Trafo v reprosoustavě Genius SW-5.1

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Endli
Příspěvky: 91
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Trafo v reprosoustavě Genius SW-5.1

#1 Příspěvek od Endli »

Dobrý den, mám dotaz ohledně trafa CTP-10311U-2 (OUTPUT-AC 28VCT/2.4A & 12v/1A & 40VCT/1.2A) z reprosoustavy Genius SW-5.1.
12V i 40V funguje,ale tam kde by mělo být 28V jsou 3 dráty (takže asi 2x 14V) a na nich není nic. Zkoušel jsem proměřit všechny tři proti sobě a vypadá to, že je přerušené vinutí. Na plechovém obalu trafa je mimo další parametry napsáno TEMP FUSE M33JF a zajímalo by mě, jestli je to myšleno jako tepelná pojistka trafa nebo ne. Neměl jste náhodou někdo stejný problém s tímto trafem?Potřeboval bych vědět, kde je schovaná ta tepelná pojistka, pokud tam tedy nějaká je. Předem děkuji. :wink:

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Sendyx »

Použij hledání :twisted: .

Pod krytem jsou pojistky.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#3 Příspěvek od keemo »

Niekolko tychto tepelnych poistiek som uz riesil,vacsinou byvaju na primari....

Uživatelský avatar
Endli
Příspěvky: 91
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Endli »

- sendyx: jo to jsem zapoměl napsat,ale ten plechový kryt jsem sundal a pod ním právě žádné pojistky nejsou. Proudová pojistka je jen na přívodu 220V a je vyvedená na zadní čelo subwooferu. V trafu žádná tepelná pojistka není vidět.

-keemo: takže to asi znamená rozebrání EI plechů a rozmotávání,že? :roll:
Do toho se mi teda moc nechce. Tepelnou pojistku jsem už jednou řešil u nějaké věže,ale tam byla myslím někde zkraje, protože jí šlo přemostit a trafo jelo dál. Vím, že to nebylo zrovna nejbezpečnější řešení,ale sehnat trafo s tolika vinutími a přesnými napětími by bylo dost těžké.;-)

Možná zkusím to trafo rozebrat a uvidím, jak je to dělané, ale další problém je, že asi budou i zničené zesilovače. Je to totiž od kámošky, která má doma králíčka a ten rád kouše kabely, čímž vyzkratoval některé repráky a tím vznikl ten celý problém. :wink:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Tepelne poistky sa daju kupit.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#6 Příspěvek od Sendyx »

Zkus jít podle drátů... ony tam bývají obyčejné trubičkové pojistky.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#7 Příspěvek od rezis »

Tak tak jsou tam sproste trubickove pojistky. Zadne teplotni. A je treba trochu vypitvat plast co je kryje. Ono jde je najit kdyz se jde podle dratu. plechy má myslím trafo svařeny.
Jinak dávám pojistky na dráty jak jdou z trafa. Klasické trubičkové 5x20 a hodím je do smrštovačky. Lepší řešení jsem zatím nenašel.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Endli
Příspěvky: 91
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Endli »

Tak nevím, jestli to byly tepelné nebo proudové, protože byly zatavené ve smršťovací izolačce,ale každopádně byly přerušené. Trafo jsem rozebral, plechy byly klasické EI a slepené voskem,takže to chtělo postupně rozlepovat od sebe nožem. Kostra trafa šla ještě rozloupnout na samotný primár a sekundár a pak už jsem se k těm pojistkám dostal bez problémů.Vypájel jsem je a dráty spojil s vinutím a jak psal rezis, zapájel jsem do obou drátů klasické skleněné 2A pojistky a nasadil na ně bužírku. Pak byly ještě spálené oba koncáky TDA7269A. Po výměně šlape vše, jak má, akorát ještě bylo třeba silikonem zacpat škvírky kolem přívodního 220V kabelu a vypínače, protože tam vycházely nepříjemné zvuky. ;-)

Uživatelský avatar
jakjel
Příspěvky: 5
Registrován: 15 srp 2010, 02:00

#9 Příspěvek od jakjel »

Dobrý den zajímalo by mě jaké pojistky dáváte na tento zdroj?

Děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
Endli
Příspěvky: 91
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Endli »

Dobrý den, jak už jsem psal v předchozím příspěvku, tak do každé větve pojistku 2A a podle mě je celkem jedno,jaký typ pojistek. Já jsem tam dal obyčejné trubičkové a na jejich konce se dá připájet dráty. Je ale třeba dávat pozor, aby se pájením neodpojilo vlákno uvnitř pojistky. Je ale třeba je dobře připájet, aby zbytečně nevznikaly úbytky špatným kontaktem a tím nebyl ochuzený zesilovač. Ale dají se koupit i pojistky, které vypadají podobně jako odpory, takže není problém připájet je přímo nožkama.

Uživatelský avatar
jakjel
Příspěvky: 5
Registrován: 15 srp 2010, 02:00

#11 Příspěvek od jakjel »

A nešlo by tam napájet pojistkové pouzdro at se to nemusí pokaždé pájet znovu?

Uživatelský avatar
Endli
Příspěvky: 91
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Endli »

Pokud planujete občas skratovat výstupy zesilovačů, tak se to pouzdro vyplatí. :D

Uživatelský avatar
jakjel
Příspěvky: 5
Registrován: 15 srp 2010, 02:00

#13 Příspěvek od jakjel »

Tak to vážně neplánuji, ale jistota je jistota. Teď to odpálila bouřka a kdo ví co ještě.

Uživatelský avatar
jakjel
Příspěvky: 5
Registrován: 15 srp 2010, 02:00

#14 Příspěvek od jakjel »

Zdravím mohl by mi někdo poradit co mi může pořád pálit pojistky na modrých drátech je to myslím 28V. Díky

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#15 Příspěvek od Cust »

Nadměrný proud. :-)

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“