GES a AME rychlost připojení

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#16 Příspěvek od Andrea »

AmarokCZ píše:ZdenekHQ: o tom dost pochybuju, kdyby měla stránka 1.2MB tak by se mi načítala přes minutu místo aktuálních max 5sec.
Asi ji máš nakešovanou. Úvodní stránka GESu = 722KB (s obrázkama), přes HSPA cca 10 sekund.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od ZdenekHQ »

A když se zadá klasický dotaz "vysyp celou databázi", hned to má 1.2MB jen v HTML, a to ještě chudák SQL server, či na čem to běží.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od AmarokCZ »

Andrea: je to možný, ale třeba stránka "Vyrobci" se načetla rychle i přes to, že jsem na ní nikdy nekliknul...
ZdenekHQ: klasický dotaz "vysyp celou databázi" znamená co?? (nejlépe pošli přímo odkaz, protože u mě je HTM kolem 100kB)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od ZdenekHQ »

To nejde, ještě to přetížíte a spadne to... :D

Výsledek v příloze (bez dalších asi 160kb obrázků atd.). Když si to otevřeš z disku v prohlížeči, máš ten nejrychlejší přístup do patřičných položek a bez opičáren.
Přílohy
test2.zip
(130.2 KiB) Staženo 47 x
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#20 Příspěvek od Crifodo »

IT opičáci jsou milá zvířátka, letos jsem si to osvěžil při snaze o spolupráci při měření rozvodné sítě s nezálohovanými stroji :barf:

TME se svýma flash ilustracema je taky dílo. Ale obávám se, že načrtnutý směr vývoje tu můžem tak leda komentovat a to je všechno.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#21 Příspěvek od Andrea »

Crifodo píše:TME se svýma flash ilustracema je taky dílo. Ale obávám se, že načrtnutý směr vývoje tu můžem tak leda komentovat a to je všechno.
Kde má TME na stránkách Flash?

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#22 Příspěvek od Crifodo »

nevím kde všude, ale když se dopoledne "podaří" wifi, tak je lezení na stránky TME na přesdržku.
Přílohy
pockejtesi.GIF
(15.42 KiB) Staženo 45 x

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#23 Příspěvek od Andrea »

To je Flash? Já že tu nemám Flash player a taky se mi tam ty rotující puníky zobrazujou.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#24 Příspěvek od Crifodo »

otevři si "zdrojový text" a kochej se tím pralesem...
function show_flash(path, name, imgW, imgH) {
showBackLayer();
var x = $(window).width();
var y = $(window).height();

var left = (x-parseInt(imgW))/2;
var top = (y-parseInt(imgH))/2+parseInt(document.getElementsByTagName("html")[0].scrollTop);

$.ajax({
url : "/"+default_language+"/_ajax/_shared/flash.html",
type : "get",
data : {
width : imgW,
height: imgH,
top : top,
left : left,
name : name,
path : path,
show_close : 1
},
success : function(msg) {
$("#preLoader").after(msg);
}

});

return false;
}

function hideBigImg() {
$("#bigImg").remove();
closeAlert();
}

document.onkeydown = function(e) {
if (e == null) { // ie
keycode = event.keyCode;
}
else { // mozilla
keycode = e.which;
}
switch(keycode) {
case 27:
hideBigImg();
closeAlert();
break;
}

kdysi měly web. stránky sloužit k sdělování informací :roll:
nevím kde všude je flash, ale kde dřív byly htm stránky s pár kB textu v ASCII a nějaký atributy a styly a pár desítek kB bitmap, jsou teď MB sraček a efekty. Před pár lety se klikací galerie ilistrací nahradily zbělením do vyblita podkladu a na něm swf video nebo šestkrát zabalený jpg-čko ve flashi, případně totéž při zahnědnutí podkladu do hnědošeda...
tyhle efekty jsou zárukou, že s mrznoucím připojením se nic nedovíš.
Začala v tom vynikat zejména ČT.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#25 Příspěvek od rnbw »

Presne o tychto javascriptovych srackach som pisal...

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od AmarokCZ »

Já tohle taky nesnáším, podle mě stačí prostý HTML (popř. PHP atd.) + obrázky + občas nějaká JAVA, rozhodně jsem proti flash-kravinám a dalším zbytečnostem (už jen kvůli tomu, že to jen otravuje, protože to je skoro vždy reklama - nechápu kam zmizeli animované GIF které plní stejnou funkci). Takhle jednoduše jsem udělal svoje stránky a většinou se vzhled nikomu nelíbí, protože asi každý čeká moderní design s flashem atd.

ZdenekHQ: to je sice pěknej příklad, jenže kolikrát vyhledáváš "%%%" a myslíš to vážně :) Na druhou stranu na stejný dotaz v GME to trvalo cca 5s a našlo to cca 25000 položek, tudíž uznávám, že ten GES není alespoň oproti GME nic extra.
Já u GME jsem názoru, že je to oproti tomu starému velký krok dopředu (chtělo by ještě zlepšit hledání), ten JS v podobě popup bublin s obrázky nebo s dostupností mi fakt nevadí a navíc celé je to u mě značně rychlejší než starý web (i na přiměřeně starém PC = PII 330MHz).

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#27 Příspěvek od BOBOBO »

Stále nikdo radu? Nemám žádné jiné stránky tak zatuhlé . Vlastní načtení je takdo 5 sec , ale když chci hnout posuvníkem stránkou , tak se posouvá dolů v "mikrokrocích" tak o 3 řádky během 0,5 sec a na jedno potažení myší to udělá takových 5 cyklů , přitom nelze použít zmenšení stránky , ani její ukončení . Zareaguje , až se po kouscích posune . Zdůrazňuji , žádné jiné stránky to nedělají .

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od AmarokCZ »

BOBOBO: tak napiš jaký máš prohlížeč, v tom může být problém.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od PotPalo »

Keď máš Mozillu, skús zrušiť zaškrtnutie tohoto: Nástroje -> Možnosti... -> Pokročilé -> Použiť plynulý posun.

Alebo ešte pozri, či pri tom pomalom posune náhodou nemaká harddisk (LEDka svieti v kuse). To by znamenalo, že máš malú pamäť pre túto stránku a PC swapuje...

Edit: AME je v pohode, ale ten GES, to je děs... Ledva to posúva po stránke. Možno keby sa dalo dajako vypnúť to statické pozadie...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od ZdenekHQ »

Takže dnes už ani já plynule na Pentiu 1.3GHz nepřetáhnu stránku GES, mírně se to cuká. Ten ajťák z GESu je opravdu magor a brzy zřejmě nas*re těma stránkama všechny normální uživatele. A ta fotovoltaika jako pozadí....

Vlevo rozkliknu menu, otevře se mě vpravo na stránce, tam si něco vyberu a najednou je menu zas vlevo. Připadám si tam jak blbec...

Chtělo by to vypnout mu klimatizaci a zakázat vstup do mekáče.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“