Pračka Philips Whirlpool CS 560 těleso + ložiska!

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#16 Příspěvek od keemo »

Len tak mimochodom-nema ta prajda vyberatelne rebro,ktore odokryje v bubne otvory pre vyberanie spadlych predmetov?Niektore prajdy maju tiez tie rebra plastove ale su priskrutkovane a v bubne niesu otvory.Whirlpoolky (aspon niektore) to tak maju-inspiracia zlucenym Tatramat-om...
Přílohy
17062010003.jpg
Bubon_AWT2084
(82.74 KiB) Staženo 72 x

Uživatelský avatar
Lods
Příspěvky: 53
Registrován: 09 úno 2008, 01:00

#17 Příspěvek od Lods »

Já bych pořeboval topné těleso z pračky vytáhnout. Matici jsem povolil, ale těleso tam drží a nejde vytáhnout. Nechtěl bych poškodit otvor v bubnu, je na to vytahování nějaký fígl?

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#18 Příspěvek od BOBOBO »

Nestyď se ten střední šroub zatlouct na úroveň vnějšího plechu tělesa . Bohužel někdy upadne a ten přítlačný plech zůstane na gumě "navařen" . Nedá se nic dělat , mimo hrubé síly . Snaž se nějaký páčící nástroj opřít o nějakou blízkou hranu , která si to nechá líbit a nezapoměň se modlit .....

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#19 Příspěvek od keemo »

Presne toto som riesil ked som si to teleso menil-guma roztlacena tvrda....povodne teleso uz netesnilo tak som kupil nove...

Uživatelský avatar
Lods
Příspěvky: 53
Registrován: 09 úno 2008, 01:00

#20 Příspěvek od Lods »

Po hodinovém úsilí, milimetr po milimetru se mi podařilo těleso vytáhnout. Když jsem ale nahlédl do otvoru s baterkou, byl jsem překvapen. Prostor přesně pro topné těleso. Zprvu jsem myslel, že je tam ještě nějaký ochranný kryt, ale když jsem na to sáhl, tak se to začlo drolit. Byla tam kopa černého sajrajtu, vůbec nechápu, jak to mohlo přes něj ohřívat vodu Možná to tam nedržela těsnicí guma, ale ten sajrajt. Tak jsem to rozbil šroubovákem a vytahal pomocí zahniutého drátu, co se dalo. Namontoval jsem nové topné těleso, zapojil přívody a zapnul pračku. Ku podivu to neteče a pračka pere normálně. Tak to snad nějaký rok zase vydrží (původní těleso tam vydrželo 10 let).

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#21 Příspěvek od BOBOBO »

Neboj , to nehrozí . :lol:

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#22 Příspěvek od tatramacek »

Vodní kámen to je prevít

Uživatelský avatar
Lubos71
Příspěvky: 18
Registrován: 15 čer 2010, 02:00

#23 Příspěvek od Lubos71 »

keemo píše:Len tak mimochodom-nema ta prajda vyberatelne rebro,ktore odokryje v bubne otvory pre vyberanie spadlych predmetov?Niektore prajdy maju tiez tie rebra plastove ale su priskrutkovane a v bubne niesu otvory.Whirlpoolky (aspon niektore) to tak maju-inspiracia zlucenym Tatramat-om...
:-) No je to přesně tak, to žebro tam opravdu je, ale proč dělat věci jednoduše, když to jde i složitě, že? Ale to je život.

Nicméně s operací rozdělání bubnu a jeho složením (povedlo se - pere jak vzteklá) vyvstal problém s utěsněním ložiska. Již bylo jednou vyměněno, ale podle mně ne gufero. To bylo napatlaný nějakým bílým silikonem, ten jsem očistil a nový neaplikoval. Čímž proteklo ložisko a už rezne - tedy výměna nutná pokud možno i guferem. Prosím zasvěcené o radu: jaké ložisko a gufero mám sehnat. Přiznám se, že se mi nechce to nabůhvíjak dlouho rozdělat abych zjišťoval typ. Je to ložisko přední, zadní je původní a drží. Možná.

Dík za radu.L

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#24 Příspěvek od tatramacek »


Uživatelský avatar
Lubos71
Příspěvky: 18
Registrován: 15 čer 2010, 02:00

#25 Příspěvek od Lubos71 »

To bude ono, ložisko u řemenice, přesně tak to vypadá. Existuje prosím k tomuto typu pračky nějaký servisní manuál či seznam dílů? Kde případně hledat? Je to už starý kus a na netu jsem pod tímto typem nenašel zhola nic.

Dík L.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#26 Příspěvek od tatramacek »

počkej co se nedá sehnat. myslíš to ložisko? To Ti seženu v každém servisu. Pošli mi do SZ adresu a já Ti ho pošlu ju ?

Uživatelský avatar
Lubos71
Příspěvky: 18
Registrován: 15 čer 2010, 02:00

#27 Příspěvek od Lubos71 »

Myslel jsem servisní manuál - schéma, ale už jsem to tady našel. Ložisko už taky mám sehnaný. Dík za ochotu. L.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“