Opět SENCOR -> SCD-8104DR po chvíli hraní začne zesilovat

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sadaz
Příspěvky: 119
Registrován: 26 lis 2009, 01:00

Opět SENCOR -> SCD-8104DR po chvíli hraní začne zesilovat

#1 Příspěvek od sadaz »

Zdravím všechny, dostalo se mi do rukou autorádio sencor sdc-8104DR, jeho vada je v tom, že po chvíli hraní začne zesilovat až na maximální hlasitost. Nejde ani vypnout,ztlumit, nic. Musí se vypnout zapalování auta a pak je vše zas na chvíli v pořádku. Nesetkal se s tímto jevem někdo? Radio mam snahu prodat na ND, ale radeji se ještě zeptam, kdyby to šlo nahodou opravit.
Předem díky moc za sebemenší postřehy!!

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#2 Příspěvek od mirosne »

Pozrel si potenciometer na zvuk?Ja som mal taký prípad a rozobral som poťák,vyčistil som dráhu,napružil som kontakty bežca a už to nerobilo.Ten poťák je vlastne akýsi prepínač,nie je ako klasický odporový.

Uživatelský avatar
sadaz
Příspěvky: 119
Registrován: 26 lis 2009, 01:00

#3 Příspěvek od sadaz »

čoveče, ted si nejsem jistý, ale možná ho bratr zkoušel rozdělat a prostříknout. Každopadne vim, že se asi napružit nezkoušel. Rozdělám ho jeste jednou a vyzkoušim.. říkal jsem si, jestli to nemuže delat třebas nějaký šváb digitální regulace hlasitosti-> to bych se asi o opravu nepokoušel:)

Uživatelský avatar
proel64
Příspěvky: 464
Registrován: 28 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od proel64 »

Skus poriadne vycsistit konektor na prednom panely,aj na odnimatelnom aj na radii a trochu hnedeho kontoxu.Tieto kontakty im strasne oxiduju a potom to radio robi blbosti...

Uživatelský avatar
sadaz
Příspěvky: 119
Registrován: 26 lis 2009, 01:00

#5 Příspěvek od sadaz »

tak jsem vypucoval "potenciometr" a kontakty mezi panelem-> ted to jen dukladne vyzkoušet! zatim diky za rady

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#6 Příspěvek od Artaban001 »

Pokud je tam digitální kodér - kolečkem volume lze točit do nekonečna a někdy je cvrkací - demontuj kodér, rozeber, vyčisti, napruž kontakty, namaž vazelinou a slož. Pomohlo mi to u dvou hi-fi věží, kdy se samy začaly zesilovat. Jednou se to stalo, když jsem vyřizoval neodkladnou papírovou záležitost, takže nešlo ihned zasáhnout. Vyčistit můžeš obyč lihem, vazelinu používám "vysokorychlostní" - určená k mazání rychloběžných ložisek.

příčina:

digikodér různě spíná dvě sady kontaktů. pořadí sepnutí určuje směr, četnost rychlost. Procesor počítá kroky. Pokud je nedokonalý kontakt, vzniknou flalešný impulsy díky otřesům a procesor to vyhodnotí jako změnu hlasitosti. Většinou zvýšení. Některý kodéry bez "cvrčka" též vlivem své konstrukce někdy nedokonale sepnou jednu sadu a pak s ním stačí pootočit třebas jen o půl milimetru..

Uživatelský avatar
sadaz
Příspěvky: 119
Registrován: 26 lis 2009, 01:00

#7 Příspěvek od sadaz »

díky za vyčerpávající odpoved:) známému autorádio začalo právě zesilovat prý v celkem prekérní dopravni situaci a udajne to taky nebylo příiemné:) nepomohlo ani vyndání panelu.

Jinak, udelal jsem v podstate to co jsi psal, ted radio cca hodinu testuju a zdá se být dobré. Uvidím, jak se to bude chovat v aute, s otřesama, ale věřím, že to už bude v porádku.

Každopádně díky všem moc za postřehy!!

Uživatelský avatar
sadaz
Příspěvky: 119
Registrován: 26 lis 2009, 01:00

#8 Příspěvek od sadaz »

po delší době žádný problém. Považuji záležitost za vyřešenou, díky všem za rady! Ondra

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“