Výroba plošných spojů

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

Výroba plošných spojů

#1 Příspěvek od Kaca »

Zdravím Vás ! Omlouvám se že jsem na fóru nenašel článek který jsem hledal, který popisuje výrobu plošných spojů pomocí jakési fólie na kterou se vytiskne pomocí tiskárny návrh a potom se z fólie přenese na cuprextit. Chtěl bych Vás tímto poprosit jestli s tím má někdo z Vás zkušenosti, jestli je tohle možné provést s inkoustovou tiskárnou, jestli se tato nemůže při tom poškodit a co je to vlastně za fólii která by k tomu byla vhodná.
Děkuji ! Kaca :)

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

Inkoustovkou to nejde, jen laserovkou. Kdysi jsem o tom uvažoval, ale pár lidí mi potvrdilo nevalné výsledky, tak jsem od toho upustil. Někteří místo té speciální fólie požívají různý náhrady, jako samolepkový papír, nebo dokonce jen reklamní letáky (s hlazeným lesklým povrchem).

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#3 Příspěvek od BOBOBO »

Pozor ! Maximálně před 14ti dny jedna tiskárna se zapečenou folií do šrotu .

Uživatelský avatar
Venda
Příspěvky: 431
Registrován: 22 bře 2006, 01:00
Bydliště: Na soutoku Labe a Orlice

#4 Příspěvek od Venda »

Průhlednou folii pro laser a kopírky kupuju tady v Hradci v Protisku (naproti ÚP), cena je 10,-Kč /A4 , nedávno jsem dělal na jedný DPS plošky na 30 pinovej konektor s 0,2mm silnýma čarama a 0,3mm mezerama a šlo to pěkně.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#5 Příspěvek od BOBOBO »

Místo celého popisu by jsi mohl raději napsat folie CLXY -258 na matnou (vnitřní atp stranu). Potřebný údaj .

Uživatelský avatar
Venda
Příspěvky: 431
Registrován: 22 bře 2006, 01:00
Bydliště: Na soutoku Labe a Orlice

#6 Příspěvek od Venda »

Ta moje folie je z obou stran stejně lesklá, takže bude mít CLXY bla bla jiný :roll:

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#7 Příspěvek od BOBOBO »

Pod tím CLXY jsem měl na mysli označení typu folie výrobcem a případně i výrobce . Např . folie pro laserové tiskárny ELEKTROBASTLÍRNA typ c-92 .

Uživatelský avatar
Venda
Příspěvky: 431
Registrován: 22 bře 2006, 01:00
Bydliště: Na soutoku Labe a Orlice

#8 Příspěvek od Venda »

jj, napsal jsem to blbě. Já jen, že v tý tiskárně mají tyhle folie jenom od jednoho výrobce a rozlišují to jen podle formátu. Sice se v naší kopírce trošku zvlní, ale zatím (ťukám do dřeva) se nic nenalepilo.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Kaca »

No, děkuji Vám ! Doma je inkoustovka a tak to raději zadám Elektrosoundu. Tak moc to zase nestojí a kvalita je tam odsud výborná.

Uživatelský avatar
doledo
Příspěvky: 59
Registrován: 13 bře 2010, 01:00

#10 Příspěvek od doledo »

Tuhle metodu sem zkoušel a s inkoustovou to nejde
inkoust nepřeneseš na cuprextit.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od jezevec »

Vybodni se na všelijaké eperimentování, stejně nakonec skončíš u fotocesty. Čím dřív ji začneš a není to nic složitého, chce to jen trochu zkušeností v závislosti na tvém vybavení, tím dříve ji zvládneš. Základem je kvalitní předloha, já tisknu inkoustem na transparentní fólie, dávám dvě předlohy na sebe. Jde to i na pauzák, ale pokud bys používal negativní fotovrsrtvu (ona je to fotocitlivá fólie, takže nehrozí mikrotrhlinky) je potřeba ta transparentní fólie.

Uživatelský avatar
mira2830
Příspěvky: 238
Registrován: 05 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od mira2830 »

Souhlas s Jezevcem! Nedavno jsem tak presel na fotocestu. Tisknu na pauzak, davam dva pres sebe. Svitim to trema 35W halogenkama 10min na koupeny fotocuprecxit a pohoda :-) Naklady na vybaveni nestoji za rec a vysledky krasny a zatim vzdycky jisty.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od otakarv »

To Kaca, Zde si můžeš vybrat a studovat. :wink:

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#14 Příspěvek od jandu »

Robím tlačiarnou a používam reklamný papier. Ale nemysli si,že to ide hned na prvý pokos - chce to skúsenosť a cvik. A platí to aj pre fotocestu. Skráta si to musíš odskúšať.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Kaca »

Určitě s tím budu zkoušet něco dělat. Děkuji Vám ! :)

Odpovědět

Zpět na „Poradna“