PC NTB baterka

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Romanky1
Příspěvky: 136
Registrován: 26 pro 2007, 01:00
Bydliště: Jihlava

PC NTB baterka

#1 Příspěvek od Romanky1 »

Prosim mam takovej dotaz, jedna se o novy NTB a ten je stale zapojeny v siti 220V i pres noc ,proste pres den se na nem pracuje a pres noc se jen vypne ,jinak je zdroj stale v siti. Jak se tedy presne chovat ,tak aby baterka vydrzela co nejdele,nevadi to kdyz je to treba pul roku stale na zdroji. Je sice pravda ze jednou za mesic se stane ze to jede treba 2. hodiny na baterii a pak zas na sit.Jde o to ze to maji deti a ty se moc o to starat nebudou, tak to vetcinou zbyva na rodicich.

PS: Asi by stacilo jednou za mesic jet na baterku vybit a znovu jet na sit ?
Je to dostacujici ! Nebo baterku nabyt a vyndat ji na 2. mesice a pak
ji zas nabit na 100% a znovu vyndat.

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Davidus »

pokud se jedná o baterie (akumulátory) typu Lion tak mám asi takovou zkušenost, že u NTB které se nechávají vybít a nechávají vybité chcípne hodně rychle, zatímco u těch co se provozují na síti vydrží hodně dlouho. Stejně tak je to s články Lion do foťáku, jednu jsem nechal ve skříni jako záložní a druhou jsem provozoval ve foťáku a udržoval nabitou a ta ve skříni se nafoukla a už nefunguje :roll:

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od AmarokCZ »

Pokud ji chceš mít v NTB, tak nastavit nabíjení na 3.9 až 4.0V na článek (nebo i míň). Pokud ji chceš mít "ve skříni", tak vybít na nominální napětí a skladovat při nízké teplotě (pak ale ztrácí NTB smysl, když po odpojení ze sítě chcípne) a pravidelně hlídat napětí a případně dobít.

Uživatelský avatar
Romanky1
Příspěvky: 136
Registrován: 26 pro 2007, 01:00
Bydliště: Jihlava

#4 Příspěvek od Romanky1 »

Dobre radeji tedy bych nastavil to napeti,,, ale prosim nikdy jsem to nedelal a nevim kde se to nastavuje ? jedna se o NTB Acer.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#5 Příspěvek od rezis »

Vau nastavovat napětí? A to znamená jako co? A jak to chceš udělat? Navíc články lion vyžadují velmi přesné napětí.....
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Romanky1
Příspěvky: 136
Registrován: 26 pro 2007, 01:00
Bydliště: Jihlava

#6 Příspěvek od Romanky1 »

Tak ze ji mam tedy nechat v NTB a pouzivat neustale na trafo a nic se tedy nestane, sem tam vybit bez zdroje a znovu pouzit na sit,a bude to tedy OK.
Vic asi pro to asi neudelame jak vydim. Stejnak to ma automaticky nabijeni v NTB, kdyz se nabije na 100%.,tak se prestane nabijeni tak by nemelo tedy se nic nicit. Ani nevim kolik cyklu nabijeni maji tyto baterky 1000 x ?

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#7 Příspěvek od czatlantis »

1000ani omylem, tak 300 než kapacita bude na 70%.

Jinak pokud se výrazně v noťasu nezahřívá, tak ju nevytahuj

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#8 Příspěvek od Artaban001 »

Ať ju používáš, nebo ne, stejně Ti půjde dříve či později do řiti. Já ji mám po třech letech už jen proto, aby ten noťas nevypadal tak blbě, jinak už bych ji dávno vyhodil. Baterie byla používána asi 10X, jinak furt jedu z nábíječky.
Buď potřebuješ novou, kup ji, nebo nech zrepasovat, pokud ji nepotřebuješ, zavčas ji prodej a pak, až ji budeš potřebovat, kup čerstvou, jinat to nemá cenu

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od AmarokCZ »

rezis: no tak Acer a Aušus to asi nemají, ale IBM-ko to umožňuje.
czatlantis: v noťasu se "přehřívá" každá, protože Li-IONky nesnášejí vysoké teploty při skladování (na dobře chlazeném NTB má baterka cca 30°C u špatně chlazeného víc)
Artaban001: záleží na konkrétním kusu, já a ségra máme stejný typ baterie, já SANYO, ona PANASONIC, já 2 roky, ona 3 roky, oba máme cca stejně cyklů, moje je totálně v prdeli a její jako nová.

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#10 Příspěvek od czatlantis »

Tak teď na notebooku má ta moje baterka tak 25°C.U druhýho není problém 60°C, takže záleží na konstrukci.

Jinak prý se likviduje liionka do 2let ikdyž leží ve skříni. To není zas tak pravda, protože k noťasu mám druhou baterku starou už 3 roky a ta má asi 90% kapacity. A používaná je jen hodně občas.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#11 Příspěvek od rezis »

AmarokCZ píše:rezis: no tak Acer a Aušus to asi nemají, ale IBM-ko to umožňuje.
Tak schválně co umožňuje. Jedno IBM mám před sebou a dokonce jedno z nej řad. Umožňuje nastavení sepnutí a vypnutí nabíjení. Takže mám nastaveno nabíjení od 85% do 98% ... Ale nic víc nastavit nejde
Přílohy
T43p.JPG
(65.9 KiB) Staženo 67 x
Internet - metla lidstva

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#12 Příspěvek od p32 »

AmarokCZ píše:rezis: no tak Acer a Aušus to asi nemají, ale IBM-ko to umožňuje.
czatlantis: v noťasu se "přehřívá" každá, protože Li-IONky nesnášejí vysoké teploty při skladování (na dobře chlazeném NTB má baterka cca 30°C u špatně chlazeného víc)
Artaban001: záleží na konkrétním kusu, já a ségra máme stejný typ baterie, já SANYO, ona PANASONIC, já 2 roky, ona 3 roky, oba máme cca stejně cyklů, moje je totálně v prdeli a její jako nová.
Nastavování napětí na článek je blbost, to jsi vyčetl z kolika NB ? Z těch dvou, co máte doma ? Jinak v noťasu se nepřehřívá žádná baterka, to si pleteš s přehříváním CPU a grafiky. A v noťasu vydrží baterky normálně 3-5 roků bez problémů. Pokud jsou problémové, tak odejdou už po roce.

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#13 Příspěvek od Davidus »

mě osobně v HP Pavilionu ( :smash: ) odešla po roce a pul tím stylem že vydrží asi 10s, ve starém NTB Compaq armada 1700 jede dodnes a vydrží myslím 2 hodiny

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od AmarokCZ »

rezis: těch "85% do 98%" je to o čem jsem mluvil - ty procenta přímo odpovídají určitému napětí. Tím 85 až 98% si podle mě moc nepomůžeš, nad 90% bych to nenastavoval.
p32: to že o tom nevíš ještě neznamená, že je to blbost. Co se týče přehřívání, tak si nic nepletu, přečti si třeba to co píše czatlantis - to je jasný důkaz přehřívání baterky (nebo se ti 60°C zdá málo a považuješ to za normální ?).
Davidus: znám borce se stejným problémem, asi je to nekvalitní série

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#15 Příspěvek od czatlantis »

p32 píše:Jinak v noťasu se nepřehřívá žádná baterka, to si pleteš s přehříváním CPU a grafiky. .
Jasně, su 🤐 a pletu si baterku s CPU :roll: :roll: :roll:
Samozřejmě že myslím baterku, která se nezahřeje sama, ale díky špatné konstrukci (umístěná moc blízko teplých částí ntb) se tak zahřeje od CPU a grafiky, že ju to likviduje. Tohle má krásně udělanej jeden noťas, co mám doma.... :x

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“