Prestigio P190T - Pravá polovica obrazu má zlé farby

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#16 Příspěvek od Duvsan »

Monitor je už na povale na náhradné diely. Keď pozerám to foto, vyzerá to podivne, ale keď som to mal rozobraté, nijaký káblik mi tam nelietal. To by som si snáď všimol.
Ten Factory som myslím skúsil, už neviem. Je prístupný normálne cez užívateľské menu?
Teraz mám na stole niečo iné, potom to ešte skúsim. Pali, vďaka.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od PotPalo »

"Reset to factory defaults" alebo "Default settings" majú niektoré LCD v OSD menu monitoru. Niekedy nie, vtedy treba resetnúť serial EEPROM. Stačí na nej vývod SDA spojiť na GND (napríklad pinzetou), potom zapnúť LCD, a keď to zaberie, tak to zas rozpojiť a uložiť nové nastavenia v OSD.

P.S. nemá niekto poblíž Bratislavy jeden zvyšný APM9932 (SMD dual MOSFET)? (alebo invertor na 19" LCD)

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#18 Příspěvek od Burajko »

Dost mi nie je jasne ,co sa v eeprom zmeni ,ked skratujes SDA na i2c.To ako uP nahra do nej iny soft po novom spusteni?
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od PotPalo »

LCD si po zapnutí (do 230V, nie len zo standby) načítava nastavenia z EEPROM. Keď sú chybné, môže sa LCD správať divne, alebo nemusí ani zapnúť. Keď spojíš SDA (data) s GND (zem) na serial EEPROM (24LC02 alebo podobnej), načíta sa čo? Predsa nič. Teda samé nuly. Keď to pomôže a LCD normálne zapne a funguje, stačí tieto nastavenia uložiť (inak by to po ďalšom zapnutí bolo ako predtým), prípadne v OSD monitoru dačo zmeniť a potom to uložiť, tým sa to zapíše do EEPROM a prepíšu sa tie chybné nastavenia.

Pozor, na niektorých LCD je to robené inak, EEPROM je integrovaná priamo v hlavnom čipe, a je v nej okrem nastavení uložený aj samotný firmware, takže tam sa to nedá takto obísť.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“