Klapající disk WD 1600Js

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PowerChip
Příspěvky: 26
Registrován: 23 lis 2008, 01:00

Klapající disk WD 1600Js

#1 Příspěvek od PowerChip »

Dobrý den!Už několikrát jsem se setkal s klapajicími disky,ale neřešil jsem to,Nyní se jedná o můj disk WD1600js který po zapnutí začne klapat a pak se zastaví......pak opět rozběhne zaklape a tak dokola.Klapaní vypadá na hlavičky.Neví někdo jak se dá tohle řešit,nebo zda li se jedná o elektronickou či mechanickou část?Děkuji

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Zavada pri diskoch je takmer vzdy mechanicka, resp. fyzikalna. Ak potrebujes zachranit data, tak jedine specializovanu firmu, kde vedia napriklad vymenit hlavy alebo nastartovat disk s poskodenym firmwarom. Disk je v kazdom pripade na vyhodenie.

Uživatelský avatar
PowerChip
Příspěvky: 26
Registrován: 23 lis 2008, 01:00

#3 Příspěvek od PowerChip »

Tak to moc děkuji...to je radosti...no co se dá dělat..díky

Uživatelský avatar
krutor
Příspěvky: 374
Registrován: 13 dub 2007, 02:00

#4 Příspěvek od krutor »

Zkus ještě u disku vyměnit napájení ze zdroje (jinou kšandu), popř. zkontroluj konektory. Mě disk taky vynechával (bylo slyšet jak se zastavuje), vyměnil jsem napájení a je po problému.

Uživatelský avatar
Jurik-EB
Příspěvky: 206
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: Rožnov pod Rad.

#5 Příspěvek od Jurik-EB »

Pokud se rozhodneš nedat to do servisu pro záchranu dat (šílená cena) pak je tu jeden způsob který je však jen a jen na tobě zdali ho uplatníš:
http://forums.cnet.com/5208-7588_102-0. ... dID=159287

Uživatelský avatar
mopadzi
Příspěvky: 198
Registrován: 16 čer 2006, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od mopadzi »

klapající disk je známkou nefunkčnosti čtení hlaviček...bez vybavení, které Ti umožní disky přemontovat jinam nemáš šanci...
HESLO: kdo si hraje nezlobí....

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#7 Příspěvek od Duvsan »

Ak je možné ako-tak sa dostať k disku, skús sken disku. Zafajkni obe políčka, teda opravu chýb a opravu chybných fragmentov. Ak nie, tak tá mraznička alebo...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Nedavaj "dobre" rady druhym, ked tomu sam nerozumies... Spustenie kontroly filesystemu je ta najhorsia vec, co mozes urobit, ked je jasne, ze disk ma HW zavadu. Pravdepodobne totiz pocas tej kontroly odide uplne a s nim aj vsetky data, ktore boli este citatelne.

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#9 Příspěvek od czatlantis »

podobnej klepající disk tu mám. Nejsou na něm teda žádný data, ale co jsem si s ním hrál, tak přestal klepat při naklonění na stranu nebo prostě při nějakým natočení od "normálu"...takže možná i zkusit tohle

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#10 Příspěvek od Duvsan »

Pardón. Praktická skúsenosť s jedným USB diskom, ale zrejme z iného súdka. Príspevok prosím ignorovať.

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Mourek »

klepací disk se obvykle nedá už připojit do systému. Nejhorší co existuje je spustit na nakopnutý disk chkdsk od MS. Chlazení v ledničce pomáhá na chyby čtení na klepání moc ne. Někdy jsem uspěšně použil HDD regenerátor pokud bylo malé množství vadných sektorů tak se to opravilo a šklo to zkopírovat.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“