GENERÁTOR

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lukas555
Příspěvky: 165
Registrován: 17 dub 2010, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

GENERÁTOR

#1 Příspěvek od lukas555 »

Nazdárek, koupil jsem si na chatu generátor: http://www.hobynaradi.cz/index.php?main ... cts_id=364 ,a mám takový problém s TV a DVD a dalšíma takovýma spotřebičemi, v manuálu totiž napsali že tyhle věci nemůžu zapojit kvůli kolísaní a já nevím co s tím. Prosím poraďte.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Crifodo »

Podívej se na štítkové údaje TV a DVD v jakém rozmezí pracujou a porovnej to s měřením na výstupu generátoru při různé zátěži.

Nebo se na chatě rekreuj a civilizační pozlátka si nech na doma, kde máš stabilní síť.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#3 Příspěvek od BOBOBO »

Už se to zde několikrát řešilo , třeba tady http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... centr%E1le

Uživatelský avatar
lukas555
Příspěvky: 165
Registrován: 17 dub 2010, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od lukas555 »

Po přečtení jsem pochopil že mám úplně skoro stejný problém, ale ať čtu jak čtu není tam nikde úplně přesně napsáno jak to vyřešit.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#5 Příspěvek od BOBOBO »

Ono přesných návodů zde nebude vela . Předpokládá se vlastní domyšlení a aktivita .

Uživatelský avatar
lukas555
Příspěvky: 165
Registrován: 17 dub 2010, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od lukas555 »

Po přesný změření napětí na prázdno lítá mezi 220V - 240V. A třeba takový Merkur má na štítku napsáno jen 220V.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Crifodo »

síťové napětí má deklarovanou toleranci 230 +-10%, kdysi za RVHP to bylo 220+10 -15%, takže Merkur může být v klidu.

Ale být tvým sousedem, asi bych z hučení centrály a řvaní TV v klidu moc nebyl :evil:

Uživatelský avatar
lukas555
Příspěvky: 165
Registrován: 17 dub 2010, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od lukas555 »

BOBOBO píše:Ono přesných návodů zde nebude vela . Předpokládá se vlastní domyšlení a aktivita .
Jak se očekávat vlastní domyšlení a aktivita když tomuto tématu vůbec nerozumím, to bych se vás na to asi neptal.

Uživatelský avatar
lukas555
Příspěvky: 165
Registrován: 17 dub 2010, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od lukas555 »

Crifodo píše:síťové napětí má deklarovanou toleranci 230 +-10%, kdysi za RVHP to bylo 220+10 -15%, takže Merkur může být v klidu.

Ale být tvým sousedem, asi bych z hučení centrály a řvaní TV v klidu moc nebyl :evil:
To uvidíme jak mý sousedi budou v klidu a co takový DVD který má na sobě napsáno 230V (ale tomu by se asi taky nic stát nemělo podle tvých procent)

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#10 Příspěvek od Crifodo »

Ber to selským rozumem: koupíš agregát, který má sloužit pro náhradní napájení síťových spotřebičů. To znamená, že by měl poskytovat napětí a frekvenci takovou, aby spotřebiče nelikvidoval. Kvalitní generátor by měl mít atest dle nějakých norem, když je nesplní, buď nemá co dělat na trhu nebo můžeš žádat v reklamaci náhradu škody. Otázka může být, co je kvalitní a co ne. Když koupíš podle spotřebitelských testů a podle kladných referencí, jsi relativně v jistotě. Když koupíš to, co se babičce líbilo v akci v OBI podle ceny, může to být něco, co nevidělo atest ani z kamionu. Pak je to tvoje volba.
Okamžité přepětí se může vyskytnout i v energetické síti a choulostivé spotřebiče pak řeší přepěťová ochrana (normálně na lištu v modulech podle žádaného napětí). Každopádně je řešení takové věci odborná záležitost a laik by se do silové elektroniky vůbec neměl motat.

Uživatelský avatar
lukas555
Příspěvky: 165
Registrován: 17 dub 2010, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od lukas555 »

Děkuji moc za radu koupím si tedy přepěťovou ochranu a bude klid.

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#12 Příspěvek od vrky »

Technické data k té centrále překládal asi translátor? Měl jsi koupit centrálu s funkcí AVR.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od ZdenekHQ »

Přepěťová ochrana bude asi obecně potřeba, teď tady mám na opravu jeden "benzin" z dětskýho tábora, co ničí nabíječky k mobilům a kdoví, co ještě....
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
lukas555
Příspěvky: 165
Registrován: 17 dub 2010, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od lukas555 »

Já si tam mobil radši nabíjet nebudu, mě šlo jen o tu TV a DVD či další podobné spotřebiče, já si tam dám tu přepěťovou ochranu a by se těm spotřebičům nic nestalo. Akorát nevím podle čeho jí mám koupit abych nekoupil šit.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od ZdenekHQ »

NO, to je správná otázka. Dnešní "prodlužovačky s přepěťovou ochranou" jsou většinou jen varistor naletovaný zespodu na zásuvce, který se při prvním přepětí rozletí a pak už nefunguje, aniž by bylo cokoliv poznat.

Takže nějakou profi na din lištu či do zásuvky, ale určitě se signalizací poruchy.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Poradna“