Spínání napájení 12V pro palník pomocí 3V

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sergio1989
Příspěvky: 60
Registrován: 16 črc 2010, 02:00

#31 Příspěvek od sergio1989 »

no jen ještě co mám odzkoušené , ten palník odpálí i 4 tižkové baterie

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#32 Příspěvek od EKKAR »

Hele, co kdybys ten "palník" vyfotil a dal sem fotku, nebo ji pověs třeba na rajče.cz a sem dej odkaz... Spousta lidí si totiž pod slovem "palník" představuje něco, co se používá v dolech, lomech nebo při demoličních pracech - tak bys nám taky mohl udělat trochu jasno okolo toho, na co to vlastně chceš používat - jestli se trefil kolega Vogon, nebo já atd...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
sergio1989
Příspěvky: 60
Registrován: 16 črc 2010, 02:00

#33 Příspěvek od sergio1989 »

Přílohy
DSC02116.JPG
(216.86 KiB) Staženo 59 x

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#34 Příspěvek od EKKAR »

A slouží to do výmetnic ohněstrůjných "pum" ???
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#35 Příspěvek od Vogon »

Jo, tohle je jeden z nejběžnějších typů palníků na nízké napětí používaných na kde co.
Po zapálení vyhoří podobně jako škrtnutá sirka. Zplodiny po zapálení někdy vedou proud ale spolehnout se na to nedá.
Parametry jsou v podstatě totožné s těmi co jsem již uváděl.
Pro odpalování třaskavých výbušek se příliš nehodí zato je kromobyčejně vhodný na zábavní pyrotechniku.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#36 Příspěvek od EKKAR »

Já že je to totiž téměř identické tomu, co jsme jako kluci používali pro ty "rachejtličky" coby modeláři... Holt co se v mládí naučíš...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
sergio1989
Příspěvky: 60
Registrován: 16 črc 2010, 02:00

#37 Příspěvek od sergio1989 »

je to tak jak píšete po připojení do obvodu se zapáli jako záplka a jak jsem psal zvládnou to i 4 tužkové baterie

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#38 Příspěvek od BOBOBO »

Ono se nesmí zapomenout na to , že nová tužkovka dá do zkratu kolem 5ti A .

Uživatelský avatar
pida_m
Příspěvky: 775
Registrován: 04 úno 2010, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#39 Příspěvek od pida_m »

no my tyhle používáme na tritol a fungujou. Samozøejmì s rozbuškou (tøaskavá rtu￾). Jeden stojí 6Kè, takže mùžeš experimentovat.

Palníky mají tyto parametry: odpor pilule : 0,46 -0,80 Ω
bezpeèný proud : 0,45 A
roznìtný proud (4 ms) : 2,12 A
roznìtný impuls: 16 mJ/Ω
píïa

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od hafca »

EKKAR píše:.....Osobně si ale myslím, že používat k podobným účelům bezdrátové zvonky je dost riskantní - už jen kvůli omezenému počtu kanálů a téměř nulové bezpečnosti jejich kódu - v nejlepším případě po zmáčknutí jednoho dálkového ovladače vzlétne víc modelů, v těch horších to ale někdo odsere na zdraví nebo dokonce na životě, až mu zdánlivě bezpečný odpalovací systém "vezme" povel od jiného kolegy, stojícího v téže chvíli 200m daleko...
Kdysi jsem prodával v obchodě s elektroinstalčním materiálem. Měl jsem tam na tablu vystavené zvonky včetně bezdrátových. Velmi často se stávalo, že některý bezdůvodně spustil. Jednou jel okolo taxikář, jindy nejelo nic a zvonek se stejně ozval. Od silnice k obchodu a tablu uvnitř to bylo cca 15m. Nebyly to zvonky od ťamanů a běhaly na 433,92 MHz.
Po takové zkušenosti bych se to na tenhle účel taky bál použít.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#41 Příspěvek od BOBOBO »

Ale tak předpokládám , že stejně jako v lomu nepřipojí roznětnici dva dny předem , tak i zde půjde jen vlastně o "krátkodobé" zpoždění . Prostě otevře dveře a bude po fojrverku nebo právě správně začne .

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#42 Příspěvek od hafca »

Hlavně to tedy použít ve správném pořadí. Aby neměl zapnuto a pak nedával palníky. :lol: A doufat, že v tom mumraji není někdo, kdo to nějakým zázrakem nebo vychytávkou třeba v autě nechtěně spustí.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
sergio1989
Příspěvky: 60
Registrován: 16 črc 2010, 02:00

#43 Příspěvek od sergio1989 »

no moje představa je taková, že v 20:50 připravíme fontány a v 21:00 dorazí oslavenec tak snad za těch cca 15 minut se nestane nic z toho co e tu rozebíralo, ten zvonek tu mám zapojenej na stole už asi 2 dny a mobil, PMR ani wi-fi ani domácí chuvička to nespustila. Bydlím na malém městě mezi duchodci s rodinými domy a co jsem tak koukal nikdo ze sousedu na bezdratovej zvonek nevypadá. Ale máte pravdu že opatrnosti není nikdy dost ale zase si říkám že jiskřivá fontána není výbučnina, ani TNT ani C4. Ale pozor dám raději stejně. Děkuji všem za rady.

Uživatelský avatar
pida_m
Příspěvky: 775
Registrován: 04 úno 2010, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#44 Příspěvek od pida_m »

BOBOBO píše:Ale tak pøedpokládám , že stejnì jako v lomu nepøipojí roznìtnici dva dny pøedem , tak i zde pùjde jen vlastnì o "krátkodobé" zpoždìní . Prostì otevøe dveøe a bude po fojrverku nebo právì správnì zaène .
V lomech se nepoužívají dráty, ani bezdrátové zaøízení ale hadièky.
Proè, to nevím.
píïa

Uživatelský avatar
sergio1989
Příspěvky: 60
Registrován: 16 črc 2010, 02:00

#45 Příspěvek od sergio1989 »

jen mimochodem, proč tu řešíme rtutové rozbušky nebezpečnost v lomu , nebo čím se v lomu odpaluji výbušniy? Dále také zda jsem nebo nejsem raketový odpalovač nebo jak jste to psali. Vím že nikdo z vás by se asi nechtě podílet na nějaké dálkové rozbužce na demolovaní domů, ale myslíte že pokud by někdo něco takového chtěl obrátil by se na veřejné forum s tím že chce odpálit nějakou thavinu bezdrátovým zvonkem? Promin te jsem na tomtu foru cizí a neznám lidi kteří tu píší ale občas mi to příjde přitažené za vlasy.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“