Zdroj SUNNY 12V/1,5A, schéma v příspěvku (opraveno)

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#16 Příspěvek od Brozicek »

Andrea píše:...a toho druhého trandíku je pořád nějakej divokej.
Tak jsem našel na tišťáku ještě jeden odpor 75 ohm (R6) a doplnil ho do schématu. Spojuje pomocní vinutí s bázi výkonového spínacího tranzistoru přes další součásti (R4, R20 atd.). Myslím Andreo, že nyní už to dává nějaký smysl aby to kmitalo. Také zapojení výstupu optočlenu již bude nějak řídit šířku pulzů a tím výstupní napětí. Nebo to ještě nedává logiku?
Ten tranzistor pro regulaci není D331, ale je to typ 8050S, a pro ten už jsem našel datasheet. Ta první osmička vypadala na tranzistoru jako H, a proto jsem nemohl najít nic ani k značení "D331" ani k "H050S". Na schématu jsem ho měl však od počátku dobře zakreslený jako NPN.

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#17 Příspěvek od Brozicek »

Zdroj opraven, po výměně vadného tranzistoru B13007 za náhradní typ MJE13007D a výměně pojistky zdroj funguje. Přiložené schéma se snad bude někomu také hodit. Díky za trpělivost a názory.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#18 Příspěvek od rnbw »

Ten elyt si meral, ci je neozaj dobry? Lebo to inak odide znovu.

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#19 Příspěvek od Brozicek »

rnbw píše:Ten elyt si meral, ci je neozaj dobry? Lebo to inak odide znovu.
Nemám vhodný měřák na velké kapacity, kontroluji jen kapacitu podle nabíjecího času, a ten odpovídal kapacitě 47 mikro. Kondík neměl ani náznak nafouknutí. Pokud má velký vnitřní odpor, tak to už musím risknout, protože většinou náhradní kondenzátory koupené v ALFA mají větší rozměr a nevejdou se do malého rozměru pouzdra. Pokud to znovu odejde, tak preventivně zkusím vyměnit i kondík, pokud se tam vejde. Bude to pak dražší jen o 24 Kč za druhý tranzistor (pokud sebou podruhé nevezme další součástky).

Uživatelský avatar
oled
Příspěvky: 20
Registrován: 16 bře 2010, 01:00

#20 Příspěvek od oled »

Kdyby v emitoru toho velkého tranzistoru byl malý odpor a byly tam připojené ty odpory 4k3, tak je to klasika.
Nejde to? To bude ucpaný drát. Zpříčený elektron. Profouknout.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“