OVP CTV 29HD12RFS

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
GEEL
Příspěvky: 211
Registrován: 09 čer 2004, 02:00
Bydliště: Puchov-SR

OVP CTV 29HD12RFS

#1 Příspěvek od GEEL »

Zdravim Vas.
Chcem Vas poziadat o radu ohladom tohoto 100Hz tv.Televiznej technike sa nevenujem a ani s takouto poruchou som sa nestretol.Po zapnuti primaca sa objavia horizontalne cca 2cm hrube pasy a obrazovka je chvilku bledo modra.Potom (cca 2s) sa obraz objavi ,ale zo stran a tiez z vrhu a spodu sa stiahne (t.j. akokeby sa prilozili magnety na kazdu stranu-vytvoria sa obluky).Neviete mi chlapi poradit.Vopred dakujem.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#2 Příspěvek od Mysteri »

V prvom rade treba chytiť do ruky scop a pomerať filtrácie napäťí. Najprv hlavné napätie v primáry zdroja - na kondíku, potom na sekundárnej strane, najmä pre RKS.

Uživatelský avatar
GEEL
Příspěvky: 211
Registrován: 09 čer 2004, 02:00
Bydliště: Puchov-SR

#3 Příspěvek od GEEL »

Nestihol som to este pozriet,len som chcel zistit odkial by bola pricina takejto poruchy.Tv je 5 rocny,tak som dufal ze kond. budu ok.Ale v elektronike je vsetko mozne.Skor ci tam nie je niaky studak.Musim to rozobrat,ale nestiham,preto najskôr badam tu na fore.Dik.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#4 Příspěvek od Mysteri »

Tie súčasné elyty sa bežne menia už aj po roku :cry: Mám však podozrenie, ak som dobre pochopil opis závady, že bude zlé Vn trafo. Ale začať treba meraním napätí. Stuďáky bývajú často na konektore pre H-vychyľovačky, je tam súčasne prepoj pre napájanie RKS.

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#5 Příspěvek od cabernet »

Studene spoje byvaju aj na stabilizatoroch napatia na sekundarnej strane trafa, ktore su na spolocnom chladici.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“