Samsung LE32N71B, chassis GNM32SEU

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ivannavi
Příspěvky: 54
Registrován: 29 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Trenčín

Samsung LE32N71B, chassis GNM32SEU

#1 Příspěvek od ivannavi »

Zdravim,

poprosil by som pomoc s LCD TV.

Pocas sledovania TV v obraze zacalo "snezit" , po vypnuti a zapnuti uz nenabehne. Iba periodicky (kazdych cca 5s) sa rozkmita (rozblika) podsvietenie...

Po otvoreni som nasiel nafuknuty kondik v zdroji, pri merani som zistil ze ma spravnu kapacitu dokonca aj ESR bolo v poriadku. Preistotu som ho vymenil no problem pretrvava. Na zadnej strane zdroja som nasiel prasknuty SMD kondik, ale podla mna to bola vada uz z vyroby.
Moze mi niekdo dat schemu aby som vedel kapacitu toho kondenzatora, pripadne mi pomoct s vyriesenim problemu?
Dakujem

EDIT:
Zdroj vyzera byt funkcny, vsetky napätia na vystupe su spravne. Iba pocas blikania trubic ktore trva cca 2s klesne ich 24V napajacie nap. na priblizne 18V. Je to normalne, alebo ten zroj ich prudovo neutiahne a je naozaj vadny?

Ak by niekdo potreboval, tu je servisny manual:
http://rapidshare.com/files/395926273/S ... Manual.rar
Přílohy
C.JPG
(213.76 KiB) Staženo 155 x
B.JPG
(251.38 KiB) Staženo 174 x
A.JPG
(198.41 KiB) Staženo 165 x

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#2 Příspěvek od zvaty »

záleží v jak moc choulostivém je to obvodu tak bych zkusil třeba 1n a skončil u 100n. Ale pokud je to nějaká zpětná vazba atd., tak si neradno zahrávat...

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#3 Příspěvek od Mysteri »

CM854 = 220p/50V. Jedna minúta na Googli a máš schému zdroja. :lol:
Přílohy
BN96-03775A LE32S71.pdf
(75.54 KiB) Staženo 284 x

Uživatelský avatar
ivannavi
Příspěvky: 54
Registrován: 29 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Trenčín

#4 Příspěvek od ivannavi »

Zdravim, bol som mimo SK, tak som nereagoval na moj prispevok, ten zdroj som vyriesil, schemu som tiez hned nasiel, je v odkaze co som uploadol vyssie, ale dakujem aj za taku pomoc.

Problem stale pretrvava, zdroj je 100% dobry, premerany, na chybu podsvietenia to tiez nevyzera, to by asi obraz nabehol... Predpokladam ze panel alebo hlavna doska (kde je procesor)... V servisnom manuali niesu priebehy, neviete ako by som mal dalej postupovat a vylucit chybu panela / dosky? Nema niekdo tu dosku na skusku / predaj z neakeho vraku?

Dakujem

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“