CTV 2130 TXT - iskrenie VN trafa

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dapann
Příspěvky: 1
Registrován: 06 črc 2006, 02:00

CTV 2130 TXT - iskrenie VN trafa

#1 Příspěvek od dapann »

Mám podobný problém ako mal autor v téme "VN trafo jiskření" http://www.ebastlirna.cz/forum/showthre ... readid=255. Ked zapnem TV, medzi vývodom VN a feritom to prebleskne asi tak 3 sekundy a potom sa nedeje nic. Nejde ani obraz ani zvuk. Hladal som schemu na tento typ TV, ale nepodarilo sa. Vedel by niekto poradit, co s tym, alebo kde najdem schemu zapojenia? Dakujem...

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jezevec »

Ještě to párkrát zapni a telku můžeš vyhodit. Je vadné VN trafo a pravděpodobně taky videoprocesor, možná ještě něco. Záleží také na tom, kolikrát jsi to nechal prsknout.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#3 Příspěvek od MetalGod »

Měl jsem to samý- taky u OVP. Dával jsem tam všechno možný a furt nic. Vyměň trafo, nic jinýho ani nezkoušej- stejně neuspěješ!
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
George11
Příspěvky: 55
Registrován: 07 čer 2006, 02:00
Bydliště: Mohelnice

#4 Příspěvek od George11 »

Věř jim,mají recht.Nejdřív vyměň trafo a pak hledej schema :D

Uživatelský avatar
NYKE
Příspěvky: 62
Registrován: 11 zář 2004, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od NYKE »

Trafo zalep,vymìnit ho mùžeš kdykoliv a zjisti co máš dalšího vadného,jestli je to rentabilní a kolik do toho chceš investovat. :?: Tøeba budeš mít štìstí a jen to trafo.Držím palce.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#6 Příspěvek od MetalGod »

Zalep?!
Myslíš, že z něj teče snad voda?! Tam je milej zlatej (by vočko) 30 kV!!! To nezalepíš! Zkoušel jsem polystyren, sklo, slídu A NIC!!!
Zalep... 8O .
Zkus si tam strčit prst (to radši nezkoušej)!!! Víš, co to blbý tráfko dělá za rány?!
Jak říkám: to trafo vytáhni, dej tam nový a až pak to zkoušej. Bez něj to nepůjde a se špatným taky ne.
Mezitím Ti zkusíme sehnat schéma.
Prej zalep... :nut:
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

213.194.221.11

#7 Příspěvek od 213.194.221.11 »

metalgod píše:Zalep?!
Myslíš, že z nìj teèe snad voda?! Tam je milej zlatej (by voèko) 30 kV!!! To nezalepíš! Zkoušel jsem polystyren, sklo, slídu A NIC!!!
Zalep... 8O .
Zkus si tam strèit prst (to radši nezkoušej)!!! Víš, co to blbý tráfko dìlá za rány?!
Jak øíkám: to trafo vytáhni, dej tam nový a až pak to zkoušej. Bez nìj to nepùjde a se špatným taky ne.
Mezitím Ti zkusíme sehnat schéma.
Prej zalep... :nut:
Zkoušel jsi špatnì a špatnì i radíš. NYKE má pravdu. Zdar.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#8 Příspěvek od MetalGod »

Pro informaci: 213.194.221.11= NYKE
Samochvála smrdí!!!
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#9 Příspěvek od miroja »

NYKE píše:Trafo zalep,vyměnit ho můžeš kdykoliv a zjisti co máš dalšího vadného,jestli je to rentabilní a kolik do toho chceš investovat. :?: Třeba budeš mít štěstí a jen to trafo.Držím palce.
Ja mam podobny problem na jednom trinitrone DELL a je mi luto ho vyhodit, lebo inak ide celkom pekne, len si striela. Cim si to zalepil? Skusal som Dentacryl, ale nepomohlo. :cry:

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od urbanek »

Někdy to zalepit jde, ale není to ono. Nejdůležitější je vyškrábat zuhelnatělou izolaci (ta je totiž vodivá!) v místě kde to střílelo. Zalepoval jsem to vrstvou silikonu, ale jak říkám je to fakt jen na vyzkoušení, rozhodně bych to tak nenechával, zvlášť u OVP, kde sehnat náhradní trafo nebude problem. Taky záleží na tom kde to prská a jestli je jen proražená izolace, nebo je spečené vinutí - tam už nepomůže nic. Kdysi jsem na nějakých ruských stránkách našel popis opravy vn trafa z monitru výměnou vysokonapěťového kondenzátoru :)

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od urbanek »

Jo a schéma na www.kacha.cz :) určitě se tam najde aspoň něco podobnýho...

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od gumickar »

Ty vole, lepit trafa, sem zvědavej, co vymyslíte, až vám někde praskne kondík..nic neříkejte, je mi to jasný, vteřina to zpraví :friday: Ne fakt, tohle nedělejte, snad máte trošku rozum ne?

Uživatelský avatar
George11
Příspěvky: 55
Registrován: 07 čer 2006, 02:00
Bydliště: Mohelnice

#13 Příspěvek od George11 »

:D Svého času jsme lepily VNT do Videotona(než rapidně zlevnilo) a taky proto, že střílelo do prostoru(resp.do elytu, který se dal pro jistotu zdruhé strany aby neprovokoval ).Chodilo to bezvadně.Nicméně to bývávalo a jak tu už někdo napsal, při dnešních cenách VN do OVP to už ani nestojí za tu zdržovačku.Ale docela jsem se pobavil při čtení...... :D :D :D Jo a lepil jsem to Lymbusilem.(Smrdí po čpavku a vůbec, je to sajrajt)

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#14 Příspěvek od rezis »

Uz jesem mel televizi kde dali kolem trafa dva valce z pet flasky a drzelo to vic jak rok ta pani se moc divila ze chci zase menit trafo kdyz uz ho jednou menili :D
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#15 Příspěvek od MetalGod »

Mě nepomohlo ani 7mm tlustý sklo. Svině blesk to jednoduše podjel.
Problém je, že mezi dírou na VN kabel a jádrem je docela malá mezera.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“