Thomson chrčící zvuk-prý typická vlastnost

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Thomson chrčící zvuk-prý typická vlastnost

#1 Příspěvek od pajosek2 »

Kámoš chce ,abych se mu podíval na telku,kterou mu už opravoval jiný opravář.Nešel mu zvuk a po opravě zvuk jde jenže je slyšet nečistě,podle popisu,s chrčením v pozadí.Opravář mu řekl,že to je typická vlastnost Thomsonů a nemůže s tím nic dělat. Já mu říkal,že je vhodné uplatnit záruku na opravu.
Thomsony znám pramálo,proto se ptám jaké máte zkušenosti s tímto problémem.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#2 Příspěvek od Mysteri »

Chcelo by to typ. Ale, ak je to cca 15 a viac ročný, tak u nich, najmä pri káblovom rozvode býva problém. Najmä u prenosných, typ si už nepamätám.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od pajosek2 »

Jak budu vědět více,tak se ozvu.Ale je to volaké čudné.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
mirku
Příspěvky: 198
Registrován: 15 čer 2006, 02:00

#4 Příspěvek od mirku »

... a pak je tu ještě jedna typická vlastnost některých opravářů ...

-> když si s tím neví rady, případně by na tom strávil zbytek mládí, svede to na vlastnost typickou ... :roll:

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od otakarv »

Asi to bude blbost,ale napadly mě reproduktory,člověk nikdy neví.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#6 Příspěvek od keemo »

v suvislosti s tym-nema ta telka vystup na sluchy? pripadne vyviest audio z nejakeho AV konektora na nejaky zosilovac

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#7 Příspěvek od EKKAR »

Je to normální, odstranit to jde, je to průnik snímkového kmitočtu do zvuku - musí se to doladit v demodulátoru - mechanik má pravdu, že je to vlastnost - ale VLASTNOST ODSTRANITELNÁ.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
PLV
Příspěvky: 400
Registrován: 21 říj 2007, 02:00
Bydliště: Litovel

#8 Příspěvek od PLV »

Přikláním se k Ekkarovu názoru a u starších strojů i jiných značek dosti častá vlastnost.
Netřep se mnou!

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#9 Příspěvek od Burajko »

Este otazka...ci ma medzinosne ,alebo kvaziparalelne spracovanie zvuku? ?
Medzinosne sprac. zvuku je problematicke pri kablovkach.(kvoli blizkosti kanalov)
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od pajosek2 »

Díky všem za reakce,ale on má telku připojenu jen přes scart. Dělá mu to i na satelit i na DVD.O mezinosný brum nebo průnik vertikálu do zvuku asi nepůjde,protože to není vrčení,ale chrčení. Ve středu (snad mi to vyjde) tam pojedu,protože mne to zajímá a dám Vám vědět.Nejde mi ani o závadu jako takovou,ale zajímá mne jestli Thomsony mají opravdu takový nešvar zcela běžně.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
vombat
Příspěvky: 744
Registrován: 18 srp 2005, 02:00
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od vombat »

Setkal jsem se stejným problémem u Thomsona, při zapojení DVBT přes SCART se ozýval brum, přes analog to bylo bez brumu. Vzhledem k stáří TV a bez schématu jsem to neřešil.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#12 Příspěvek od BOBOBO »

Na jednom Mascomu byly odlepeny po obvodu OBĚ membrány repráků .

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#13 Příspěvek od pepik9 »

U Thomsonu asi 10 let starych, ktere maji vse krome konce zvuku a rozkladu v jednom IO, po prepnuti na scart pronika zvuk puvodne prijimane stanice do zvuku ze scartu. Pokud neni pripojena antena, dostava se tam sum zrneni. Pokud se jeste pouziva vestaveny analogovy kanalovy volic, tak pred prepnutim na scart je vhodne zvolit nejakou tichou stanici.
Pokud se uz tv pouziva jen na scart, tak je treba na predvolbach tv nastavit jako tv normu "francie".

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#14 Příspěvek od Duvsan »

Mám na stole Thomson 21MG15ET , Type 451/TX807C EU . Problém podobný, čosi akoby vietor do mikrofónu. Z posledného mám rozumieť, že jediná pomoc by bola vymeniť sig. procesor? Mám rovnakú dosku funkčnú, tá to nerobí. Ale musel by som vliezť do s.m. a ponastavovať to, tak som sa dal opraviť originál. Alebo mi prezraďte vstup do s.m. Ďakujem

Uživatelský avatar
jojo4
Příspěvky: 233
Registrován: 20 říj 2011, 02:00
Bydliště: Novohrad

#15 Příspěvek od jojo4 »

pepik9 píše:U Thomsonu asi 10 let starych, ktere maji vse krome konce zvuku a rozkladu v jednom IO, po prepnuti na scart pronika zvuk puvodne prijimane stanice do zvuku ze scartu. Pokud neni pripojena antena, dostava se tam sum zrneni. Pokud se jeste pouziva vestaveny analogovy kanalovy volic, tak pred prepnutim na scart je vhodne zvolit nejakou tichou stanici.
Pokud se uz tv pouziva jen na scart, tak je treba na predvolbach tv nastavit jako tv normu "francie".
Toto je tá správna odpoveď ,tento problém som tiež riešil v minulosti asi u 4 Thomsonov.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“