Spínání napájení 12V pro palník pomocí 3V

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#76 Příspěvek od BOBOBO »

O čem jsem slyšel , Vogone , je Schrödingerova rovnice , ale Ty jsi , jako většine ostatních , nereagoval na přání zákazníka . To jsem bezchybně splnil .

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#77 Příspěvek od bastliar »

sergio1989 píše:ted jsem jeden palník zkoušel a po odpalení dal vede proud
Tak to som pozoroval taktiež, ale nie u každého palnika.
Je to problém pri použití tyristorového spínača, pretože ten vedie prúd aj po vypnutí signálu na riadiacej elektrode a to až do doby než dôjde ku prerušeniu spínaneho obvodu - riešim to obalením palníka papierovou dutinkou a vsypaním čierneho prachu alebo použitím malej ohnostrojnej petardy, aby sa ten húževnatý odporový drôtik prerušil a akumulátory zbytočne nevybíjali a mali dosť energie pre ďalšie štarty.
Použitie TIC106M mi obvod náramne zjednodušilo. Použitie tyristora zvyšuje spoľahlivosť zopnutia a navyše ku jeho zopnutiu stačia aj desiatky mikroampérov, čo znižuje nároky na riadiaci zdroj.
EKKAR píše:. Osobně si ale myslím, že používat k podobným účelům bezdrátové zvonky je dost riskantní - už jen kvůli omezenému počtu kanálů a téměř nulové bezpečnosti jejich kódu - v nejlepším případě po zmáčknutí jednoho dálkového ovladače vzlétne víc modelů, v těch horších to ale někdo odsere na zdraví nebo dokonce na životě, až mu zdánlivě bezpečný odpalovací systém "vezme" povel od jiného kolegy, stojícího v téže chvíli 200m daleko...
Už nejakú dobu pokukujem po moduloch ZigBee, sú dostatočne bezpečné a niektoré aj výkonné a ich cena nezrujnuje.
Ak sa nemýlim možno práve tieto alebo podobné sú použité aj v ovládaní RC modelov 2,4 GHz. U tých dochádza najprv ku bezdrôtovej komunikácii a až po tom čo sa oba moduly dohodnú, zvolia si bezpečný prenos - tomu už hovorím HighTech.
Naposledy upravil(a) bastliar dne 26 črc 2010, 09:38, celkem upraveno 4 x.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#78 Příspěvek od kevin_mitnick »

BOBOBO píše:O čem jsem slyšel , Vogone , je Schrödingerova rovnice.
Tak si rozsir vzdelani. Schrodingerova kocka je tady
http://cs.wikipedia.org/wiki/Schr%C3%B6 ... ko%C4%8Dka

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#79 Příspěvek od BOBOBO »

Ano začetl jsem se . Toto nám chemikářka asi zapomněla doplnit , už je to dávno , co jsme probírali elektronové vazby . Což nic nemění na poukaz viz nahoře . Celé vlákno mělo původně jiný název a myslím , že autor ho neměnil .

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#80 Příspěvek od Vogon »

BOBOBO > Zmínil jsem tu kočku proto, že ani u ní nebylo jisté zda zařízení spustí v daný okamžik či kdykoliv jindy. To jindy je důležité. Něco takového bych nikdy nepoužil pro dálkový odpal právě z důvodu absolutního nedostatku jistoty, že zařízení bude spuštěno jen a pouze v mnou definovaný časový interval.
A "zákazníka" jsem upozornil že odpalovat ten jeho ohňostroj je nejlepší kusem drátu, čímž dle mých kritérií bezpečnosti a spolehlivosti bylo "zadání" "zákazníka" splněno bezezbytku.

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#81 Příspěvek od bastliar »

BOBOBO : práve u takých aplikácii ako sú ohnostrojné práce sa kladie dôraz na jednoduchosť, pretože čím jednoduchší obvod, tým menej sa toho môže pokaziť.
Týmto ti neuberám zasluhy za vynaloženú prácu pri návrhu obvodu - každá snaha o pomoc poteší.
No vogon ma predbehol.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#82 Příspěvek od BOBOBO »

Ale vy odpovídáte v rámci té kočky a nestavíte se k potřebě zákazníka . Nejvíc mne točí obchodníci , kteří mne přesvědčují , že mám koupit něco jiného , než chcu . Toto vlákno nebylo založeno jako polemika o bezpečnosti takových či onakých struktur . K tomu již není co dodat .

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#83 Příspěvek od bastliar »

No riešení ako aj "zákaznikov" je mnoho, niekedy jeden využije postup duhého a inokedy naopak.
A polemika o bezpečnosti nie je nikdy na škodu.
Čo to máte furt s tou kočkou, keby aspoň bola dvojnohá :wink:

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#84 Příspěvek od Vogon »

Hele BOBOBO respekt.
Nejde o žádný zákazníky a já nejsem žádný obchodník. Tady se prostě v plné šíři řeší ptákoviny a obohacení všech zúčastněných spočívá právě v té šíři názorů, nápadů a řešení. Právě ty cimrmanovský úkroky stranou mají svý kouzlo pro který je tahle sajta tak populární a obecně oblíbená.
Zabývat se ve vláknu o bouchacích kuličkách čistotou "řešení" poskytovaných "zákazníkovi" mi přinde trošku moc úzkoprsý.

bastliar> Ta kočka je buď mrtvá nebo taky ne, teď v tomto okamžiku prostě nevíš. Odpalovat výbušniny elektronikou náchylnou na rušení je to samý. Buď to bouchne teď a nebo ve chvílu kdy jsi k tomu zády. :-D

Uživatelský avatar
pida_m
Příspěvky: 775
Registrován: 04 úno 2010, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#85 Příspěvek od pida_m »

palník se nemusí vždy pøerušit, mùže se tøeba zkratovat, ale ještì se mi to nestalo. neb po zažehnutí a následném bum sem ho už nikdy nevidìl. Stejnì jako rozbušku. Rozptýlí se do okolí...
píïa

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#86 Příspěvek od bastliar »

pida_m píše:palník se nemusí vždy přerušit, může se třeba zkratovat, ale ještě se mi to nestalo. neb po zažehnutí a následném bum sem ho už nikdy neviděl. Stejně jako rozbušku. Rozptýlí se do okolí...
No pri aplikácii ktorú popisuješ to tak najskôr je.
Palník ktorý má zapaliť ohnostrojnú zápalnú šnúru alebo stopinu čoby prenosového a časovaného prvku, sa najčastejšie upevňuje papierovou páskou. Palník síce splní funkciu zažehnutia ale akosi občas drôtik zostane vcelku. Niekedy pomôže použiť hrubú vrstvu pásky ako obal, aby ten energetický zážeh zostal najmä vovnútri a prerušil drôtik.
Ďalším riešením je zvýšenie napätia.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#87 Příspěvek od ZdenekHQ »

BOBOBO píše:Celé vlákno mělo původně jiný název a myslím , že autor ho neměnil .
Název vlákna jsem změnil já, jakožto už stokrát či více u jiných kvůli přesnějšímu vystižení obsahu, ovšem přizpůsobit název vlákna reálnému obsahu je často zhola nemožné. Podle mě - schema je v pořádku (viz původní název vlákna), pro daný účel je ale nevhodné(viz nový název vlákna) - jak už jsem psal hned na začátku po zjištění situace. Prostě může zazvonit soused a dráty jsou dráty.

Ta teorie o kočce je taky super, aplikoval bych ji hlavně na sekci o laických opravách TV - televize se nachází v superpozici stavu opravitelná/neopravitelná do okamžiku, než ji dotyčný otevře, pak nastává zmíněný okamžik mrtvý/živý opravář a funkční/nefunkční televize, přičemž bod zlomu není definován a pokud dotyčný neodepíše, tak nevíme, zda žije či nikoliv a TV funguje či nikoliv a jestli měl vůbec někdy ten člověk kočku.... :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#88 Příspěvek od EKKAR »

A skončí to jako u Izera: "Máš doma akvárko?"
"Mám akvárko!"
"A máš v něm želvičky?"
"Nemám želvičky!"
"Tak jseš buz.erant...!"
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#89 Příspěvek od ZdenekHQ »

To už je dneska podruhý... :D
lukas555 píše:
ZdenekHQ píše:Jo, a ty budeš mít pro to dokonce vyhrazenou sekci v Hvjezdách. Gratuluju !
Ty jsi asi nejspíš homosexuál když tak hezoulince píšeš svoje ušmudlané větičky.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#90 Příspěvek od EKKAR »

Holt nezbyde nic jinýho, než sáhnout k ultimativním zbraním LOCK, BAN a KOŠ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“