Whirlpool AWT 2285

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
potop
Příspěvky: 8
Registrován: 10 srp 2010, 02:00

Whirlpool AWT 2285

#1 Příspěvek od potop »

Ahoj majstri,mám túto pračku AWT 2285 asi 4 roky a včera zrazu prestala prať.Nechcel som do toho ešte vrtať,tak som zavolal servis.Jeho verdikt znel "vadný programátor".Servisak to bol zrejme taký polovičný,lebo na také veci ako je programátor si vraj mám zavolať druhého servisáka.
Tak som sa rozhodol,že to prejdem a skontrolujem sám.Doteraz som sa vždy rýpal len do mechanických typov pračiek ale všetko je raz prvý krát. :lol:
Poprosil by som niekoho znalého ohladne tohto typu pračky o radu,prípadne niekoho o el. schému zapojenia.
Popíšem závadu práčky.Práčka sa nastaví na hoc aký program a zapne tlačítkom sieť.Kolečko programátora sa pohne o pár stupnov a ostane stáť.Nič viac sa nedeje.Kryt sa nezaistí(servisák skúšal vymeniť ten zámok,bez uspešne).
Dnes mi to na jednom programe(neviem však už ktorom) začalo napúštať vodu cca 5s,zastavilo napúštanie 20s, pustilo napúštanie 5s,zastavilo ...Tak sa to opakovalo až som to vypol.Dvierka boli zasa nezaistené.
Vedel by niekto poradiť čím začať?Dakujem. :wink:

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#2 Příspěvek od BOBOBO »

No částečně jsi si odpověděl-bez zavřených dveří pračka prát nesmí , no a zavře se jen pomocí elproudu , takže a+b -jde tam proud ? pracuje (zamkne se ) při přívodu proudu zámek ?

Uživatelský avatar
potop
Příspěvky: 8
Registrován: 10 srp 2010, 02:00

#3 Příspěvek od potop »

Servisak celý zámok menil a robilo to isté.Servis preveroval motor,čerpadlo,vyhr. teleso.Všetko OK,tak to zviedol na programátor a odišiel.
Podla mna,ked sú otvorené dvere,tak sa programátor ani nepohne.Čaká na signál od tohto spínača.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

Tedy bohužel , když je zámek měněn a elektrická závora je jeho součástí , tak vskutku nejspíše programátor .

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#5 Příspěvek od kejki »

Měřil těleso ve vodě? U Fagoru se nezamkla závora, když bylo prdlé těleso.

Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

#6 Příspěvek od Milan121 »

Já měl něco podobného na Electroluxu,kde je v serii zapojen kontakt relé na desce programátoru,kontakt snímače hladiny,kontakt kontroly uzavření dvěři a topné těleso.
Já měl špatný spoj(studeňák) na vývodu relé.
Hláška ale byla na špatně zavřené dveře.Takže spíše taková všeobecná hláška.

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#7 Příspěvek od mirosne »

Tu máš servisný manuál,ak Ti pomôže:
http://www.edisk.sk/stahni/80483/whirlp ... .96KB.html
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
potop
Příspěvky: 8
Registrován: 10 srp 2010, 02:00

#8 Příspěvek od potop »

Teleso meral zasunuté vo vaničke ale bez vody(neviem to 100%lebo ked prišiel bola doma manželka).Dakujem za servisný manuál.Skúsim premerať ten okruh.
Ak by bol vadný programátor,dá sa to nejako opraviť alebo je nutná výmena?

Edit: Je nejaká možnosť napichnúť sa na to a vyčítať poruchové hlásenie?Myslím cez nejaké komunikačné rozhranie.

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#9 Příspěvek od mirosne »

Neverím,že je vadný programátor
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
sefi
Příspěvky: 271
Registrován: 15 dub 2008, 02:00

#10 Příspěvek od sefi »

ked mam podozrenie na prgramátor tak ho opatrne rozoberiem a vačšinov je tak niečo spálene, ked nie je to ešte neznamená že je dobrý..hlavne je premerať dobre všetko ostatne, problem možu robiť aj rozne zvody na kostru.

Uživatelský avatar
potop
Příspěvky: 8
Registrován: 10 srp 2010, 02:00

#11 Příspěvek od potop »

Takže som to rozobral a skutočne na doske programátora je vyhoraný odpor R3.Podla všetkého má niečo spoločné s konektormi J3 a J5.J3 ide na PR pressostat a J5 na DSS door safety switch.Musím to ešte celé premerať.Kôly niečomu musel ten odpor R3 vyhorať.Okrem zhoraného odporu je vyhoraný aj kúsok cestičky na plošáku.Vedel by niekto zmerať hodnotu odporu R3?Na čo presne slúži Pressostat?
Přílohy
P1060133.1.jpg
Strana spojov.
(235.44 KiB) Staženo 94 x
P1060126.1.jpg
Zhoraný odpor R3.Aká je jeho hodnota?
(239.57 KiB) Staženo 154 x
P1060125.1.jpg
Pressostat.Na čo presne slúži?
(244.46 KiB) Staženo 80 x

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#12 Příspěvek od mirosne »

Presostat je hladinový spínač.Spína po dosiahnutí hladiny vody,alebo po odčerpaní.Door safety svitch je dverový spínač.Ten odpor bude problém,lebo v SM nie je rozkreslený programátor.
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#13 Příspěvek od BOBOBO »

Bohužel , jedna z oblastí , kde je elektronika jen jako kurvítko .

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#14 Příspěvek od keemo »

Hm,jak tak kukam na tu dosku s tym skrtlym znakom olova,napada ma jedine-studeny spoj na odpore,a ten casom zhorel...

Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

#15 Příspěvek od Milan121 »

hledej Šmudlo .... Budeš muset rozmalovat okolí rezistoru.Vypadá to na součinost s blízkým tranzistorem a možná i relátkem.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“