Rocnikovy projekt

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
David125
Příspěvky: 21
Registrován: 20 kvě 2010, 02:00

Rocnikovy projekt

#1 Příspěvek od David125 »

Zdravim, doufam, ze jsem ve spravne sekci. Ceka me ted rocnikovy projekt, ktery budu muset obhajovat pristi rok u maturity. Nemam predstavu, co by jsem mel udelat. Proto bych se chtel zeptat, jestli by jste mi neco nedoporucili. Meli by jsme mit nejaky vytvor s mikroprocesorem ATtiny2313 nebo ATmega162. Mohlo by to byt i bez mikroprocesoru, ale by to melo svoji uroven a uspel s tim u maturity (nekdo dela treba zesilovace+equalizer). Ja jsem si myslel neco ohledne nejaky muziky, nejaky svetelny efekty k muzice nebo tak. Pride mi to ale moc jednoduchy na rocnikovy projekt. Diky za rady.

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Bernard »

A co tě baví? Nějaké hobby? Abys to dělal se zájmem. Tak se nám trochu představ.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Habesan »

Celá naše třída na průmyslovce "stavěla" zesilovač. Většina z nich stejný typ jako ostatní. A prošlo nám to. Úroveň žádná.

Největší problémy měli ti, co se pokoušeli něco vymejšlet.
Na koníčky nebyl ve škole vůbec čas. Nedostatek talentu jsem doháněl pílí, a nedostatek píle obrovskou spotřebou času...

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#4 Příspěvek od breta1 »

Habesan píše:...Největší problémy měli ti, co se pokoušeli něco vymejšlet.
A to je moc špatně. Kdybych byl učitel, určitě bych to ocenil více, než ty okopírované zesilovače...

Uživatelský avatar
petr1991
Příspěvky: 301
Registrován: 29 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Záhorí (Slovensko)

#5 Příspěvek od petr1991 »

Bohuzel, v dnesni dobe jak vycnivas z davu, mas problem. Je to tak skoro vsade. Proto je nekedy lepsi jit s davem...
Naposledy upravil(a) petr1991 dne 18 srp 2010, 00:03, celkem upraveno 1 x.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#6 Příspěvek od masar »

Ale to tak bylo i za komoušů, ne? :wink:
Holt to Havlovo: "...naše země nevzkvétá." je zřejmě nadčasové.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#7 Příspěvek od RadekB »

Za nas to nebylo, byli jsme první ročník, co dostal na výběr - buďto praktická maturita stylem el.měření nebo něco podobného nebo nějaký praktický výrobek s dokumentací a předvedením.
Ze 30 co nás bylo ve třídě jsme pro konstrukci se rozhodli 4, zůstali jsme dva. Já jsem dělal sat.přijímač (samozřejmě tenkrát analog, BFRka se tahali z madarska a jedno stalo 80Kc), kamarad dělal mikroprocesorové řízení toho satelitního přijímače (CPU Z80, program měl 72kB a umel vse vc.OSD a ovladani pozicioneru). Dodnes ho mam vystaveny v dilně, bude mu jiz skoro 20let.

Uživatelský avatar
David125
Příspěvky: 21
Registrován: 20 kvě 2010, 02:00

#8 Příspěvek od David125 »

Bernard píše:A co tě baví? Nějaké hobby? Abys to dělal se zájmem. Tak se nám trochu představ.
Tak ja hlavne ve volnym case se zajimam o muziku v autech a svetelnou show pro ne :D, ale nvm co by mi na to rekli.

U nas kazdorocne vetsina dela hodiny s teplomerem, ale to mi pride takovy normalni no, navic teplomer jsem delal ted na konci tretaku. Delal bych neco zajimavyho urcite, proto jsem si rekl, ze se zkusim s vami poradit.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29693
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

A co něco aplikovanýho = šitýho přímo na míru automobilismu? Nebo to musí souviset s muzikou?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Skay
Příspěvky: 628
Registrován: 22 úno 2007, 01:00
Bydliště: Tábor (jih)
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Skay »

MP3 přehrávač s HDD a grafickym displayem ?
Na škole to někdo stavěl, úspěch to mělo a použitelný to je taky :D

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29693
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#11 Příspěvek od EKKAR »

Myslel jsem spíš nějaké kontrolní, nebo měřicí zařízení. Sice spousta aut už dnes má palubní počítač, ale mnohé jeho výstupní údaje jsou "filtrované" a řidič nemá šanci se dovědět skutečné hodnoty.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
David125
Příspěvky: 21
Registrován: 20 kvě 2010, 02:00

#12 Příspěvek od David125 »

EKKAR: Pokud by to melo svoji uroven, tak proc ne. Vyhradne s muzikou to byt nemusi. Premyslel jsem nad nejakym alarmem.

Skay: Schema nebo tak neco nemas nahodou ze? :D To by me docela zajimalo.

Uživatelský avatar
Hanizek
Příspěvky: 364
Registrován: 01 dub 2009, 02:00
Bydliště: Uganda

#13 Příspěvek od Hanizek »

Pokud chceš nějáký alarm, doporučuji ti knihu od pana Maliny "Poznáváme elektroniku III". Je tam několik verzí alarmů pro auta s obvody 555.
Síla bez rozumu se vlastní vahou hroutí (Horatius)

Uživatelský avatar
David125
Příspěvky: 21
Registrován: 20 kvě 2010, 02:00

#14 Příspěvek od David125 »

Hanizek píše:Pokud chceš nějáký alarm, doporučuji ti knihu od pana Maliny "Poznáváme elektroniku III". Je tam několik verzí alarmů pro auta s obvody 555.
Diky moc za typ, pokud bych se rozhodl pro ten autoalarm urcite se po ty knize podivam :)

Uživatelský avatar
Jurik-EB
Příspěvky: 206
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: Rožnov pod Rad.

#15 Příspěvek od Jurik-EB »

Možná by bylo zajímavé postavit infračervené rozpoznávání okolí auta.
Na bázi jednoduchého procesoru a několika infra senzorů sledovat pohyby okolo auta:
1. stav) stačí jen registrovat pohyby okolo čidel + čas (zatím bez alarmu)
2. stav) spolu s nepatřičným pohybem auta spustit alarm. (podle IR čidel se zjistí odkud to přišlo)
3. stav) upozornění na překážku při couvání (5 až 10w žárovička s červeným filtrem + Ič čidlem udají vzdálenost překážky hlavně v prostoru kde je zakrytý výhled a to se hlavně týká malých dětí a zvířat za autem).
4. stav) sledování podélných čar na silnici při jízdě (hodíš-li blinkr a čidla oběví podélnou čáru ozve se otravný zvuk). vyhodnocení silnice bez čar, s přerušovanou čárou, a nepřerušenou čárou. Podle stavu pak svítí kontrolky což je v mlze neocenitelné.
5. stav) sledování překážky před autem, pippip pokud je překážka příliš blízko v závislosti na rychlosti

Atd..atd
Inspirativní příspěvek, prosím nekamenovat.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“