Ako na poškodenú cievku na Kawasaki KLR600

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
adam164
Příspěvky: 58
Registrován: 18 pro 2009, 01:00
Bydliště: Slovenská republika Púchov

Ako na poškodenú cievku na Kawasaki KLR600

#1 Příspěvek od adam164 »

Bol by som veľmi rád keby ste sa vyjadrili k tomuto mojmu problému.Vlastním motocykel Kawasaki KLR600 bez ŠPZ-taký starý a aj bezcenný kus. Zapaľovanie prestalo dávať iskru. Po premeraní som zistil, že statorová cievka čo napája CDI je prerazená na kostru.Pre istotu som si zapožičal od známeho jeho cievky a vymenil.Hneď to fungovalo.Chcel som dať prevynúť moje poškodené cievky (nové stoja viac ako celková hodnota stroja) ale povedali mi že to nie je možné pretože sú umiestnené priamo v oleji a u nás (SK,CR)to nevie nikdo tak zaizolovať aby sa olej na vinutie nedostal.Ďalšia možnosť je zakúpiť CDI čo sa napája z baterie.(to sa mi zdá celkom dobrý nápad).Ale moj nápad je použiť napetie zo svetelných cievok a transformovať cez trafo na napetie ktoré vytvárala teraz už poškodená cievka. Čo si o tom myslíte?

Ďakujem za každú reakciu a podnet.

Uživatelský avatar
jojosuly
Příspěvky: 267
Registrován: 22 srp 2006, 02:00
Bydliště: Kysuce

#2 Příspěvek od jojosuly »

napiš mi cez SZ ak maš zaujem to dať previnuť ak to nie je zaliate nejakym plastom už som ich niekolko previnul a funguje to

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#3 Příspěvek od rezis »

Firma VAPE dělá bezkontaktní zapalování snad na všechno. Třeba by něoco od nich šlo použít.
www.vape.cz
Internet - metla lidstva

hakamusai
Příspěvky: 943
Registrován: 17 dub 2007, 02:00

#4 Příspěvek od hakamusai »

Řešil bych to koupí nejaký starší cívky (např. na sBay):
http://cgi.ebay.co.uk/IGINITON-COIL-KAW ... 3caa088266

Jakej je to vlastně ročník ?

Uživatelský avatar
adam164
Příspěvky: 58
Registrován: 18 pro 2009, 01:00
Bydliště: Slovenská republika Púchov

#5 Příspěvek od adam164 »

Ďakujem za názory všetkých zúčastnených. Určite niečo vyskúšam ......

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#6 Příspěvek od BOBOBO »

Jernom nerozumím , proč by se olej neměl do cívek "dostat" . Olej bývá nevodič a laku olej též nevadí . Dělal jsem nové vývody těchto cívek , nijak jsem to neizoloval a známý jezdí místní soutěže . Je fakt , že to byly cívky nízkonapěťové .

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“