, že autorem je Vít Záhlava, ale to si nejsem 100% jistý. V PDF bohužel nic nemám a s Layoutem jsem se nedostal vůbec do styku, v nových verzích OrCADu ho už úplně nahradil PCB Editor.

Wolfik
Příspěvky: 1076
Registrován: 28 črc 2009, 02:00

#3 Příspěvek od Wolfik »

hmm přeorinetoval jsem se na DipTrace. Pro začátečníka jako jsem já je pro mě Orcad naprosto nevhodný

Uživatelský avatar
mira2830
Příspěvky: 238
Registrován: 05 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od mira2830 »

Taky zatím navrhuju DPS v Eaglu, protože jsem línej se učit s OrCADem, ale už dlouho se chci na něj přeorientovat, protože do budoucna se určitě vyplatí, umět v něm pracovat. Teda pokud se tomu člověk chce trochu víc věnovat. Na pár plošňáků za rok se to asi vážně nehodí :-)

Odpovědět

Zpět na „Software“