TV Hyundai, chassis 11AK37-11, zdroj

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Quatro
Příspěvky: 93
Registrován: 05 říj 2009, 02:00
Bydliště: Znojmo

#16 Příspěvek od Quatro »

V pohodě, zase tak často tady nepíšu, tak nevím...

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#17 Příspěvek od masar »

Je třeba zjistit, jak pracuje zdroj při zmenšení náhradní zátěže popř. při přepnutí do STAND_BY módu. Přemýšlet a měřit. :wink:

A ještě dotaz, do kterého bodu byl připojen externí zdroj?

Uživatelský avatar
Quatro
Příspěvky: 93
Registrován: 05 říj 2009, 02:00
Bydliště: Znojmo

#18 Příspěvek od Quatro »

Zapojoval jsem to tuším na katodu D808. No, SMD součástky změřeny a podle schématu vše OK, tak už nevím. Dlouho jsem se s takovou vychytávkou nesetkal, přitom ten zdroj není nějak výjmečný o to víc mě to nedá spát.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#19 Příspěvek od masar »

A ten režim stby jsi zkoušel? V normálním režimu je totiž tyristor nepotřebný. Jest-li nefunguje regulace, je třeba zkontrolovat obvody přepínající režim, tedy hlavně Q802, Q804 a součástky kolem. V režimu normal je Q802 seplý, Q804 rozeplý a v režimu STBY opačně. To je třeba zkontrolovat. Potom také funkci stabilizátoru IC818 a optočlenu. :wink:

Uživatelský avatar
Quatro
Příspěvky: 93
Registrován: 05 říj 2009, 02:00
Bydliště: Znojmo

#20 Příspěvek od Quatro »

nezkoušel, protože jsem ten krám odložil, mám z toho hlavu jako pátarací balón, nicméně dík za radu a jdu na to kouknout.

Uživatelský avatar
Quatro
Příspěvky: 93
Registrován: 05 říj 2009, 02:00
Bydliště: Znojmo

#21 Příspěvek od Quatro »

Tak teď jsem z toho totální mago.. Při přepnutí ovladačem se TV normálně roběhla. Když ji ji uvedu do stb začne v reproduktoru šumět a napětí opět spadne na 130V na obrazovce opět čára. Jinak řečeno, zřejmě se nejedná o závadu na zdroji jak jsem si myslel ale TV při zmačknutí tlačítka STB sice vypne, ale né zcela.

Uživatelský avatar
Quatro
Příspěvky: 93
Registrován: 05 říj 2009, 02:00
Bydliště: Znojmo

#22 Příspěvek od Quatro »

Opraveno: Takhle dokáže člověka naštvat jedna dioda a když není proražéná zcela, tak dvakrát. Díky všem za užitečné rady. :D

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“