CB President KP-44

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
metropolitan111
Příspěvky: 24
Registrován: 13 bře 2009, 01:00
Bydliště: Praha

CB President KP-44

#1 Příspěvek od metropolitan111 »

Ahoj tak jsem tu zase a opět s prosbou. Nemáte někdo návod případně schema k této stanici. Jediné co jsem našel na internetu je obrázek a základní tech. údaje, jelikož je ČR velká tak ji třeba taky někdo má a podělí se o zkušenosti a informace. Předem děkuji.
Přílohy
President_KP44.jpg
(22.13 KiB) Staženo 101 x

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

Re: CB President KP-44

#2 Příspěvek od ok1hga »

mám dojem, že je to verze pro Švýcarsko, pouze 22 kanálů a výkon jen 0.5W

přesné schéma budeš hledat těžko, ale měla by to být klasika, nic složitého

co s tím potřebuješ udělat?

Uživatelský avatar
metropolitan111
Příspěvky: 24
Registrován: 13 bře 2009, 01:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od metropolitan111 »

Ahoj jen bych u této stanice chtěl pár věci zvednout výkon na max. 4W stači-li by i 2W, potom zvednout výkon režimu PA teď je 2,5 W co jsem sehnal zesilovač, ale chtěl bych nějaký zesilovač naimplementovat do té stanice , že po připojení cca. 4Ohm reprodukrotu zýskám trvalý výkon min. 5W. Pouze za předpokladu , že oba zesilovače dám do skříňky CB vysílačky.

PS: a jaký je přibližný rok výroby? Děkuji

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#4 Příspěvek od Artaban001 »

metropolitan111 píše:Ahoj jen bych u této stanice chtěl pár věci zvednout výkon na max. 4W stači-li by i 2W, potom zvednout výkon režimu PA teď je 2,5 W co jsem sehnal zesilovač, ale chtěl bych nějaký zesilovač naimplementovat do té stanice , že po připojení cca. 4Ohm reprodukrotu zýskám trvalý výkon min. 5W
Dovnitř nic nedávej. Jen tím rozdrbeš spektrální čistotu a navíc zásahem dovnitř porušíš homologaci (pokud je na ní CEPT, je lagální i v ČR, ale lidově řečeno - nesmí se v ní nikdo rýpat)

Snad dneska seženeš RX na CB pásmo ze 40 kanálama a 4W docela běžně a legálně. Ale otázka je, zda se to dnes ještě používá. Třeba taková jetá FORMELA, nebo RALLYE má 40 kanálu a PA docela výkonný. Formela se už nevyrábí a rallye už asi taky ne. Byly to nejlevnější staničky a měly docela kvalitní parametry po menších úpravách, který zvládl i průměrný bastlíř (nezasahovalo se do VF části)

Uživatelský avatar
metropolitan111
Příspěvky: 24
Registrován: 13 bře 2009, 01:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od metropolitan111 »

To vím, že "topení" je nelegální taky nechci 100W jen 4W. CEPT to jsem ti nějak nerozuměl co to je, možná to CB má spíš ne. Na závěr jen jinou stanici bych si koupil ,ale vzhledově se mi tady ta líbí a mě stačí jen kanál 1,9,10,11,21 nic víc.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#6 Příspěvek od ok1hga »

problém je v tom, že tato stanička není určená výrobcem do našich krajů.
To co ty požaduješ by byl velký zásah do konstrukce stanice a to je podle místních předpisů nepřípustné.

A pokud se Ti líbí její vzhled, najdi si jinou, která ty parametry bude mít a bude vypadat stejně
třeba tady: http://www.cbmonitor.cz/cb_radio_manualy/#President

poznámka: z toho jak se ptáš vyplývá, že nevíš jak na to a ikdyž ti někdo
pošle přesné schema, stejně si sám neporadíš
(oprav mě pokud se pletu)

Uživatelský avatar
pida_m
Příspěvky: 775
Registrován: 04 úno 2010, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#7 Příspěvek od pida_m »

no myslím že je jedno zda to vysílá 2 nebo 4W. Spíše záleží na anténì a poloze.
Schema mám, ale asi ti k nièemu nebude.
píïa

Uživatelský avatar
metropolitan111
Příspěvky: 24
Registrován: 13 bře 2009, 01:00
Bydliště: Praha

#8 Příspěvek od metropolitan111 »

Anténu mám SIRIO Turbo viz. http://www.antiradary-distributor.cz/si ... 20483.html situovanou nad řidičem na nástavbě. Po naladění cejchovaným PSW metrem půjčeným s práce jsem ji vyzkoušel zapůjčenou stanicí Zirkon I 40kanálů FM 12 AM výkon 4W pro FM 1W pro AM. Několik spojení průměrná vzdálenost 30 km s tímto prezidentem max . 2km pak mě neslyší. Tak znovu bych vás chtěl požádat o zvýšení výkonu i o 1W. Nechci jít na jiné servery a stavět 100W topení, ale je to lákavé. :twisted:

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#9 Příspěvek od helios »

Zvýšenie o 1W ti vôbec nepomôže. Pre zvýšenie tvojho signálu o 1S na strane protistanice musíš štvornásobne zvýšiť výkon tvojho vysielača. Keď počítaš základ 1W, o 1S potrebuješ 4W, o 2S 16W, o tri 64W, o štyri 256W atd. Fyziku nepreštíš... :roll:
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#10 Příspěvek od mihal »

To je divne, na taku kratku vzdialenost.. Pripoj malu presvetlovaciu ziarovku 12V/0,4W miesto anteny a zaklucuj, ak sa nerosvieti tak bude problem s PA.

Uživatelský avatar
pida_m
Příspěvky: 775
Registrován: 04 úno 2010, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#11 Příspěvek od pida_m »

no spíš bych si znovu zapùjèil ten "cejchovaný" PSWmeter a zmìøil výkon stanice.
píïa

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od ZdenekHQ »

Na CB je teď příšerný rušení, já tady mám běžně 7S, což spolehlivě smázne všechny šumily...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
metropolitan111
Příspěvky: 24
Registrován: 13 bře 2009, 01:00
Bydliště: Praha

#13 Příspěvek od metropolitan111 »

Zkusil jsem tu žárovku a nic teď mi ji prinesl kamarád co ji měl půjčenou po otevření jsem zjistil , že tam bouch kondík tak uvidíme. A to schema nemá ho náhodou někdo??

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“