Je tu někdo okres Olomouc?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Je tu někdo okres Olomouc?

#1 Příspěvek od Basic »

Zdravím, tak dnes jsem namontoval na dvůr na stožáru mou 1/2 5,5m CB anténu, koax jsem provizorně použil 75R protože u nás maj obchody zavřeno. Stanice mobilka taky nic moc, ale fungujem a hlavně že byla zadarmo :). Tahle kombinace docela funguje. Je ti někdo z okolí Mohelnice že bysme zkusili spojení? Jsem kdyžtak Tesla Mohelnice. Moje QTH Severní Morava, lokátor JN89KS. Díky.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#2 Příspěvek od Artaban001 »

On to ještě někdo používá? - Já myslel, že éra CB stanic skončila s nástupem rychlostního internetu a mobilů. Ony i ty PMR moc nejedou..

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#3 Příspěvek od Sandal »

No je to škoda ale byl to zajímavej koníček.Já mám Danitu 240 a Dragon SY 101.Mojí "půlku" bohužel uškvařil blesk tak už na to prdim.Jo to byly :cry: zimní večery kdy se klábosilo dlouho do noci.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Basic »

Nechceš jednu z těch stanic prodat? Momentálně nemám žádnou. :( Ta DNT je na nic, je to prostě dříve upravovaná stanice. Ještě k tomu nejdou už ani přepínat kanály.

Uživatelský avatar
PLV
Příspěvky: 400
Registrován: 21 říj 2007, 02:00
Bydliště: Litovel

#5 Příspěvek od PLV »

Basici, co to je Tesla Mohelnice? Jsem z Litovle a anténu mám jen vozidlovou na půdě, tak nevím, jestli by jsi mě slyšel. V létě stejně nemám čas sedět u CBčka. :D
Netřep se mnou!

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#6 Příspěvek od Sandal »

Basic píše:Nechceš jednu z těch stanic prodat? Momentálně nemám žádnou. :( Ta DNT je na nic, je to prostě dříve upravovaná stanice. Ještě k tomu nejdou už ani přepínat kanály.
Ne bohužel nebudu prodávat.Nějak by mi to bylo líto :wink:
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Basic »

Tesla Mohelnice je moje volačka. Původně George Mohelnice. Momentálně tu nemám žádnou funkční stanici, kdybys měl u té antény protiváhu tak bych tě možná slyšel, teda spíš ty bys mě slyšel docela dobře. P

PLV: nemáš náhodou PSV metr? A nepůjčil bys mi tu tvou staničku na týden než by mi přišla jiná? :) Nebo nemáš jednu stanici navíc? Taky uvažuju, že tu anténu vystrčím z okýnka na půdě. 1 Metr pod okýnkem, zbytek by byl venku. Tak jak je na obrázku. Bude to tak fungovat a bude to lepší než když teď mám anténu na dvoře, tedy 3-4 metry níže než je půda. Jo a máš ICQ nebo skype? :) pokecáme a až budu mít CB pohromadě, tak můžem pokecat :)
Přílohy
CB.jpg
(59.24 KiB) Staženo 49 x

Uživatelský avatar
OK2PVH
Příspěvky: 8
Registrován: 29 pro 2008, 01:00
Bydliště: 78985

PSV metr

#8 Příspěvek od OK2PVH »

Ahoj, PSV metr mám, tak to můžem zkusit, jen by to chtělo 50ohmovy koax. a ant. pokud možno na střeše, pozor ale na blesky :lol: Má volačka byla kdysi Mirek Mohelnice. ICQ 220 864 502. Stanice President Herbert, ant. 3m boomerang.

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Basic »

No napsal jsem ti na ICQ, psal jsem ti dokonce mail, tak si mě autorizuj. Nemáš na prodej ten 50R koax? 15 metrů by mělo stačit. NA půdu se anténa nevleze a na střechu ji dát nemůžu a ani by to nešlo, tak je na dvoře na vyvýšeném místě, za chvíli hodím foto.

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Basic »

Tak tady jsou fotky, teď je to zhruba o 150 cm výš než minule :) (na stejným místě)

http://files.uloziste.com/22e0b44f69527ca6/S6305185.JPG
http://files.uloziste.com/22e0b44f69527ca6/S6305188.JPG

Uživatelský avatar
kewin
Příspěvky: 459
Registrován: 21 zář 2008, 02:00
Bydliště: Jižní Morava....
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od kewin »

Jj ja mam CB čko Prezident Harry Classic jedine že nevim jakou antenu na ni koupit jednu na auto a druha by bodla na dum,... :wink: znali lide teto problematiky poradtě :-) jinak je u kamarada testovana a funkčni nalezena při vyklizeni jednoho sklepu :-)
http://muzeumslodobsice.rajce.idnes.cz/ ... y_Classic/

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Basic »

Anechceš mi toho prezidenta prodat? :) :) Nebo bych ti mohl sehnat anténu půlku 1/2 (stabilka na střechu) v dobrém stavu za 4 stovky.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“